Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak másfél éves...

Mit csináljak másfél éves kislányommal, hogy napközben 19 perc helyett többet aludjon? Illetve, hogy az éjszakát átaludja? 3x etetem éjjel. Nagyon aktív!

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Napközben hagyd egyedül játszani,lehetőleg mozogjon sokat!% Éjjel pedig ne adj neki enni! Ha este jóllakik,rendes vacsorával,akkor kikell bírnia az éjszakát. A gyomrának fel kell dolgozni az ételt! Te sem tudnál aludni,ha éjszaka három óránként ennél!
2010. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Délelőtt minimum 1 órára vidd ki 10:30 kor, délre hazaértek, ebéd, és utánna fog aludni! Délután 5 körül is menjetek ki egy jó órára játszótér mozorozás, ahol mozoghat! Vacsira kenyeret adj neki felvágottal vagy sajttal, vagy virslivel, majd fürdés utánna tej, és fog aludni! Ha megébred csak vizet adj neki éjjel!
2010. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lemèrted a 19 percet,ugye? Sok helyen olvasni,hogy kb 20 perc utàn èrjük el a mèlyalvàsi szakaszt. Valami zavarja öt,felèbred. Ha eddig zajban aludt,akkor most pròbàld az ellenkezöjèt, legyen sötèt a szobàjàban, ne zörögj te sem kint. Sokkal többet kell kint lenni, napi több òràt dèlelött ès dèlutàn is. Èjjel tejet iszik hàromszor gondolom. Kezd el csökkenteni kettöre, majd egyre, aztàn inkàbb ne adj, ha nem muszàj. Nem ehet túl sokat napközben, ha ennyire èhes èjjel... Mit eszik vacsira? Tömd meg jobban a pocit.
2010. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mit eszik vacsorára???

Mit eszik éjjel( szoptatod)

Reggel fáraszd ki hogy többet aludjon napközben.

2010. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez nem aktivitás kérdése, ez már rossz szokás, nagyon rossz szokás!!

Nálam akkor oldódott meg a probléma-mindkettő-, mikor megtanítottam egyedül elaludni.

Nem kelt éjjel, pedig addig csak cicin aludt vissza óránként, és nappal a 20-25 perc helyett 2 órát aludt.

"Aludj jól , gyermekem"- könyvet ajánlom melegen!

2010. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

leteszed a kiságyába.

mittomén 20kor és 2X mész este etetni és hagyod kicsit sírni, akkor egy hét alatt megoldódik a problémád!:) hidd el!

2010. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A babám is nagyon aktív. 6 kor 2 dl tejet iszik. 8-kor reggelizik. 10-11.30-ig levegőn mozog, közben egy kis gyümölcsöt eszik meg kinn tízóraira. 12-kor megebédel, aztán 1-1.5 dl tejet iszik, rögtön elalszik. 14.30 -kor felkel (ez változó14-15-ig) felkel uzsonnázik, aztán rögtön lemegyünk. 17.30kor feljövünk és fürdik (mert ettől felfrissül és ismét mozgékony lesz. Aztán vacsi. este 8-kor lefektetem, és a 2 deci tejével elalszik. Volt, hoy néha felkelt, akkor teát adtam neki.
2010. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

én mindig visszaringattam és mellette aludtam napközben is 3 csönd volt és rengeteget vagyunk/voltunk kint a friss levegőn (délelőtt minimum 2-3 óra, délután ált. 2 óra vagy több.

Mindig tele hassal tettem le aludni, de vannak babák, akik üres pocival alszanak jobban és felkelés után esznek egy nagyot

szomjas is lehet

melege van - nálunk mindig jobb az alvás, ha előtte jól kiszellőztetek (míg lent vagyunk nyitva vannak a lakásban az ablakok. Nyáron teljesen, ilyenkor bukón. Így friss a levegő a alkásban

éjjeli fény

rendszeresség - mindig ugyanabban az időben teszem le aludni énekkel és mondókával vagy beszélgetéssel

nem hagyom, hogy játsszon alvás helyett. ha nem akar aludni kifogásokkal, akkor is az ágyban kell maradnia (én is maradok vele), nem mehet játszani

2010. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Reggelire nem hajlandó semmit enni. Se tejet, se felvágottat vagy virslit. Már mindent kipróbáltam! Délelött sétálni szoktunk, majd ebéd fél 12-kor, és alvás (ha sikerül). Nagyon övidet alszik. Délután lemegyünk a játszótérre, és 2 órát vagyunk lent. Vacsora nagyon nehezen, és +tápszer. Éjszaka tápszert iszik 2x. Mindenre felébred, és sír. Amúgy vidám és nagyon eleven!
2010. okt. 5. 08:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Reggel tápszert sem iszik??

Miket ebédel és vacsorázik?

Vacsorára adj neki valami tápláló kaját.

Mióta van ez a nem alvás és 2- szeri éjszakai tápszerezés?

2010. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!