Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapi zsúr hogy zajlik 5...

Szülinapi zsúr hogy zajlik 5 éveseknél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5. szülinapjára idén először szervezünk itthon szülinapi zsúrt. 5 ovis kisbarátja fog jönni (5-6 évesek), 3 fiú, 2 lány.


Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen veszek, hogy szokott zajlani egy ilyen ovis zsúr? Hogyan tudnék készülni?


Torta természetesen lesz. ezen kívül mivel készüljek, mivel várjam a gyerekeket?



Illetve a másik kérdésem, hogy amikor már itt vannak a gyerekek, csak hagyjuk őket együtt játszani, amit gondolnak, vagy találjak ki "irányított" játékokat, vetélkedőt vagy nem is tudom, ilyesmit.



És: szülők itt szoktak maradni ilyen bulin?



Köszönök minden ötletet!


2022. szept. 20. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Amikor nálunk volt buli, akkor mi a gyerekeimmel kis zsúrszendvicseket készítettünk a vendégeknek. Direkt vicces arcokat csináltunk nekik (pl tojáskarika a két szeme, félbevágott téliszalámi a szája, saláta/répa reszelve a haja, ketchup/majonéz a bajsza/szemöldöke/orra). Imádták őket. Kis innivalót is kiraktunk, házi bodzaszörp és a gyerekek által készített limonádé volt azt hiszem a leggyakrabban. A játékot majd látjátok, nálunk sohasem kellett külön ötlet hozzá, maguktól elvoltak. Ha valami nem megy, akkor én először elővennék egy adag játékot (bár nálunk - főleg a fiam - alapból annyira örült, hogy ott vannak sokan, hogy minden játékát is büszkén mutogatta, először tulajdonképpen nem is játszottak velük, csak végignézték a kínálatot). Másodjára kapcsolnék zenét, játszhatnának pl. székfoglalóst. Ott mindig úgy bepörögnek, hogy a játék is beindul.

Én szülőként mindig ott voltam a bulin eddig és sztem a szülők nagy része így van ezzel. De tudok olyan anyukáról, aki nem akart a nagyobb, már sulis lányával végig ott ülni, a buli alatt csináltak inkább közös programot. Boldog szülinapot a fiadnak!

2022. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Torta, pizza és/vagy 3 zacskó sós ropi. Az ekkorák alig esznek valamit, nem érnek rá a bulitól. Legyen sok innivaló viszont, az fogy.

Én nem szoktam túl sok irányított játékot bevetni, max ha valamelyik gyerek kezd megőrülni. Az esetek 90%-ában bújócskázni kezdtek, még a hatodikosok is. :D

Nálunk a szülők már kiscsoportban is csak azok maradtak max, akik nekem is barátaim voltak, nem csak a gyereknek. A többiek boldogan letették a csimotát, és elmentek haza feltenni a lábukat. :)

2022. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is szendvicset csináltam, és volt rágcsa (ropi, keksz) meg rengeteg üdítő. Jah es háttér zene (nálunk a Törpök voltak akkor a sláger)

Megérkeztek a vendégek, letettük az ajándékot a kisasztalra amit hoztak majd hagytam őket játszani. Játszottak kb 45 percet, mikor láttam h már alkalmas akkor vittük a tortát. Megették és ajándék bontás.

Aztán megint játék

Nem kellett írányított játék. Összeszokott banda feltalálták magukat.

2022. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem némi rágcsával is készülj a torta mellé (ropi/zizi cukor ilyesmi), illetve a szendvicsek is jó ötlet és természetesen üdítő (mi általában többfajta gyümölcslével készültünk).

Nálunk nem voltak irányított programok, eljátszottak magukban is, de azért pár ötlettel nem árt készülni. A székfoglaló jó ötlet, illetve mi még gyerekkoromban több zsúron játszottunk olyat, hogy újságpapíron kellett táncolni. Időnként elhalkult a zene és akkor mindig félbe kellett hajtani a papírt, így egyre kisebb felületen volt lehetőség táncolni. Aki lelépett, az kiesett.

Szülők se maradtak sose, szerintem örültek, hogy pár órát lazíthatnak. :)

2022. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megérkeznek- tombolnak- rágcsálnivalót tömnek- rohangálnak- megeszik a tortát- tombolnak - valaki elesik,bőg- jönnek rágcsálnovalóért és italért- tombolnak - hisztiznek,hogy vége a bulinak.

Ez lesz a tűpontos menetrend.

2022. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!