Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves a kisfiam, és egyszer...

2.5 éves a kisfiam, és egyszerűen nem csinálja azt, amit kérek tőle, szinte soha. Fog ez változni? Mit csináljak, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés

Csak akkor hajlandó szót fogadni, ha valamilyen büntetéssel megfenyegetem, vagy valamilyen jutalmat ígérek neki. Más esetben, ha 100szor kérem meg, ha kiabálok vele, ha fejre állok, az is hatástalan.

Nem tudom, mit rontottam el, de felőrli az idegeimet.


2022. jún. 28. 18:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A 2,5 éves lányommal legtöbb esetben előre megbeszélem, hogy mi fog történni. Beállítom az ébresztőt és azt mondom neki, hogy ha szól anya telefonja, akkor ezt és azt csináljuk. Így általában, kevés kivétellel szót fogad
2022. jún. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

#8 annyira hànyingerkeltő az affektàlàsod, meg ahogy jàtszod az agyad. "Összeszorul.a torkod" ó jajjjjjj mintha azt irta volna valaki hogy ostorral veri a gyereket mert az nem ette meg a tökfőzeléket.

Amugy ja, nem fog verni, csak majd nem tud mit kezdeni egy olyan szituàcióval, amiben szabàly vonatkozik rà. Fognak örülni nektek oviban, iskolaban, de nem baj, anyuci megoldja, az ő bübüjének mindent szabad.

2022. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
húha, bölcsis a gyerekem és mindig kapom visszajelzésként, hogy milyen szófogadó, fegyelmezett... érdekes, hogy mindenki úgy értelmezi, amit mondtam, hogy ezek szerint nálunk nincsenek szabályok :D dehogy nincsenek. csak nem büntetek/jutalmazok, hanem a kezdetektől (!!!) világosan kommunikálok mindent. de ti higgyétek csak, hogy én rontom el :)
2022. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
39%

Igen, akàrmiben lefogadtam volna, hogy a tiéd egy mintagyerek😂 így legyen ötösöm a lottón.

De jó tudod mit, legyen igazad

Akkor sem bizonyitod be itt te sem senki, hogy màs gyerekével is ugyanilyen eredmények születnének, ezzel a módszerrel.

Lehet van egy simulékonyabb gyereked. Mindig ezek szülei hiszik azt, hogy az ő csodàlatos, mindenem felülâlló nevelési módszerüknek köszönhető minden.

Vagy mint mikor a szobanövények szülei bizonygatjàk, hogy ök egész nap heverésznek mert "egy ekkora gyerek màr cukin eljàtszik". Jah, màsé meg nonstop pörög, "keresi a bajt".

2022. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
17%
vagy esetleg mégiscsak az a megoldás, hogy én nem büntetek meg fegyelmezek egy kétévest. de persze, nyilván, csak mázli...
2022. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz meg külön gratulàlok, hogy jutalmazni sem szoktàl, amivel lényegében ösztönzöd a helyes dolgokra.

De ha nàlatok erre sincs szükség, mert a te gyereked egy agyondicsért mintagyerek, úgy, hogy te csak mindent elmondtàl egyszer vilàgosan😂 nos lásd a fenti kommentem.

2022. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
23%

À nem màzli.

Gyereknevelés= mindent elmondok egyszer érthetően pont.

🤦

2022. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
23- értelek én. 3 gyerekem van. Az elsővel működött a kötődő elvuz nevelés. A lányom is így nevelem, bár itt már kénytelen vagyok kombinálni más mintákat is, ami még nem lép át egy bizonyos elvi határt. De hidd el, őt CSAK kötődő neveléssel nem tudnám nevelni. Teljesen más személyiség, sokkal elevenebb, köz és önveszélyes olykor. Hiába a tiszta kommunikáció, olykor. De mindenképpen ez a kommunikáció segít legtöbbet mindenkinek
2022. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
36%

Kíváncsi vagyok mire mennél az őszinte és tiszta kommunikációval ha a gyerek úgy ordít a hisztitől, hogy a saját hangodat se hallod, ahogy próbálod tőle megkérdezni, hogy mi baja, vagy ahogy magyarázod hogy ne szaladjon ki az útra, mert autók járnak.

Ez is ugyanaz, mint amikor 1 évesen már sétálnak a szülő mellett az utcán kézenfogva, azoknak a szülei meg azt hiszik, a 3 éves neveletlen, mert még mindig kiszaladna a kocsik közé az utcán, vagy mert nem hajlandó megfogni a szülő kezét. Ez csak szerencse kérdése, hogy nyugodt gyereket dobott neked a gép, nem pedig egy extra mozgásigényűt.

2022. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
52%
Na, tessék Kérdező, most ki vagy segítve. 😄 Ahányan válaszolunk, annyi ellentétes véleményt írunk. De ez tényleg ilyen. Az egyik gyereknél ez válik be, a másiknál meg az. Én amúgy képtelen vagyok büntetni. Egyrészről a gyerek elkezdte a büntetést alternatívaként értelmezni. "Oké Anya, nem kérek csokit, de akkorsem alszom" mondta ezt akkor, amikor már minden második lépésnél elesett és egyértelműen szüksége volt az alvásra. Másrészről tőlem nagyon idegen a bosszúállás. Pláne a saját gyerekemen, akit a világon a legjobban szeretek...
2022. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!