Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom kisfiával valami...

A párom kisfiával valami nagyon nincs rendben, de anyuka nem akarja belátni. Mit lehet ilyen esetben csinálni?

Figyelt kérdés

A kisfiú 4 éves. Valószínűleg autista, de mivel anyuka nem akarja pszichiáterhez vinni, így még semmi biztosat nem tudunk.

Ilyenkor milyen lehetőségei vannak az apukának? Elviheti önhatalmúlag a kicsit orvoshoz?


2022. aug. 8. 08:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Te ne diagnisztizálj azert mert lenézed a gyereked, vagy nem értesz hozzájuk.
2022. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

neked semmit, ezt nekik kell megbeszélni.

kinél van elhelyezve a fiú?

2022. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Miböl gondolod, hogy autista? Hacsak nem erre szakosodott valaki vagy, nem valószínü, hogy helytálló a "diagnózisod!

Másrészt már az óvodában feltünt volna, ha valami komoly gond lenne vele.

Egyébként az apa is viheti a gyereket orvoshoz és nem "önhatalmúlag", hanem minden hülye megnevezés nélkül, mert az ö gyereke is és nincs eltiltva töle.

2022. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem volt gyermekelhelyezés. Apasági nyilatkozat van.

Miért nézném le a gyereket? Pont azért kellene időben szakszerű segítség, hogy később egyszerűbb legyen neki. Ezt tapasztalatból tudjuk és azt is, hogy miért épp autizmusra gyanakszunk.

2022. aug. 8. 08:38
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
na még egy túlbuzgó barátnő. saját gyerekeddel foglalkozz. ja az nincs.
2022. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Eddig nem járt óvodába, mert nagy a túljelentkezés és jegyzői engedéllyel még otthon van. Szeptembertől kezdi és azt mondták, ha nincs orvosi papír, akkor ne is reménykedjünk fejlesztésben.
2022. aug. 8. 08:52
 7/22 A kérdező kommentje:
De vannak közös gyerekeink is. Pont ezért látjuk, hogy nála is baj van.
2022. aug. 8. 08:53
 8/22 A kérdező kommentje:
A taj kártya és a lakcímkártya viszont anyukánál van. Így azért egy fokkal nehezebb a dolog. A gyerekorvos adna beutalót (nem szükséges, de így legalább a gyerek adatai is látszódnak), a pszichiáter viszont azt mondta, hogy ő a papírok nélkül nem láthatja el.
2022. aug. 8. 08:59
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pattogó új pár, csak már 4* végigjártam ezt az utat.

A mi gyerekeink is autisták, sőt mint kiderült a párom is. Azért, mert én tettem fel a kérdés, nem tudom miért az jön le, hogy ő nem aggódik. Ő volt a gyerekorvosnál, ő volt a pszichiáternél, ő volt bent az oviban is... Az ovi amúgy fogadja, a mieink is oda jártak.

2022. aug. 8. 09:05
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Az apuka pont ugyanúgy nem tesz semmit, ha nem viszi orvoshoz, taj kártya meg mese habbal ide vagy oda. Eleve el se kéne jönnie a gyereknek iratok nélkül otthonról, mert bármikor történhet baleset, lebetegedhet az apjánál is és akkor is dokihoz kell menni.

Szóval szépen sározd a kedves párodat is ugyanannyira, mint a gyerek anyját.

2022. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!