Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, ha én molett...

Terhes vagyok, ha én molett alkat vagyok a gyermekem is az lesz? Mit tehetek terhesen ellene hogy ő ne legyen az?

Figyelt kérdés
Én születésem óta túlsúllyal küszködök , +20kiló van rajtam. Többször fogytam már le nagyon vékonyra ez 30 kilós fogyásokqt jelent , pontosabban 3x életemben de sosem tudtam megtartani , a terhességem alatt ha szigorú diétá tartok és sportolok megelőzhetem hogy ő husisan szülessrn vagy mi befolyásolja ezt? Miután megszületik remélem rátudom szoktatni a zöldségekre , már nagyon tanulom hogy kell elkészíteni őket finoman. a párom teszteli . Én sajnos nem szeretem ezeket az ételeket nagy bánatomra nem ehhez szokattak a szúleim. próbálkozom de csak öklendezem és nem is érzem hogy telítene. Szóval az én akaraterőm és egészséges életmódom egy nagy nulla reménytelen vagyok. De a picúr nem akaro. Hogy ezen menjen keresztül.
2019. jún. 25. 12:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet tudni, kitől mit örököl. A terhesség alatti étkezésnek szerintem nincs különösebb szerepe ilyen szempontból.
2019. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

NÉzd, én hasonló alkat lehetek, mint te, és az ízlésem is hasonló, éppenséggel szeretema zöldségeket nagyon, de nem vízben párolva, hanem rakottasnak, sok sajttal, tejföllel, vagy kirántva, egyszóval zsírosan és ezért nem a legegészségesebben.


Rajtunk az élet segített, hogy így fogalmazzak, mert terhességi cukorbeteg lettem, így rákényszerültem egy egészséges diétára, ami sok zöldséget tartalmazott és mindent, amire a babának szüksége van, de egyrészt nem híztam mellett sokat, másrészt megismertetett és megszerettetett velem sok új dolgot, másféle köreteket, stb. Ez egy 160 vagy utóvacsorával együtt 180 g Ch-t tartalmazó diéta, ami az uzsonnát, esetleg tízórait kivéve inkább csak lassú felszívódású Ch-kat tartalmaz, de a gyors sem cukrot és fehér lisztet jelent, hanem tejterméket és/vagy gyümölcsöt. Soha nem vagyok éhes, a babám nagyszerűen fejlődik, sem nem kisebb, sem nem nagyobb a kelleténél, a méhlepényem jól bírja, a érnyomásom rendben, a cukraim is renedzpdtem a diéta hatására.


Ha az orvosod engedélyezi, érdemes lehet megpróbálkoznod vele, mert biztosan nem ártasz. Másféle diétát, pláne szigorút, amit említettél, terhesen nem fognak engedni, de nme is lenne szerencsés.

2019. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
En rajtam s van vagy 20-25kg felesleg kislanyom szerencsere nem orokolte. De sajnos ismerek olyat aki szinten mollett es a 7eves kislanya is az. Szerintem genetika is kozre jatszik.
2019. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Gondolod, hogy 20kg felesleggel fog születni a gyereked is?


Nem a terhesség alatt kell éheztetni a gyereket. Igazából semmikor nem kell.egészségesen kell táplálni, ha majd megszületett, te is egészségesen egyél a terhesség alatt meg utána is, és ennyi.

2019. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Jah, és az sem ártana, ha ezt a komplexusodat nem örökítenéd át a gyerekedre, mert ez beteges.
2019. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
A genetikát nem tudod befolyásolni. De hogy kitől mit örököl, azt senki sem tudja. Lehet, hogy egyáltalán nem fog hasonlítani rád.
2019. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz semmit sem tenni!!! Világ életemben túlsúlyos voltam, szintén párszor lefogytam 20-30 kg, de nem tudtam tartani. Lányom olyan lett mint én, nagyobb darab, a fiam meg egyszál bél! Ugyan azt eszik. Állítólag férjem volt ilyen vékonyka gyereknek, de az én Húgom is ilyen coltm. Szóval nem tudod befolyásolni, a gének döntenek.Felesles emailt ezt vagy azt enned, etetned majd vele.
2019. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Kimondottan molett vagyok, 3 gyerekem van. A 15 éves lányom karcsú, a 11 éves fiam dagika, a 7 éves fiam sovány, még a bordái is kint vannak. Ugyanazt esszük, még mennyiségi különbséget se nagyon látok, csak a legkisebb izgága, talán ennyi ami befolyásolja.

Ezt így nem tudod kikerülni, hogy te terhesen ezt vagy azt eszel.

2019. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

2-es vagyok: én azért javaslom a ch-diétát, természetesen nem csak a terhesség idejére (illetve azt kizárólag orvosi engedéllyle), hanem elsősorban utána, mert én is úgy érzem, hogy ha már a genetikában örökítem a gyerekeimre a cukrobetegségre és elhízásra való hajlamot, akkor kötelesésgem legalább azt megtanítani nekik, hogy mit tehetnek azért, hogy ezek lehetőleg ne jöjjenek elő, neokozzanak betegségeket. De nem elég beszélni arról, hogy a zöldség és gyümölcs jobb, mint a virslis bagett és a csoki, vagy hogy a stevia és eritrit jobb, mnint a fehér cukor, hanem csak azzal segítem őket egy egészségesebb táplálkozásban, ha nap mint nap látják, hogy én is így étkezem. És nem abban hiszek, hogy akkor ne is legyen otthon krumpli és csokoládét még húsvétra se kapjanak, hanem hogy ismerjék ezt is, azt is, lássák, hogy lehet jókat enni egészségesebb alapanyagokból is, tegyenek fel kérdéseket, kóstoljanak, és szívják magukba ezeket az ismereteket már egészen kicsi koruktól.


Az én gyerekeim például már most (6 és 3 évesek) tudják, hogy aki cukorbeteg, az nem ehet fehér lisztes ételeket, de még tejet is csak mértékkel, tudják, hogy ők fogyaszthatnak ilyesmit, de egyensúlyra kell törekedni, egy napon belül egyik étkezéshez a fehér kiflit választják, de a másikhoz már a korpás kenyeret.


A 6 évesem már sokszor együtt főz velem, látja, hogy a diabetikus lisztből készítem a habarást a főzelékbe, míg mondjuk egy vasárnap reggeli bundáskenyeret nem rontok el azzal, hogy 100% teljes kiőrlésű kenyérből készítem.


Szóval nálunk most egyensúly van a gyerkeek étkezésében, semmi sem tilos, de tudják, hogy mi micsoda, egy alapvetően egészséges táplálkozásba bele kell férnie a finomságoknak, de minden nap van alternatíva. Bízom benne, hogy ha úgy nőnek fel, hogy látják, hogy én képe svagyok maximálisan betratani a diétát, az szerintem jobb, mint ha rágörcsölnék az étkezésükr,e és soha nem kapnának finomságokat, vagy csak akkor kezdenénk el ezekről bezsélni, amikor már esetleg ők is túlsúllyal küzdenek, vagy cukorbetegséggel....

2019. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Genetika. Én egész életemben küzdöttem a súlyommal, hol meghízták, hol lefogytam. Jelenleg 93 kiló vagyok, nem rég szültem, a férjem is világ életében testes ember volt, a 4 éves lányunk nádszál, kilátszanak a bordái. Pedig eszik mindent, nem diétáztatjuk, persze odafigyelünk, hogy változatosan egyen.
2019. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!