Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van okom aggódni a súlya...

Van okom aggódni a súlya miatt, vagy simán ő ilyen alkat?

Figyelt kérdés
Kislányom 56 cm és 4020 gr volt születéskor. 1 évesen 89 cm, 13 kg. Ilyenkor mindenkitől kaptam a beszólást, hogy dundi meg hatalmas, biztosan idősebb mint 1 év. 2 évesen volt 95 cm és ugyanúgy 13 kg, 3 évesen 101 cm, 13 kg és most 4 évesen 108 cm és még mindig 13 kg. Védőnő és orvos nem a legsegítőkészebb, szerintük adjak neki naponta 1 csokit, meg ilyen semmitmondó dolgokat mondanak. Nagyon kilátszanak a csontjai, viszont aktív nagyon, sokat mozgunk együtt, enni is eszik mindenből, bár nem valami sokat.
2022. jún. 23. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne aggódj, ilyen alkat és kész. Egészséges, mozgékony, semmi baja. Az orvos meg a védőnő hol nyerte a diplomáját, kaparós sorsjegyen, hogy ilyen hülyeségeket mond, hogy csokit adjál, hadd hízzon a gyerek? Te jó isten gyere le. 🤦‍♀️ Energiát nyerjen csak továbbra is a gyerek rizsből, durumtesztából, krumpliból, tk gabonából.
2022. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
2es, miért miből? Milka csokiból?
2022. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém hasonló adottságú baba volt.Ugyanekkora súllyal, mérettel 1 évesen.Biztos megnézetném, ha az 1 éves súlyát tartaná 3 éve folyamatosan.Persze lassul a hízásuk mikor mozogni kezdenek meg minden, de ez amúgy lehet akár egy felszívódási zavar vagy valami ilyesmi is.Normális orvos szerintem legalább egy vérvételt már csináltatott volna.Függetlenül attól, hogy amúgy egészséges kinézetű vagy sem a gyerek.Az enyém most 5 éves lesz 110cm 16kg.Azért pár év alatt feljött rá egy két kg úgy is hogy nem tömöm csokival.:)
2022. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Drága kettes, na mesélj, kérlek. Energiát a szénhidrátok adnak. Van ebben valami cáfolandód?
2022. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Abban nincs, ahogy abban sincs hogy a rizs, krumpli tészta éppen szénhidrátok.

Persze a csoki is, csak nem jo fajta.

2022. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Ha ilyen alkat, nem tudod felhízlalni tömés nélkül. Az enyém semmi normálisat nem hajlandó megenni, pékterméken, szalonnán és tepertőn él sültkrumplival és néha rántott husival. Elég vékony.


A kérdés alapján arra tippelnék, hogy eleve ilyen alkat, és sikerült egészséges ételekre szoktatnod mellé, gondolom ezért emelték ki a csokit, mert alapvetően nem eszik ilyesmit.


Adj neki tejbegrízt, mártogasson kiflit tejfölbe, süss neki egy kis császárszalonnát..


Egyébként nem vészesen sovány, egyszerűen csak vékony, de én félnék, hogy a bőre nem fogja bírni a növekedést/nyúlást. Én is ilyen voltam, mikor hirtelen nőttem lett pár striám.


Szoktak vasat adni az étvágytalan gyerekeknek, meg béres cseppet. Eleget eszik?

2022. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Fiam is 13 kg és lassan 5 éves.
2022. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

És a tiéd sem hízott már évek óta?

2022. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, köszi a lepontozást.

Nem hízott, az orvos és a védőnő szerint rendben van. Nagyon aktív, mozgékony. Ő sem jó evő.

2022. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!