Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha nem akar az...

Mit csináljak, ha nem akar az oviban aludni?

Figyelt kérdés

Még van 1 éve. Délben szoktam elhozni. Egy rövid ideig bent aludt, de már kb 1 éve nem alszik délután egyáltalán. Azt mondja, rosszul van tőle. Ezt teljesen megértem, ugyanis én is KÉPTELEN vagyok napközben aludni.

Szóval eddig meg tudtam oldani, hogy délre menjek, de most munka miatt lehet, hogy megint csak 5re érnék haza. Mondtam neki, de könyörög, hogy ne kelljen bent aludnia. Most mit csináljak?


2022. aug. 21. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tudtam oviban aludni. De igazából lefoglaltam magam míg a többiek aludtak, vagy ha szerencsém volt akkor az egyik ágyszomszédommal tudtam beszélgetni.
2022. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha egyszer nem tudod megoldani, mert dolgozol, akkor a gyerek majd tudomásul veszi. Semmi baja nem lesz, ha megtanulja, hogy az élet nem habostorta, nem mindig az van, amit ő akar. Nem kínzókamrában kell maradnia, hanem az óvodában. A fekvéstől nem lehet rosszul. Adjanak a kezébe játékot, képeskönyvet.
2022. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miénk már kiscsoportba sem aludt.Nem rajong azért, hogy ott kell maradnia ebéd után, de ez van.Megtanulta, hogy csendben kell feküdni míg a többi pihen, így kb 3x el is aludt véletlenül.:)

Ha anyagilag rá vagytok szorulva úgymond arra, hogy elvállald a munkát, akkor nem sok választásotok van és sajnos ez a mai világban már hatványozottan is igaz.

2022. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Eddig is így kellett volna, de nem volt szívem, mert en is utáltam ott aludni. Az a baj, ha elalszik es felkel, hányingere lesz, ami 100%-ig igaz rám is. Se ujszülöttes éjszakázás után, se 40 fokos lázzal nem alszok soha napközben, mert felfordul a gyomrom...
2022. aug. 21. 23:24
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Reggel nem lesz hányingere. Akkor délután mért lesz? A gyereked egy másik ember, nem te vagy. Ne aggasd rá a te ellenérzéseidet. Van más megoldás? Nincs. Akkor?
2022. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ő mondta a hányingert. Nagyon meglepődtem. De így tudom, mit érez sajnos.
2022. aug. 21. 23:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nappali alvás utáni hányinger sajnos valós probléma. Emiatt én sem tudtam aludni már oviban sem. Szerencsére voltak olyan jófejek az óvónénik, hogy az én ágyamat a játékokhoz vagy a könyvekhez rakták, amikkel csendben el tudtam magam foglalni. Ha nem oda rakták, akkor mindig gondolkodtam, képzelődtem sokat. De olyan is volt, hogy az óvónéni odahívott magához, és vagy rajzoltam, vagy segítettem neki dekorációkat készíteni a terembe.
2022. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Ovónénik megoldják, azért vannak. Nálunk pl segített altatni, odaült mellé.
2022. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg refluxos és visszajön neki az ebéd.
2022. aug. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem alszik, csak fekszik csendben ésnyugodtan n
2022. aug. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!