Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen hisztis a fiam?...

Miért ilyen hisztis a fiam? Ez normális? Szeparációs szorongás vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
16 hós a fiam, egy örökmozgó vitamin bomba. Viszont már hónapok óta iszonyat hisztis. Soha semmi sem jó. Kb. 3 napja meg folyamatosan ölben lenne, de ha felveszem akkor azért hisztizik, ha lerakom meg rendesen könnyezésig sír/üvölt/hisztizik. Valamint nehezen oldódik fel még közeli rokonok körében is. Fél tőlük és egyből bújik a lábamhoz, talán ha eltelik 10 perc utána esetleg közeledik hozzájuk, de ez is ritka. Lehet“elkényeztettem,elrontottam..”? Vagy másnal is ilyen egy ennyi idős gyerek? Nem akarom, hogy antiszociális legyen…
2022. jún. 26. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen ez ilyen.
2022. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Lányommal is így volt, másfél éves kora előtt kezdődött, hogy senki sem volt neki jó, csak én. Voltak olyan hetek, hogy még az apja is alig-alig felelt meg, pedig mindig is rendezte, fürdette, kivette mindenből a részét. Félt a papáitól, félt a dédijétől, bátyámtól, sógoromtól...de a nőkkel is nagyon tartózkodó volt. Most 2 éves, és talán olyan 2-3 hónapja lett vége ennek, de akkor mintha elvágták volna. Azóta mindenkivel "jóban van", le se tojja sokszor, hogy ott vagyok-e, max néha megnéz. Elmúlik majd nálatok is.
2022. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, a drága jó szepa szorongás, utána a dackorszak! 18 hónapos kortól 3 éves korig tartott az enyémnél, kőkemény volt. Kitartás! Csak szeretgesd meg mindig, néha egy ölelés csodákra volt képes. Nagyon nehéz, de egyszer vége lesz.
2022. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtatást. Igazából a környezetemben is mindig mindenki mondta, hogy ne geggyüljem annyit, ne vegyem fel egyből ha sír, hogy teljesen elbizonytalanodtam… de én nem szeretem hagyni sírni, főleg mikor folynak a krokodil könnyei. Valamint az idegeim sem bírnák egész nap szerintem.
2022. jún. 26. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogzik is, nem? Az én lányom akkor szokott ilyen kibírhatatlan lenni, ha fogzik, akkor semmi nem jó, ha felveszem, az jó, de akkor meg eszébe jut, hogy nem tud intézkedni, akkor az a baj hirtelen... aztán áttör a fog, és lenyugszanak a kedélyek. Plusz kezdődik a dackorszak, pl. néha egy pelenkacsere is 15 perc stratégiai hadművelet, mert ha nem jó pillanatában kapom el, akkor egy visító kismalacot pelenkázhatok. Szerintem ne hagyd sírni, ha úgy látod, hogy attól nem nyugszik meg. Én azt vettem észre, hogy az olaj a tűzre, ha ilyenkor otthagyom a levében főni. Kicsit várok, próbálom terelni a figyelmét, aztán ha nem megy, és behergeli magát, akkor adok neki egy cumit és felveszem és összebújunk, általában segít. Nehéz velük nagyon, de szerintem semmi baj nincs a fiaddal.
2022. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked is utolsó! Teljesen leírtad az életünket. Ugyanígy megy napok, hetek óta. Nem írsz butaságot, én is gondoltam a fogára. Eddig kibújt a 8 metsző, illetve 4 rágó. Sajnos nem tudom megnézni, pedig próbáltam tapogatva, telefon vakuval óvatosan, de ahogy te is írtad egy visító kismalac. Csak olyan furcsa, amikor fájt neki anno alig evett, manapság meg egész nap szó szerint zabál.( lehet pont a rágófogak zavarják és rágásra ösztönzik…??🤷🏻‍♀️) Délutántól estig képes enni mindent..Az ennivalómból, gyümölcs, párolt zöldség, stángli, virsli, kenyér, ecetes ubi stb. Úgy hogy mellette rendesen leültetem uzsonnázni és nem kövér. 10 kiló 81-3 centi kb.
2022. jún. 26. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!