Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Unokatesó "jobb gyerek", mint...

Unokatesó "jobb gyerek", mint az én gyerekem. Hogy lehet ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés

5 hónap van a két gyerek között. A bátyámék gyereke mindent eszik, rengeteget, zöldséget is, akkor, amikor annak ideje van. Magától elalszik, akárhol. Az én gyerekem fényevő, étkezésekkor soha nem hajlandó asztalhoz ülni, vagy csak két falatot eszik, zöldség nulla, pedig máskor sem kap kaját, nasit sem. Önallóan még mindig nem alszik, rigatni kell, különben ordítás. Az unokatesó szépen elválasztotta magát, kisfiamnál ez kb remenytelennek érződik. Összességében sokszor érzem, hogy irigylem tesómékat, hogy ilyen jó és problémamentes a gyerekük és szeretném, ha nekem is ilyen lenne. Ugyanakkor imádom a kisfiamat, nem adnám semmiért, és nem is szeretném az unokatesóhoz hasonlítgatni, hogy látod ő milyen szépen eszik stb, de akkor is ezt gondolom... hogy te miért nem tudsz ilyen szépen enni, mint ő. Persze sose mondanám neki. És nyilván magamat hibáztatom, biztos elb.sztam, csak nem tudom, hol, mert kb mindent ugyanúgy csináltunk a gyerekek körül, mindent megbeszéltünk.

Félek, hogy ez így nem lesz jó. Nem akarok hasonlítgatni, irigykedni. Ugyanakkor nem tehetek róla, így érzek. Hogy lehet ezt jól kezelni?



2022. júl. 10. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy vele gondolom egész nap, hogy lásd annak a gyereknek a rossz oldalát. Az enyémet mások előtt mindig dicserem, de neha felnagyitom a dolgokat oszinten szolva.
2022. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiad ilyen. Ilyen habitussaal, termèszettel született. Màsban lesz jò majd, ahogy az unokatesò is, mint anyànak nehezebb neke ez az èletszakasz, mint az unokatesò anyukàjànak. Nem rontottàl el semmit. Gondolj bele, ahol testvèrek vannak az egyik olyan, minta a fiad a màsik mint az unokatesò.

Az èn lànyom is fènyevő, szörnyű alvò, az első 1 èvèt rajtam töltötte :)

2022. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

5 hónap múlva a tiéd is jobban alszik majd.

Csak a fáradtság miatt látod így.

2022. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!