Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezitek a gyereke...

Hogyan fegyelmezitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A férjem új munkát vállalt, kamionsofőr külföldön. 3hetet folyamatosan kint van, aztán hazajön egy hétre. Még csak 10nap telt el és már úgy érzem becsődöltem anyaként. Egy 9 és egy 7éves lányunk van, és 10nap után már a fejemre nőttek. Semmi tekintélyem sincs, nem hallgatnak rám, csak feleselnek. Minden nap beszélnek az apjukkal videócseten és csak rá hallgatnak, hiába több ezer kilométerre van. Az én szavam nem ér semmit pedig ugyanazt mondom mint a férjem,de hiába. A kisebbik lányunk ráadásul éngem hibáztat, mert szerinte miattam ment a férjem külföldre és ezt a szemembe is mondta.

2022. máj. 1. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, családok ezrei élnek úgy, hogy mindketten dolgoznak, és a gyerekek mégis nevelve vannak.

3 gyereket neveltem fel, teljes állású munka mellett. Ugyanis amíg te dolgozol, addig a gyerekek iskolában vannak. Utána is tudod őket nevelni, bár ez láthatóan így sem az erősséged.

Ha a férjed bármi miatt munkaképtelenné válik, akkor mit fogsz csinálni? Mész a híd alá, a gyerekek meg állami gondozásba/nevelőszülőkhöz? Mert megélni így sem nagyon tudtok, úgy veszem ki ("az osztálytársaikhoz képest mi szerényebben élünk"). Szóval a férjed széthajtja magát, te meg csücsülsz otthon a babérjaidon. Napi 1 óra ingázás? Lófütty, kérlek szépen! Van, aki egy irányba utazik akár 1,5-2 órát, mégis megoldja. Neked ez így kényelmes, ezért nem is akarsz dolgozni. Ebben az esetben viseld a következményeket.

2022. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért a gyerekek már nem kicsik, 4 órásba is elmehetnél. Ettől függetlenül az apa nem biztos, hogy abba fogja hagyni a kamionozást, ha a környéketeken nincs munka. De ha kertes házban vagytok-gondolom vidéken élsz, azért kellene ingáznod-akkor azért kiválthatnál valamilyen őstermelői igazolványt, legalább tetmeszthetnél zöldséget, gyümölcsöt, gombát, tarthatnál állatokat, pl tyúkot, kacsát, saját fogyasztásra is, piacra is. Ezzel kiegészíthetnéd a családi költségvetést. A gyerekekkel pedig bánj következetesen, ha mondasz valamit, az legyen is úgy.
2022. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezek csak kifogások. Napi 1 óra ingázás semmi, és kb bármelyik gyár bármelyik szalagja melletti operátori munka is JÓVAL többet fizet már minimálbérnél, vagy elmehetsz Aldiba, Lidlbe kasszásnak/árufeltöltőnek, az még többet. Mindkét esetben kapsz cafeteriát is. Nem kicsik már a lányok, semmi okod nincs otthon lógatni a lábadat, a legtöbben visszamennek dolgozni a gyerek(ek) 2-3 éves korában, a tieid meg már iskolások... Oké, lehet így is, hogy apuka hajt mint a barom, ti dolgotok (bár azt nem teljesen értem, hogy ha "7x annyit" keres, mint amennyit te keresnél, akkor hogy élhettek szerényebben, de rendben). Viszont így ne csodálkozz, hogy csóri gyerek neheztel rád. Alig látja az apját, mert neked nincs kedved dolgozni...
2022. máj. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem mire mondod ezt a "lányok majd felnőnek maguktól"


Otthon tanítod őket? Vagy egyikük sérült és vele kell lenned 0-24?


Amennyiben egészséges, iskolába járó gyerekek, semmi oka otthon lenned, nem is értem.


Milyen végzettséged van, amivel max minimálbért kaphatsz? 8 általános? Miért nem tanultál semmit az elmúlt kilenc évben?


Kérlek ne mutass ilyen példát a jövő nőinek. És a lányod még fel is hívta a figyelmed, te pedig még mindig nem akarod megérteni.

2022. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor most tanulj. Oké, most átmenetileg így éri meg. De két ilyen nagy gyerekkel otthon szoríts időt a tanulásra. Gondold át, miben jobbak azok, akik többet keresnek nálad, és azt tanuld meg. Ha a szakmádban van továbbfejlődési lehetőség, akkor az, ha nincs, akkor új szakma. Ezt a gyerekeknek is elmagyarázhatod, hogy most jól kell viselkedni nekik, hogy tudj tanulni.
2022. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

Tipikus esete a " nem akarásnak nyögés a vége".

Képzeld minden átlag családban dolgozik mindkét szülő, és a gyerekek nem csak nőnek, mint a gaz. Elhiszem, hogy ez így neked baromi kényelmes, hisz egész délelőtt,fél délután otthon heverészel, míg szerencsétlen férjed a világot járja. Egy lidl árufeltöltő havi 300 körül hazavisz kb, azért ahhoz sem kell pl diploma (diplomaskent sem keresek ennyit).

Szóval ha neked így jó legalább a gyerekeidet nevelhetnéd normálisan, idődből kitelik. Szegény férjed, eddig is ő tartott el, és a gyerekeket is ő nevelte, főnyeremény lehetsz.

2022. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is kánon sofőr .komoly munkái lehetnének nagyon jó fizuval .... Én is megtehetnek hogy ne dolgozzak... Mégis azt választottuk hogy haza jön hozzánk minden este egy kisebb fizetésért és én dolgozom pont ezért hogy ne kelljen elmennie... Nem bírnám hogy a család nélküle legyen ...
2022. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
24%
Bocsánat a hibákért a lányom a fejemen ugrál...
2022. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!