Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves lányotoknak engednétek,...

6 éves lányotoknak engednétek, hogy szemhéjfestéket használjon?

Figyelt kérdés
Mostanában kap egy fésülködőasztalt és szeretne hozzá sminkeket. Én nem sminkelem magam egyáltalán szóval nem tőlem látta, de nincs bajom a sminkeléssel. Élénk színűre néha festi a körmeit, nálunk az oviban se szólnak érte. A szemfestéktől csak azért tartok, mert talán beledörzsöli a szemébe és begyullad. Ti engednétek? Vagy ha 6 évesen nem akkor mikortól?
2022. júl. 6. 00:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Gyermek sminkkészlettel festheti magát otthon.

Utcára, oviba nem engedném, de a körömlakkot sem!

2022. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
35%

Isten meg a ments, hogy az én lányom ilyeneket használjon 6 évesen.

Kutatások szerint-főleg, ha nem foglalkoznak eleget a gyermekkel-ezek csak személyiségzavarokhoz vezethetnek(ilyen korban); ahhoz, hogy a tárgyak adják az önbizalmát, ami magától értetődő, hogy nem jó senkinek, nemhogy egy gyereknek.


Ha nem is pontosan, szerintem legalább érthetően fogalmaztam.

2022. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A gyerek termékek gagyik és porzanak, csakis valami jó minőségűt kapna és nyilván világos szinekben. Szeret festeni, kreativkodni,matricázni, csillámtetkózni, igazából ez meg nem hiusagi kerdes nala, hanem olyan játék szerű.
2022. júl. 6. 00:48
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is úgy van ahogy #1 írja.
2022. júl. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Hat én saját tapasztalatot tudok mondani :) azt hiszem 5-6 éves voltam mikor elcsentem anyukám lakkját és ki festettem a kormom, persze mérges volt, és persze imádtam a puderrel, ruzzsal jatszani :) szinten nem

Orult :))


De aztán nem sokkal később kaptam egy “gyerek készletet “ , nem is akármilyet, több szintes, kihajtható volt, direkt gyerekeknek. Azzal kieltem magam. Elég is volt egy ideig :)


Szerintem ha ilyesmit nem akarsz neki venni, esetleg kérdezd meg, érdekelne-e, hogy ki fested, de mondjuk csak hétvégén :) ill ha nem akarod hogy karos termékeket használjon, vegyél pár alterra termeket ami érdekli, az nem okoz nagy gondot :) esetleg maga választhat, az tuti feldobja :) de oviba ne menjen úgy , plusz általános iskolában már tuti nem nézik jó szemmel, én egyszer felejtettem el lemosni a korom lakkot és kaptam jó kis le szidást :))

2022. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

És mégis mi a baj azzal, hogy gagyik?? Nem egy egész munkanapot kell kibírnia, hanem annyit, hogy a gyerek kifesse magát..ezek direkt erre lettek kitalálva, hogy nyugodtan belemehessen a szemébe is akár, vagy ne allergizáljon.

Vagy neked ez nem szempont, csak legyen csúcs minőségű felnőtt smink?

Honnan veszed, hogy mind gagyi? A miénk sem porzik, úgy csinálsz, mint aki mindet próbálta már.. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2022. júl. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Lányomat soha nem érdekelte az ilyesmi 6 évesen meg pláne nem én sem sminkeltem se körmöt nem festettem soha így neki sem jutott eszébe ilyesmi.

Csillám tetkoja neki is volt ennyi idősen.

2022. júl. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
Igen,hát hogyne!Így csinálsz belőle olyan gyereket,hogy 12 éves korában úgy fog kinézni mint egy 20.Egyáltalán hogy jut ilyen az eszedbe?!🤦😡😡😡
2022. júl. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan, had szórakozza ki magát, de utcára nem mehet benne. Max a kézügyessége fejlődik, szerintem hasznos. Nem lesz semmi baja később.
2022. júl. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Én nem engedem. Nagyon sok gyerek smink nem csak gagyi, de tele van káros szarral. A lányom nagyon sok mindenre allergiás.
2022. júl. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!