Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Unokatesó "jobb gyerek", mint...

Unokatesó "jobb gyerek", mint az én gyerekem. Hogy lehet ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés

5 hónap van a két gyerek között. A bátyámék gyereke mindent eszik, rengeteget, zöldséget is, akkor, amikor annak ideje van. Magától elalszik, akárhol. Az én gyerekem fényevő, étkezésekkor soha nem hajlandó asztalhoz ülni, vagy csak két falatot eszik, zöldség nulla, pedig máskor sem kap kaját, nasit sem. Önallóan még mindig nem alszik, rigatni kell, különben ordítás. Az unokatesó szépen elválasztotta magát, kisfiamnál ez kb remenytelennek érződik. Összességében sokszor érzem, hogy irigylem tesómékat, hogy ilyen jó és problémamentes a gyerekük és szeretném, ha nekem is ilyen lenne. Ugyanakkor imádom a kisfiamat, nem adnám semmiért, és nem is szeretném az unokatesóhoz hasonlítgatni, hogy látod ő milyen szépen eszik stb, de akkor is ezt gondolom... hogy te miért nem tudsz ilyen szépen enni, mint ő. Persze sose mondanám neki. És nyilván magamat hibáztatom, biztos elb.sztam, csak nem tudom, hol, mert kb mindent ugyanúgy csináltunk a gyerekek körül, mindent megbeszéltünk.

Félek, hogy ez így nem lesz jó. Nem akarok hasonlítgatni, irigykedni. Ugyanakkor nem tehetek róla, így érzek. Hogy lehet ezt jól kezelni?



2022. júl. 10. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem te rontottad el, egyszerűen Ő ilyen. Saját példa: két fiam van, az első rossz evő, cicista, érzékeny, bújós. Második mindent is megeszik, ciciből csak amíg kell (nem komfortcumizik), elvan bárhol, nem ordít. Ugyanúgy nevelem őket 🤷🏼‍♀️ egyszerűen más személyiségek.
2022. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Kevés találkozással.

Két gyerekem ég és Föld. Ezt nehezebb kezelni, de muszáj.

2022. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Önbizalomhiányod van, menj pszichológushoz! Két ember soha nem egyforma! És nagyon nem attól jó egy gyerek, hogy eszik, meg ahova leteszik, ott marad.
2022. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 3 gyerekből kettő olyan, mint a te fiad, egy meg olyan, mint a tesódé. Ettől nem jobb vagy rosszabb egyik gyerek sem, csak más. Még a következő gyereknél lehet fordított a helyzet, ugyanolyan nevelés mellett is egyik ilyen, másik olyan. Az, hogy felnőttként sikeres, vagy boldog lesz, nem ezen fog múlni.
2022. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Minden gyerek más. Persze a sok okoskodó nem segít akik mondják hogy hagyd egyedül sírni és társai. Enyém is bújós cicista,de jó evő. Viszont nem emeltem fel egyből ha sírt és étkezés terén sem csináltam.semmi pluszt. Ha ez vigasztal én és öcsém , férjem is nagyon jó evők voltunk babaként most meg válogatósak vagyunk alsó óta,szóval a kezdeti nagy evés nem jelent semmit. Sőt öcsém rendmániás volt,most meg ehh😅 szóval ez nem jelent semmit.
2022. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyunk, ráadásul a mi gyerekeink között 1 hónap sincs. Csak az segített ezen az érzésen, hogy megszületett nálunk a kistesó és tapasztaltam (amit előtte ezren elmondtak, csak nem hittem el), hogy minden gyerek tök más. Másban jó, másban "rossz". Olyan mintha a kardvirágot hasonlítanád a gyöngyikéhez. Mindkettő virág és beszélgethetünk róla, de nem lesz konklúziója az összehasonlításnak.
2022. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak nagyon igaza van (persze a többieknek is). Valahogy úgy érzem, nem tudod elfogadni a gyerekedet azért, mert nem illeszkedik az elvárásaidhoz (amihez az unokatesója illeszkedne).

Ebből nagyon nagy problémák lehetnek, ha nem hozatod rendbe magadat! A gyereket olyannak kell szeretni, amilyen! Ha nem így teszel, nagyon súlyos problémákat csinálsz neki!

2022. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jó valaszokat kaptam. Helyretettétek a fejemet.
2022. júl. 10. 17:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az meg van, hogy minden gyerek más? Még testvérek között is?

Nekem van egy fényevő, egy közepesen válogatós és egy kis zabagép lányom.

Nincs két egyforma gyerek. A legnagyobb butaság hasonlítgatni.

2022. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Lattad is hogy magatol elalszik? Egy ismeros alvas treningezte a gyereket 2 eves koraig magatol elaludt utana jott a fekete leves mert rajott hogy anyukajaval jobb veletlenul derult ki egy elszolasbol. Csak azert mosolyogtam magamban mert elotte sztarszuloknek hittek magukat emiatt. "Olyan jo gyerek!"Bar az ingerlekenyseguk meg a lathato karikak a szemuk alatt arulkodo volt 😂
2022. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!