Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasonló helyzetben lévő...

Hasonló helyzetben lévő anyukák mesélnétek, hogy nálatok hogy alakult az ovi? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi az ovit a kisfiam, egyedüli gyerek, bölcsiben nem járt, illetve gyerektársaságban is csak keveset. (Itt nálunk a covid óta az egyetlen mondókázó is megszűnt, egyébként is csak havi 1x volt, a játszótéren meg alig van gyerek, de ha van is, nem igazán játszottak együtt.) A szülői értekezleten az óvónő azt mondta, hogy biztosan nagyon nehezen fog beszokni a kisfiam, emiatt nagyon izgulok.
2022. aug. 13. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nehezen fog beszokni. Lányom covid miatt 4 éves korában kezdte az ovit, sehová nem jártunk. Szó nélkül ottmaradt az oviban, nem bőgött soha, szerintem már érett lett rá 4 éves korára.
2022. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Annyira nehezen szokott be a gyerek, hogy már első nap ordított mikor haza kellett jönnie....

Egyáltalán nem biztos, hogy nehéz lesz

2022. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 4 évesen kezdett a lányom, nem volt bölcsis, első gyerek. Egy nap volt a beszoktatás, aznap elhoztam délben, másnap bent aludt. Sose sírt.

Viszont egy êvvel azelőtt katasztrófa lett volna, akkor még nem állt készen.

2022. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly kezdte 3 évesen, nincs gyerek rokon / ismerős, Covid miatt kb sehol nem is találkozott más gyerekkel, nem volt bölcsis. Az első nap már nagyon ügyes volt, a másodikon mondták hogy nyugodtan menjek haza. Soha egyetlen alkalommal nem sírt, sem reggel sem semmikor. Az óvónénik szerint nagyon hamar beilleszkedett a csoportba (vegyes csoport) és nagyon ügyes kislány. Imádja az ovit, sokszor haza sem akar jönni onnan, most is hiányzik neki nagyon, alig várja a kezdést.
2022. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az én lányom lesz az ellenpélda, nem járt bölcsibe, 3 évesen kezdte az ovit, de sokat jártunk gyerektársaságba, foglalkozásra, játszóra.

Nehezen szokott be, sokszor sírt, és soha nem szerette meg az ovit-mondjuk magával az ovival én sem voltam megelégedve.

Megváltás volt az első osztály azt imádta első naptól kezdve.

2022. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló körülmények közt a fejlesztőben “túl erősen kötődőnek” ítélt gyerekem ( ha van ilyen ?) 5 perc után beszokott.


Egyszer bementem vele

2 napig vártam az aulában.


Aztán nem keresett..

Szóbal ne aggódj előre

2022. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!