Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyereketeket...

3 év körüli gyereketeket mennyire kötik le a játékok?

Figyelt kérdés

Az enyém régebben sokat autózott, gyurmázott, legózott. De mostanában inkább a felnőtt dolgok érdeklik, azokkal talál ki mindenféle játékot. Értem ezalatt a különböző elektromos cuccok, vezetékek, minden, amit kapcsolgatni lehet. Nem tudom van e hozzá köze, hogy az apja is műszaki ember.

(természetesen olyanokkal játszik, ami nincs használatban, tehát nincs áram alatt)


2022. júl. 22. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen mindig azt akarta csinálni, amit én. Szóval ha főztem, akkor kapott a kezébe egy műanyag tálat egy műanyag kanállal, hadd kavargassa a semmit. Volt saját kisseprűje, és ha a szárítóról szedtem le a tiszta ruhákat, akkor megkértem, hogy párosítsa össze a zoknikat.

Még gombot varrni is meg akart tanulni, bár a tűt nagyon félve adtam a kezébe. Szerencsére rögtön megszúrta az ujját, azóta nem megy a varrócuccok közelébe.

2022. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korszak az utánzásról szól. Lát valamit és ő is meg akarja próbalni. Vegyetek neki olyan stilusu jatekokat és jatszon vele az apja közösen, akkor automatikusan (ha mar őt szereti utánozni), ahhoz fog odamenni. De egyebkent igy tanul sok mindent. Én a helyedben ösztönözném hasonlókra (persze ami meg nem veszelyes) nem baj az ha érzéke lesz már hozza.
2022. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, nem tiltjuk, csak furcsa volt nekem, hogy nem a játékokkal játszik inkább, hanem az igazi dolgokkal. Valóban azokat játsza el vele, amit lát, hogy az apja is csinál. Akkor ezek szerint ez egy ilyen korszak 🤷‍♀️😃

Köszönöm a válaszokat

2022. júl. 22. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon. Sokáig képes egyedül játszani a játékaival. Kislány.
2022. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!