Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit reggelizik otthon ovis/isk...

Mit reggelizik otthon ovis/iskolás kisgyereked?

Figyelt kérdés
2017. szept. 25. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Szia, nálunk nem reggeliznek itthon. Éhgyomorra nem indulnak el, mindig isznak egy bögre teát, kakaót, vagy tejet, de semmi mást.


Mind a két gyerekem bent az iskolában és az óvodában reggelizik, be vannak fizetve egész napra, szóval ők ott is ebédelnek, uzsonnáznak. A kicsi kap tízóraira gyümölcsöt.


A nagynak szoktam az uzsonnás dobozába csomagolni gyümölcsöt, joghurtot, sajtot, de semmi mást.


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a szülők túletetik a gyerekeket, rengeteg elhízott gyerek van, amit nem is csodálok, ha duplán reggeliznek, duplán vacsoráznak a szülők hibájából.

Nálunk szerencsére az oviban és az iskolában elég jó helyről hozzák az ételt, mert szívesen megeszik a gyerekek, változatos is, egészséges is, ráadásul mi vacsorára is meleg ételt eszünk.

2017. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Általában semmit. Ha nagyon kér kap egy kis pohár tejet.
2017. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Fiam 4,5 éves, középsős ovis.

Reggel egy kis gabonapelyhet eszik tejjel. (Nesqik golyók, cerbona csokigolyó, ilyesmik)

2017. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Semmit. Ébredés után fél órával már az oviban van, ott reggelizik
2017. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Johurtot szokott, mert a kenyeret nem nafyon szereti, az oviban pedig általában az a reggeli.
2017. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Altalaban kakaot isznak valamikor muzlit esznek. De nagyreszt a kicsi az oviban a nagy a sukiba eszik.nagynak Szoktam csomagolni szendvicset,valami gyumolcsot, es muzliszeletet.a kicsi az oviba eszik. Nagy ebedre itthon van amit eppen fozok azt eszi. A kicsi az oviba ebedel.
2017. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kakaó vagy tej (vagy víz:)), joghurt, kétszersült vagy keksz vagy abonett, sajt, kőrözött, májkrém... néha gabonapehely. Nagyjából ezeket hajlandók megenni. Egy iskolás, aki csak ebédet kap bent és egy válogatós óvódás a "létszám".
2017. szept. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Változó

bundáskenyér, rántotta, tükörtojás, zabkása, tejbegríz, omlett, melegszendvics, felvágottas szendvics zödségekkel, házi péksütemény, müzli, kifli kakaóval vagy karamellás tejjel,gabonapehely, tonhalkrémes zsömle, főtt virsli

2017. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Zabkása gyümölccsel, akkor tízóraira szendvicset visz, tojásos krumpli paradicsommal/paprikával, akkor tízóraira zabfalat kekszet visz gyümölccsel, tejbedara, akkor tízóraira szendvicset visz gyümölccsel, vajas pirítós natúr joghurttal, akkor tízóraira péksüteményt visz és végül bundás kenyér paprikával/paradicsommal, akkor tízóraira megint péksüti és gyümölcs. Így osztottam be egy hétre, de szokott változni, van, hogy én sütöm a péksütit, a szendvicsbe vettem bio vajkrémeket, illetve tojáskrémet szoktam, körözöttet, vagy vajas-paprikás szendvicset. Felvágottat nem eszünk. Eszik meleg ebédet a suliban, de vacsira is azt főzök. Most gyesen vagyok, van időm, majd ha dolgozom, nem tudom lesz-e időm szórakozni egyáltalán a reggelivel, de a tanárnőjük kifejezetten kérte, hogy ne menjenek suliba reggeli nélkül, mert csak a második óra után ehetnek. Elsős amúgy. Ha a kicsi ovis lesz, ő is fog itthon enni reggelit, valószínű ugyanezeket. Hétvégén az apjuk megvesz nekik mindenféle pudingokat, joghurtokat, túró rudikat, akkor kicsit lazábban vannak... :-)
2017. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Kösz a lepontozást. Mi lehet azon a válaszon haszontalan, ha megmondom mit reggelizik? Ja, hogy nektek nem tettszik? Csak hogy nem az volt a kérdés. Hanem hogy mit eszik. Szerintem a kérdésre válaszoltam. Kösz a lepontozást, nethuszárok...
2017. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!