Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogy bírjátok azt az...

Anyukák, hogy bírjátok azt az időszakot, amikor folyton aZ ("értelmetlen") hisztivel kell birkózni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nehezen. Nagyon nehezen. Sok mindent kipróbáltunk már a kezelésére, de kemény dió a kislányom. Sokszor tehetetlennek érzem magam, és ez azért baj mert látja rajtam, így rátesz még egy lapáttal.
2013. ápr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én azzal a tudattal próbálom magam nyugtatni, hogy alig vártam, hogy kússzon, másszon, elinduljon, beszéljen stb. ami egy fajta fejlődési állomás, amiből láttam, hogy minden rendben van vele. A sokszor értelmetlennek tűnő hiszti egy olyan életkori sajátosság, ami ugyanúgy az egészséges értelmi fejlődésének a jele, szóval valahol örülni kell, hogy 2-3 évesen eljutott erre a fejlődési mérföldkőre és ez is azt jelzi, hogy minden oké. Az biztos, hogy rengeteg türelem kell, hozzá és sokszor nagyon nehéz, de kitartás.
2013. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is azzal tartom magamban a lelket, hogy ez az egészséges fejlődés része. De sokszor úgy érzem, szétpattanak az idegeim.
2013. ápr. 10. 08:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehezen. Amikor tényleg egy értlemetlen marhaság miatt teljesen kiakad hát azt nem jól tűröm. Pl félbevágtam a kiflijét, ő egybe akarta. Vagy nem abba a bögrébe csináltam a teát, amibe ő szerette volna vagy az a baj, hogy ő nem akart sok teát... Van, amikor lazán veszem és hát van amikor azt érzem szétdurran a fejem.
2013. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Könnyű kezelni, el kell terelni a figyelmét a hisztiről.

Az én fiam keveset hisztizik, de akkor is röhög a végén.

Türelem kell. Le kell menni az ö szintjükre, ami neked értelmetlen lehet, hogy neki fontos fejlődési dolog. Lehet, hogy az épp a legapróbb dolog szerinted. Ne feledd ők még mindenből tanulnak. Pl.: imád a kerítés melletti párkányon menni a fiam. Gondold végig hogy ez álltam mit tanul, és mit gyakorol...


Gyakorolja az egyensúlyt, az hogy hogy rakosgassa a lábait, hogy le ne essen koncentrációt, és odafigyelést... És még kitudja mi mindent.


Légy türelemmel. 2 éves fiú mamája, és 13 hetes kismama :)

2013. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem is a párkányon egyensúlyozással és hasonlókkal van bajom, ott én is tudom, látom, mi izgalmas neki benne, mit fejleszt éppen, mire koncentrál, stb. Inkább az olyan helyzetekkel, mint amit az utolsóelőtti válaszoló írt példának: kifli félbevágva, mégsem, inkább egészben, stb. Az ilyenek helyzetekben nem tudom meglátni a jót.
2013. ápr. 10. 12:50
 7/13 princessluna33 ***** válasza:

örüljek a hisztinek? ez olyan mintha én azt mondanám valakinek hogy örüljél hogy vernek.....a hiszti nem fejlődés és nem öröm!! csak nyűg és szenvedés!

mikor azért bőg lányom mert nem kap csokit akkor repül a pofon... mert megérdemli!!! ne égessen!!

2013. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon nehezen birom. Borzalmas hisztit le tud vágni a fiam. Gyakorlatilag mint akit gyilkolnak, úgy ordít, földhöz vágja magát. Na ilyenkor jön az "anya nyugodtan, halkan beszél" dolog. Ami semmit nem ér... :-/ Nyomja ugyanúgy tovább. Amikor már látja, hogy mást csinálok és nem azzal foglalkozom hogyan vonyít, na akkor hagyja abba! Szóval egyenlőre ez bejött. De addig bírni amíg abbamarad a hiszti, na az a kihívás.

Tud táncolni az idegeimen! :-P

2013. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hány évesek a gyerekek akikről írtok?

Az enyém 2 éves fiú, és pont ma volt egy hatalmas pánik a fejemben, hogy én ezt nem fogom tudni kezelni:(

Ő azt a hisztit éli éppen, hogy ha indulunk ki azért sír, ha jövünk be azért, ha elmegyünk azért, ha lejövünk azért, ha kék azért ha sárga akkor meg azért. Nincs olyan dolog lassan amivel a kedvében tudnék járni, eddig én azt hittem, hogy jó megoldás ha ő ordít akkor én suttogok...nem vált be. Ha ő ordít akkor én is...nem vált be. Ha ő ordít akkor otthagyom, nem figyelek rá...nem vált be, ilyenkor elkezdi a fejét verni, ha odamegyek megüt, és ilyenkor én is rásózok a kezére. Nem tudom....sajnos tényleg nem tudom, hgy mit csináljak, mi a jó megoldás....mi a helyes cselekedet. Tesóm szerint el van kényeztetve, igenis sózzak oda neki, mások is azt mondták, hogy verjem el. De olyan könnyű tanácsokat osztogatni:-(

2013. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, enyém 3,5 éves. Én úgy olvastam, hogy amíg kisebbek, nagyon jól el lehet terelni a figyelmüket. Na ez így is volt nálunk is valamivel régebben. Most már nincs. Vagy ügyes vagyok és kidumálom magam egy-egy helyzetben vagy mondjuk a bögrés probléma esetén 2 megoldás van: 1. hallgatom kötélidegekkel, hogy üvölt zokogva, hogy nem jó a bögre vagy 2. átöntöm a teát másik bögrébe és helyreáll a lelki béke.
2013. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!