Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni a hisztivel?

Mit lehet kezdeni a hisztivel?

Figyelt kérdés
Hála az égnek, én soha nem voltam egy hisztiző gyerek, mert nagyon szigorú faterom volt. Viszont ülök itt a 26os buszon, és egy nő, egy fiával meg lányával felszálltak, és a srác konkrétan végigüvöltötte a szigetet. Néha egy kis időre abbahagyta, aztán újra rákezdett. Nem úgy tűnik, mintha sírna, egyszerűen hisztisen üvölt. Szerintem max alsó tagozatos lehet, de sose tudtam megállapítsni, hogy egy gyerek hány éves. A nő semmit nem csinál vele konkrétan, és az egész busz hallgatja. Nagyon sokszor látok ilyet, hogy a gyerek sír, hisztizik, és nincsen helyrerakva, hogy abbahagyja, hanem lényegében bármit engednek neki, telibepottyantva, hogy ez rohadtul zavarja az embereket
2022. aug. 30. 16:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Neked más gyerekének a hisztijével semmit.

Majd ha lesz sajátod azzal foglalkozhatsz.

2022. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Semmit, legfeljebb eltereled a figyelmedet pl. zenével.
2022. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Semmit


(És nem apád szigora miatt nem voltàl hisztis)

2022. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%

Lehet nem úgy tűnik, de ez is a nevelése része. A céltalan vagy pont, hogy a célirányos hiszti figyelmenkívül hagyása. Háromszor hisztizik egy-egy nagyot, aztán csökken a száma, ha érzi a gyerek, hogy így leszarják.


Hidd el, nem sz4rja le az anyuka, belül minden szülőnek fáj ez valahol. Légy türelmes.

2022. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

1 2 3 nagyon okosak vagytok, nyilván nem én akarok más gyerekével valamit csinálni 🤡🤡🤡🤡🤡🤡


Egyébként leszrja dolgot úgy értettem, hogy nem nevelte meg rendesen, csak ilyen tutyi mutyi módon, hogy ha nem hagyják abba akkor leszállnak és sétálni fognak, aztán ekkor felálltak a helyükről, hol rákezdett hol abbahagyta a gyerek. Egyszer erős hanggal, határozottam rá kellett volna szólni, ráfogni a karjára, hogy érezze most ezt abba kell hagyni, és bekussol.

2022. aug. 30. 17:20
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

"1 2 3 nagyon okosak vagytok, nyilván nem én akarok más gyerekével valamit csinálni 🤡🤡🤡🤡🤡🤡"


Honnan tudtuk volna hogy te mit akarsz?

2022. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Hála az égnek, én soha nem voltam egy hisztiző gyerek, mert nagyon szigorú faterom volt."


Az lehet nem voltál, de a nagy szigor miatt sokkal több gond alakulhat ki. Elfojtott érzések, szorongás, másoknak való görcsös megfelelés, ami miatt pl. idegenek helytelennek vélt viselkedése miatt is te érzel szégyent - szekunder szégyenérzet.

2022. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem helyesen járt el. Őszintén érdekel, hogy szerinted mit kellett volna csinálnia? Nyilván megverni nem fogja (egyrészt nem így kell gyereket nevelni, másrészt még őt lincselnék meg)..nyilván az sem megoldás, hogy megkapja amit akar, hisz akkor folyton a hisztit alkalmazza, hogy elérjen valakit. Teljesen nem hagyta figyelmen kívül hisz ràszòlt. Szerinted, hogy kéne "eljàrni" ilyen esetben?
2022. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Normálisan rászólni, határozottan, erős felemelt hanggal, idegességgel fűszerezve, hogy tele menjen a gatya, így abbahagyva a hisztit helytelen viselkedést. Ha nem elég, akkor ráüvölteni. Nálam ez utóbbira nem sokszor volt szükség, mert hamar megtanultam, hogy mit szabad és mit nem. Nem is mertem volna apám előtt hisztizni.
2022. aug. 30. 17:34
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ellenben mennyire tele lettél megfelelési kényszerrel, hogy más hisztis gyereke kapcsán is rögtön az ugrik be, mit kaptál volna apádtól, ha így viselkedsz. 🙂
2022. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!