Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek hamar elhagyta a...

Akinek hamar elhagyta a délutáni alvást a gyermeke, hogy bírta?

Figyelt kérdés

Két és fél éves lányomat csak akkor bírom letenni délutáni alvásra, ha délelőtt valami hatalmas, sok energiát igénylő program volt. Ma nyilván nem, mert ebben a melegben filmet néztünk, idebent játszottunk, semmi különös.

Nekem nagyon hiányzik az a délutáni másfél óra, amikor fel tudok töltődni... Mellette nem tudok sorozatot nézni, olvasni, tanulni, puzzlezni sem, csak a telefont nyomni, de az engem kicsit sem tölt fel.


Ti hogy bírtátok ezt?


2022. júl. 4. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Az enyem is 2,5 evesen hagyta abba az alvast, raadasul egyedulallo szulo vagyok, ugyhogy meg az sincs, hogy atveszi valaki delutan vagy este.


Mivel nem aludt delutan, igy 6 kor furdes volt, 7 kor fekves, reggel 7-8 ig aludt, igy megvolt a 12 -13 ora alvas, este 7 tol meg pihentem.

7kor beraktam az agyba, nem szoktattam ra semmi baromsagra simogatas meg hasonlok, szepen megtanulta es magatol elaludt. ( 2,5 eves koraig szoptattam, elotte ugy aludt el)

2022. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elmúlt fél évben ő is így aludt egy mind délután, mind este. Puszi, lefektettem, kijöttem, aludt. Aztán elkezdte hogy nem akar egyedül aludni.. este még működik hogy énekelek és arra elalszik, de délután már az sem, de én nekem már nincsen kedvem másfél órát azzal szenvedni, hogy altassak (mint babakorában...). Ha nem alszik el húsz perc alatt, akkor abbahagyom, mielőtt felidegesítem magamat... De hiányzik nagyon a pihi. Meg ebben a melegben késő estig kint voltunk, mert végre jó idő volt, ha meg délután nem alszik, akkor 6-kor már hulla :(
2022. júl. 4. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, de pont ez a lenyeg, hogy nem alszik, igy 6 ra mar faradt, furdeted azt lehet fekudni. 12 ora kell nekik, szepen beall majd.

7 oratol ejfelig meg csinalsz amt akarsz.

2022. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 2,5 évesen nem bölcsis, akkor nincs miben elfáradnia otthon a 4 fal között és jó, hogy nem alszik.
2022. júl. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!