Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellehet várni egy 6 éves...

Ellehet várni egy 6 éves duracell nyuszi kislánytól hogy vigyázzon a ruhájára?

Figyelt kérdés
Az élete a mozgás, a fára mászás, az állatok, a futkosás, homokozás. Sajnos anyóstól mindig megkapom hogy milyen koszos a kislány, szidja hogy nem vigyáz a ruhájára, milyen kislány vagy te, ilyeneket mondd neki. Valóban nagyon összetudja koszolni az oviban is magát, ahova pedig szép ruhát adok rá mindig. De itthon is ez van ha itthoni ruciban van. Kérdés hogy ellehet ezt várni egy 6 évestől, hogy úgy játsszon, hogy közben "figyelni" kell a ruhára?
2022. jún. 20. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Is-is.

Alkalom esetén ennyi idősen igen. Az átlag hétköznapon hadd legyen viszont gyerek. Ugyanakkor mire iskolába megy, már mennie kell ennek minden nap. Ha egy tízperces szünet alatt disznót csinál magából, hogy ül be a padba?

2022. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha van lehetőség arra, h az oviban átöltözzön, akkor vigyetek játszós ruhát és reggel gyorsan öltöztesd át. Hat éves, örökmozgó, szerintem nem baj, ha piszkos lesz. Én majdnem agyvérzést kaptam, amikor megláttam, hogy a gyerek a fenekén csúszik le a sárban az árokba, aztán belegondoltam és én is ilyen voltam valamikor. Beszélj a kislányoddal erről, mond el neki, hogy a szép ruháira vigyázzon nagyon, de a játszós ruháiban kússzon-másszon önfeledten, hisz gyerek.
2022. jún. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mikor ünneplőbe, néhanapján nagyon szép ruhában, vagy alkalmi cipőben van akkor meg kell vele beszélni hogy aznap, vagy abban a pár órában amíg át nem öltözteted nincs koszolás. Egyébként meg hagyd, had legyen eleven és koszos gyerek, ez a dolga most. Anyósod meg állítsd le hogy ne szólogasson be a gyereknek, foglalkozzon a saját dolgával.
2022. jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd legyen gyerek ha nem különösebben szép ruha avagy alkalmi akkor ha össze koszolja akkor össze koszolya nagy ügy majd gép ki mossa.


Az én lányom is ilyen energia lány nem volt gond .

2022. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
A fiam elő után 2 hétig napközis táborban volt. Minden délután úgy jött haza, hogy az előszobában levetkőztettem, mert abban a ruhában nem engedtem be a lakás többi részébe. Rögtön letusoltam és csak utána engedtem egy kád vizet, hogy fürödjön. Ha nem zuhanyozom le előtte, gyakorlatilag sárban fürdött volna. Gyerekek. Fiú, lány mindegy.
2022. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Anyóst gyorsan le kell állítani. Gyerek. Had koszoljon.
2022. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

A leggázabb része, hogy azért várja el hogy vigyázzon a ruhájára, mert kislány. Szerintem anyósodnak az az elvárása a kislányok felé, hogy álljanak szépen a sarokban és mosolyogva integessenek mint a hercegnők….

Nekem meg a lánytesómnak anyukám mondogatta mindig, hogy “lányok vagytok, rendet kéne rakni”. Sose értettem, hogy most ha fiú lennék akkor nem kéne rendet raknom magam után vagy mi?

Szerintem ne foglalkozz vele, persze nem arról van szó, hogy normális, ha hason csúszik a sárban ünneplőben de szerintem nem is ez a helyzet nálatok a leírás alapján.

Én biztos megvédeném szóban a gyereket, hogy játsszál nyugodtan vagy bármi.

2022. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az ünneplőre tud vigyázni, de a nejlon harisnya ilyenkor is a kukában végzi.
2022. jún. 20. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Volt már hogy Vadi új leggingse lányomnak fenekén kilyukadt mire haza jött suliból na bumm ugyan meglepődtem és megkérdeztem hogy ez hogy történt de azért túl nagy probléma nem történt
2022. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Harisnyára felnőttként se tudok vigyázni🤷‍♀️
2022. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!