Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagynátok, hogy 1-1,5 éves...

Hagynátok, hogy 1-1,5 éves babátok (1 héten 1x amikor csokit vesztek neki) a bontatlan csokipapírt rágcsáltja, amíg ki nincs bontva? Miérteket is kérek.

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 10:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem, mert utálom kihámozni az összerágcsált papírból a csokit.
2010. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Mert igenis koszos lehet a papírja. Remélem ebbe is belekötsz. De szerintem az ételek csomagolása nem rágcsálásra való, hiszen az arra lett kitalálva, hogy az ételt megvédje a kosztól. Csak képzeld el a szituációt, hogy valaki bemegy a boltba, beleköhög a tenyerébe, aztán leveszi a csokit a polcról, megnézegeti, megforgatja, aztán visszateszi. Utána meg a gyerek lenyalogatja róla a bacikat.

Még mielőtt azt mondanád, hogy burokban nevelem a fiam: 3 éves, bölcsibe jár, sosem beteg szinte, naponta utazunk busszal, az utcán jártunkban-keltünkben engedem, hogy felvegyen gesztenyét, botot, kavicsot, stb. De egy két dolgot betartok, mert szándékosan nem akarok vele mindenféle kórokozót megetetni: 1. ha valahonnan hazajövünk, kezet mosunk 2. ételhez nem nyúlunk kézmosás nélkül 3. amihez valakinek volt módja kézmosás nélkül hozzányúlni, azt nem vesszük a szánkba (legyen az csomagolás, mások játéka, kilincs, vagy bármi egyéb, amit sokan megfogdoshanak), mert bár nekem tiszta a kezem amikor bemegyek a boltba (az esetek többségében), nem biztos, hogy másnak is az. És azért írtam, hogy az esetek többségében tiszta a kezem, mert ha buszról szállok le, ahol megfogtam a kapaszkodót, akkor máris nem tiszta a kezem. Honnan tudhatom, hogy nem egy TBC-s fogdosta előttem a kapaszkodót, aki előtte beleköhögött a tenyerébe?

2010. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
basszus, ezért válaszolni valakinek... hát ezután másra használom azt az időt...
2010. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja,igazad van utolsó.Birok ilyen kérdezőket,akik utána nekiesek a válaszolóknak,ha azok nem éppen olyan választ adnak amilyet ő vár...szerintem az üzletbe járók közül még mindig a kisgyerekes anyukáknak a legtisztább a keze,de mi is megfogunk addig ezer kilincset,meg sok mást mire otthonról elmegyünk az üzletig.És akkor még nem beszéltem a többi üzletbejáróról,a rakodó munkásokról,azokról akik az üzemben dolgoznak ahol a csoki készül...de csinálj amit akarsz,engem aztán nem érdekel,mi csak válaszoltunk egy kérdésre.Amugy meg az én gyerekem sem nől burokban,szintén mászott már az üzlet közepén négykézláb,meg hasonlók.
2010. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Poci-maci: téged max. a stilusod miatt pontoznának le, de nem teszik, mivel a TÖBBIEK kultúráltabbak, mint te... Ez van.


Kedves kérdező: igen, koszos kézzel járok boltba.


Elmegyek előtte ezer helyre, megfogok ezer dolgot, kilincset, bevásárlókocsi karfáját, stb, amit előttem ki tudja, ki fogott meg utoljára. Remélem néztél már olyan kisérleteket, amikor mintát vesznek pl. egy mozgólépcső kapaszkodójáról, vagy a villamoson, vagy egy szimpla kilincsről egy középületen. Remélem láttad az undoritó eredményeket a laborokban.

Na, ezeket fogom meg, mielőtt a te csokipapirodhoz nyúlok. Nem szoktam kezet mosni, mikor beérek egy boltba. Te szoktál?

Visszateszem a csokit, mégse kérem.

A te gyereked meg a szájába veszi és lenyalja róla az összes ólommal és egyéb csuda hasznos anyaggal együtt, ami a festékben van.


Természetesen ehhez minden jogod megvan, hiszen te neveled, a te gyereked.


Minket nem zavar, de azért hadd ne szégeljem magam...

Mert a szavaidból az süt, mintha kellene...

2010. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Hát,ha Ti egy szimpla észrevételért képesek vagytok megsértődni...

A koszos kéz félre értelmezhető. Más,ha azt írjátok, hogy bacikkal teli.

Szerintem Poci-maci stílusával nincs semmi probléma.

Köszönöm mindenki válaszát!

2010. szept. 17. 16:26
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Én is meglepődtem a kérdező reakcióján. Senki sem jár tiszta kézzel a boltba, leírták előttem, hogy miért. Viszont ha hazaérek bizony nálam első a kézmosás. A másik, hogy attól, mert nem etetem csokipapírral a gyermekemet, még nem nevelem burokban. Egyébként, én a kiflit sem adtam soha egyikük kezébe sem azelőtt mielőtt kifizettem volna. Ezért nem is ordítanak a bolt közepén, ha nem kapják meg azonnal amit szeretnének. Ma már szépen megkérdik lehet-e és a kosárba rakják. A festék meg ami a csomagolásokon van bizony, káros! Ezen legalább érdemes lenne elgondolkodnod. Ha néha a szájukba kerül, az az élet vele járója, de azért hogy csöndbe legyen, nem hagyom neki. Éppen elég koszt nyal szinte elkerülhetetlenül a bevásárlókocsiról, utcáról, játszótéri homokozóból. Ezért fölösleges külön tömni is vele. Ne kísértsük a sorsot. Néhány kiadósabb hányós hasmenéses vírus után, lehet, hogy te is másképpen látnád.
2010. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%
Még azt is hozzáteszem, hogy a boltokban időnként szabályellenesen összeömlesztik az árut, majd szétpakolják. Nem csak emberi kosz kerülhet egyes helyeken a papírra. Szennyeződhet vegyszerekkel sőt, egér vizelettel, ürülékkel is.
2010. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ám ezek lehet, hogy nem ésszerű érvek....
2010. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
szó sincs sértődésről, csupán kár az időért meg a gőzért
2010. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!