Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig tartott az...

Mennyi ideig tartott az óvodai beszoktatás gyermekednél?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknek előtte nem járt rendszeresen közösségbe a gyereke (nem volt bölcsis)
2010. szept. 23. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom idén szeptemberben kezdte az ovit és már az első nap rögtön mondta az óvónő,hogy menjek is haza rögtön... Simán ott maradt,semmi probléma nem volt.Az hozzáteszem,hogy előtte se bölcsibe nem járt,de még igazán másra se hagytam nagyon.A három év alatt egy-két alkalommal volt csak nélkülem nagymamánál.Nála szerencsére simán ment a beszoktatás,már első nap mikor mentem érte,közölte,hogy nem megyünk haza... :) Második hét óta ott is alszik,és imád ott lenni.
2010. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most kezdte aZ ovit és ő sem volt bölcsis.A beszoktatás nálunk 2 délelőtt volt,amikor ott lehettem a gyerekkel aztán jöttünk haza és 3. nap pedig ebéd után mentem érte,nem volt semmi gond vele.Az óvónők azt mondták,meg lehet próbálni az ott alvást és ez volt ugye a 4. nap,ott aludt és nem volt semmi probléma.Hála az égnek jól alkalmazkodik az új helyzetekhez és az ovit imádja,akkor van bajság,mikor haza kell jönni. :) Sirás eddig még nem volt,remélem nem is lesz.Az óvónők azt mondták nekem,hogy ez nagyon rotka,hogy otthonról jött gyerkőc ilyen jól veszi az "akadályokat" és ilyen szépen beszokik.

Egyébként nálunk 2 hónapot adnak a beszokásra,amire teljesen megszokja a gyerek az új környezetet és helyzetet és arra már nem sirdogál.(aki sirós)

2010. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most közpésős, és ő sem volt bölcsis! Nálunk nagyon nehezen ment míg megszokta, hogy nincs itthon stb ... Körübelül 1 hónapig szenvedtünk, mindig sirt és egy-két órába telt míg megvigasztalták az ovónők. De most már imád oviba menni, és délután meg alig birom haza vinni.. :) Annyira megszerette az ovit!:)
2010. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1 hónap után, végre ma először az én fiam is sírás, nyöszörgés nélkül ment be a csoportszobába. Azért azt még nem mondanám, hogy szeret óvodába járni, de gondolom egyszer majd nálunk is eljön az az idő :)

2010. szept. 29. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!