Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van még kisebb...

Aki otthon van még kisebb tesóval, de a nagy az óvodában reggelizik. Ti mikor adtok reggelit a kicsinek?

Figyelt kérdés
Most kezdi ősszel a nagy az ovit. Nem tervezem itthon reggeliztetni, mert egy örökkévalóságig tart, 9-re se érnénk be... Szóval mindenképpen azt szeretném, hogy 8 körül beviszem és ott reggelizik. Viszont nem tudom, hogy így a kicsit mikor tudom megreggeliztetni... Ha indulás előtt akarnám, ugyanúgy elmegy egy csomó idő, meg akkor meg már a nagynak is kell adni. Utána meg már az egy elég késői reggeli lenne mire visszaérünk. Fél 9-9 lenne mire végzünk a reggelivel.
2022. aug. 3. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt elmegy az oviba a nagy is reggelizik otthon is.


Szóval 7-kor kap mindenki.


Oviban annyira minimális ételt kapnak, sokszor nem is ízlik neki..

(1-1 alkalommal később keltünk, és csak benn evett kb semmit)

2022. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
7 óra körül indultunk el az oviban, legkésőbb félre visszatértem, akkor adtam enni a kicsinek. Nálunk is macerás lett volna a reggeli, mert így is sokszor nehezen indultunk el.
2022. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Hamarabb indulsz, ennyi. Egyébként is az a tapasztalatom, hogy erdemes idoben felkelni, foleg ha nagyvárosban vagy, mert elkerulod a reggeli csúcst, biztosan beérsz, ha véletlenül nyűgösebben indul a reggel, nem kell megbolondulni, mert késésben vagy.
2022. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Én reggel adtam mindenkinek egy bögre kakaót.
2022. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nálunk az oviban fél 10kor van a reggeli, szóval ezt kérdezd majd meg.

Nekem minden reggel perecet vagy sóskiflit eszik míg megyünk az oviba.Az biztos, hogy nem lesz, hogy ott külön leültetik enni mikor megérkezik.

2022. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Regglizik ott, persze...9:30-10 óra környékén kapnak egy fél szelet kenyeret vagy 1 kiflit 1 sajttal,amitől csak még éhesebb lesz.


Miért tartana 9-ig egy reggeli? Akkor keljetek fel annyival hamarabb, meg el kell magyarázni a gyereknek hogy szeptembertől másabb tempóban fognak indulni a reggelek, meg kell tanulni mindent gyorsabbban csinálni. Esetleg gyakorlni velük néhány napig. De ha 8 körül viszed, keljetek 6kor az nem olyan korai, van kb.másfél órátok, olyan nincs hogy annyi idő nem elég bekapni egy reggelit, akkor sürgősen változtass a nevelési technikádon.


Előző este készítsd ki a ruhát amiben menni fog, pakolj be a hátizsákjába mindent ami vinnie kell, készítsd el a tízóraiját ha visz és tedd a hűtőbe. Reggel már csak magára kell húzni a ruhákat amit kiraktál, gyors fésülés esetelg, reggeli és lehet indulni. Ha ez nem sikerül 1,5-2 ora alatt ott bajok vannak.

2022. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Reggeliztesd meg mindkettőt, van egy hónapod gyakoroltatni, hogy picit igyekezzen - az oviban sem fogják hagyni a végtelenség szuttyogni, sőt van ahol nagyon repeta sincs, a másik keljetek időben. Vagy ha megoldható útközben is eltud majszolni valamit - tudom ez nem épp a legjobb.

Az oviban nem mindig jó a reggeli, van, hogy nem is az van ami eredetileg a menűn szerepel, sőt az ebéd sem mindig jó.

A legtöbb oviban ki van téve a heti menű - azzal pedig tudsz előre tervezni, mi az amit nem szeret a gyerek, és tudod, hogy aznap kevesebbet fog enni, akkor reggelire tudsz laktatóbb dolgot adni.

2022. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk mikor a nagy kezdte az ovit 3,5 éves volt, a kicsi 1,5. A nagy 4 éves koráig tejitalt reggelizett ébredés után, a kicsi meg cicizik még a mai napig reggeli gyanánt szintén ébredéskor. Ez 6:30-kor van. Így max. 6:45-re mindenkinek a hasában volt valami. Kb. fél éve már nem kell a tejital a nagynak, azóta tejet kap müzlivel, kb. 7:00-7:20 között eszi meg, előtte wc, öltözés, reggeli közben frizura (lány), kb. 7:40-kor lépek ki a két gyerekkel az ajtón. A nagy 8:30-9:00 között kapja a tízórait az oviban, a kicsi is ugyanekkor, vagy itthon vagy ha dolgunk van a városban, akkor útközben eszik.

A kicsi januártól kezdi az óvodát, addigra terveim szerint elválasztom, és egyszerre fognak reggelizni. 20 perc azért elég kell legyen rá.

2022. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az óvodában akkor reggelizik, amikor beér. Nem 9-10-kor van reggeli, hanem érkezéskor folyamatosan. Kb mindent megeszik, nem válogatós, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy nagyrészt meg fogja enni, amit ott kap.

Nem akarok fél órával előbb kelni azért, hogy megetessem itthon, és feleslegesen fizessem az ovis reggelit, mert addigra már nem éhes.

Csúcsforgalom nincs, mert sétatávolságban van az ovi, gyalog megyünk.

A kérdés nem a nagy, hanem a kicsi napirendjére vonatkozott.

2022. aug. 3. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Kövezzetek meg, de én még nem láttam ovit ahol a gyerekeket egyesével érkezési sorrendben ültetik le reggelizni.

Ilyen nincs.

Napirend van az oviban is.

Ami azt jelenti, hogyha fél 9kor esznek, akkor 8ig kell beérni, ha 9kor van reggeli akkor fél 9ig.

Reggeli után játék, illetve csoportos foglalkozás, vagy akinek ki van írva az egyéni. Séta, vagy az udvaron játszanak. Délben ebéd jellemzően fél 1ig legkésőbb 3/4-ig, utána mosakodás alvásidő.

2022. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!