Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem engedi a gyereket...

Aki nem engedi a gyereket (ovis korú) tvét nézni,telefonozni és pl beteg otthon van ,panelban lakik, az hogyan kötile a gyereket rosszabb, hidegebb időben ?

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 22:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Játszanak, mesél, gyurmáznak, rajzolnak, festenek, fonnak, társasoznak meg minden. A legtöbb gyerek elvan a játékaival egy darabig egyedül is. Sőt, még egy darab ággal meg egy marék kaviccsal is. Csak hagyd unatkozni a játékai között, fel fogja találni magát.


Az elmúlt több tízezer évben sikerült megoldani ezt a kérdést képernyők nélkül is. :)

2022. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Bunker epites, olvasas,legozas. En csak 1 orat engedem tvzni, telefont nem használhat.
2022. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az óvónő szülőin kitért arra ,hogy se tvt se telefont ne nézzenek a gyerekek.


De egy panelban ha beteg gyerek nem lehet egész nap futkosni ,rajzolni sem fog egész nap, se mesét olvasni .


Nem kettő gyerek van egyik ovis a kicsi bölcsis ha mind a kettő itthon van kő kővön nem marad ,egész nap hiszti ,sírás marakodnak minden játék pár percig jó .A tvt le köti őket legálább addig amíg ki mosok főzök takarítok .

2022. szept. 28. 23:01
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Lego, órákra leköti
2022. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Legalább akkor nézhesse amikor beteg. Nekem is akkor lehetett úgy 30 éve, nem haltam bele sőt könyvtáros lettem.
2022. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk pl a tv nem vált be, de hbo go, disney csatorna és letöltött mesék igen.


Ami neki való, azért miért ne nezhetne? Egy kedves mese 1,5 órát nem tesz benne kárt. Én is néztem mesét.


Az agresszív, gyors képi vilagu mesék után zizi lesz. Azt utána többet nem nezheti.


Korlátokat kell meghatároz i nem ész nélkül tiltani

2022. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
És ha az óvónéni azt mondja, akkor ti úgy éltek? Ha beteg a gyerek pont sok mesét nézünk de olvasunk, rajzolunk, kártyázunk és próbáljuk túlélni. Azt csináljuk amihez kedve van, és ha a mesenézés az, akkor szuper. Pont letojom tetszik-e az óvónőnek vagy sem.
2022. szept. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

Néztem interjút olyanokkal, akiknek az a munkájuk, hogy vizsgálják a tv hatását a gyerekekre.

Azt mondták, hogy a tv nem károsítja az agyat, a gond vele az, hogy addig a gyerek nem csinál semmit csak passzívan ül.

Nem mászik, énekel, táncol, kreatív, olvas, álmodozik, pakol ki-be a dobozókból, gügyög stb. hanem passzívan bambul.

De én ebből azt szűröm le, hogy ha egyébként se csinálna semmit ami fejleszti (pl. 8 hónapos és vagy mesét néz vagy üvölt a kiságyban amíg elszaladtok wc-re ill. rúgkapál, sír és kiborul ha öltöztetik vagy közben nézi a bogyó és babócát, nagyobb gyerek esetében ha beteg) akkor teljesen mindegy h nézi-e a tévét.

Azért lehet tv pl. a nagymamáknál és a nagynéninél.

De otthon "csak úgy" nem szeretném ha nézné.


(a tv alatt minden képernyőt értek, youtube, hbo go, telefon, tablet stb)

2022. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

"De egy panelban ha beteg gyerek nem lehet egész nap futkosni ,rajzolni sem fog egész nap, se mesét olvasni"


De, lehet. Csak akarni kell. Vagy nem. Rajtad áll. Táppénzen nem azért vagy hogy takaríts, moss.. Ha dolgozol se napközben csinálod ezeket. Beteg gyerekkel foglalkozni illik. (Ne adj' még be is lehet vonni, ha valami muszáj.)

Ha home officban lennél, akkor aláírom, azt nehéz megoldani, nem is szívesen csinálom. De szabin vagy tp-n a beteg gyerekek mellett könnyű.

Társas, kártya, gyurma, rajz, lego, dia, könyv.

2022. szept. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Nekunk konkretan azt mondtak , higy autista tuneteket okoz. Egy kisfiu kapott is autizmus kodot, es vegul kiderult hogy csak a tv okozta,utana letiltottak es megszuntek a tünetek. Hat en egy kicsit szkeptikus vagyok, vagy irto sokat nezettek vele. Nalunk is ez van, amit a kerdezo irt. 8 es 3 evesek. Rombolnak,olik egymast,marakodnak,cirkusz, onnantol hogy ketten egyutt itthon vannak. Egyedul akkor van csend nyugalom ha meset neznek. Ha nem kapcsolhatnam be ,en mar az ablakon kiugrottam volna :(
2022. szept. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!