Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha nem akar az...

Mit csináljak, ha nem akar az oviban aludni?

Figyelt kérdés

Még van 1 éve. Délben szoktam elhozni. Egy rövid ideig bent aludt, de már kb 1 éve nem alszik délután egyáltalán. Azt mondja, rosszul van tőle. Ezt teljesen megértem, ugyanis én is KÉPTELEN vagyok napközben aludni.

Szóval eddig meg tudtam oldani, hogy délre menjek, de most munka miatt lehet, hogy megint csak 5re érnék haza. Mondtam neki, de könyörög, hogy ne kelljen bent aludnia. Most mit csináljak?


2022. aug. 21. 23:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég beszéltünk erről a férjemmel hogy egyikönk se tudott aludni oviban, de sose volt opció hogy nem maradnánk, mivel a szüleink dolgoztak így lefoglaltuk magunkat fekve arra az időre. Nekem anya direkt nagyon mintás ágyneműt választott és azzal találtam ki meséket magamnak. De volt olyan is hogy elaludtam mégis.

Felnőttként én se tudok napközben aludni csak ha beteg vagyok. Amúgy nekem akkor szokott rosszullét lenni ha evés után elalszom és hirtelen felriadok. Na olyankor szívdobogás és hányinger is, pedig nem vagyok refluxos mint itt feljebb írta valaki. Tudatosan kerülöm a dolgot így már egy ideje nem volt.

Én benn hagynám oviban, megbeszéln az óvónőkkel hogy mi a helyzet, vannak olyan ovik ahol már nem is kötelező aludni, hátha segítenek neki csendben lefoglalni magát.

2022. aug. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Óvónők mit mondanak, mi a helyzet a nem alvósokkal? Nagycsoportban, vegyes csoportban már többen nem alszanak. Kérdezd meg, van ahol nyugton kell feküdnie, van ahol van nekik külön összevont jatszószoba, esetleg olvashat, rajtolhat a sarokban. Szerintem megnyugodnál ha tudnád mi lesz vele ilyenkor, meg ő is tudná hogy mi az opció az alvás helyett, hátha nem is olyan szörnyű.
2022. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Én se tudtam aludni, ezért csak feküdtem az ágyban. Csendben játszani se lehetett, csak feküdni. Utáltam nagyon, de túléltem.
2022. aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén nem érdekelne hogy alszik vagy nem vagy mit csinál, mivel dolgozom napközben, nem tudnék érte menni, arra van az óvónő, hogy megoldja. Biztos láttak már másik gyereket aki nem aludt nappal.
2022. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy míg a többiek alszanak, addig ő csendben elvan valahol máshol? Pl vinnétek neki külön színezőt, ilyesmit.
2022. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek 5 évesen már nem alszik el az oviban sem. De megértik, hogy csöndben kell pihenni, mivel a legtöbb szülőnek nem opció délben elhozni. Azért ha úgy alakítod az életed, ahogy a gyerek "könyörög", akkor később is nagy gondok lesznek. Nem lesz kedve iskolába menni, elfárad a házi feladattól, nehéz felmérő lesz, és nem akar menni.
2022. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyes-es óvónéni vagyok. A nagycsoportosaim közül sokan nem aludtak már. Arra sajnos nincs lehetőség, hogy játszanak/rajzoljanak, mert az sosem alakult csendes tevékenységnek, illetve akkor a többi, egyébként alvó gyerek nem akar.

Megértik a gyerekek, hogy csendespihenő van az ágyukba, senkinek sem kényszer az alvás, és kibírják, ezért senkit sem vittek haza a szüleik.

Ezt meg kell beszélned a gyerekeddel, hozzá fog szokni a helyzethet, mivel nincs is választásotok.

2022. aug. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!