Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megromlott a kapcsolatom a 6...

Megromlott a kapcsolatom a 6 éves kislányom és én köztem (anyuka). Szeretném helyrehozni de mindig rosszabb, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én is türelmetlen vagyok vele néha, de ha szépen kedvesen szólok akkor is úgy vág vissza, olyan hangsúllyal mintha valami idegen lennék. Minden nap jól indul, el is tervezem hogy ma más lesz, aztán jön egy hiszti, egy pár éles beszólás nekem, aztán a sértődés, és vége is a jókedvnek.

Írjatok valamit mert nem tudom kezelni ezt a helyzetet.

Lehet hogy bagatellnek hangzik de minden napos. Boltban, otthon, oviban, mindenhol.


2020. márc. 2. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Gyermekpszichológus? Csaladallitas? Nálatok biztos, hogy komolyabb baj van annál, amit a GYIK kezelni tudna.
2020. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igaz hogy ide írtam, mert nem szégyen segítséget kérni, de nem hiszem hogy egy harmadik embernek kell segíteni, mi magunknak kell megtalálni a helyes utat. Gondoltam hátha volt más is ilyen cipőben.

Nem igazán játszunk itthon, számtalanszor belekezdünk valamibe, sírás vagy vita lesz a vége, vagy pár perc alatt megunja.

Reggel ritkaság számba megy hogy bőgés nélkül el tudjunk indulni oviba. Régebben imádtuk egymást, rosszul éreztük magunkat ha a másik eltávolodott. Egy nap 50x is elmondta hogy imádlak anya.

Szeretném visszakapni a régi időket, a régi kislányomat, és a régi önmagamat.

2020. márc. 2. 23:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz, mikor változott ez meg ebbe az irányba és miért? Nem voltam ilyen helyzetbe éppen ezért lehet, hogy kivitelezhetetlen amit én gondolok. Talán én megpróbálnám az ő kis nyelvére leforditani,hogy régen jobb volt a kapcsolat és szeretnéd ha ez ilyen lenne. Vannak szabályok amit be kell tartani, de van amiben választhat. Pl Játék... adj neki lehetőséget 2fajta programból, hogy mit szeretne csinálni ő hogy képzeli el az adott napot veled. Esetleg a kiborulásaid után kérj bocsánatot, mond el neki, hogy bánt, hogy kiabáltál vele, de neked igen is rosszul esik, hogy készülsz valamivel ő meg csak hisztizik. Ilyesmi... Sztem a gyerekek nem buták, mindenképp rafekudnek az őszinte kommunikációra, ami nem a vita hevében zajlik hanem nyugodt körülmények között.
2020. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom, magadhoz láncolod, és nem tanítod meg, hogyan legyen boldog és független. Mire számítasz? Arra, hogy veled fog játszani meg a te kedvedben járni élete végéig? És ő ettől boldog lesz? Előbb neked kellene megtalálni a boldogságot, egy normális család alapjait lefektetni, mert ketten a lányoddal nem sokra mentek. Ennek az életnek számára így nem sok értelme van, és ez csak rosszab lesz.
2020. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Apja van?
2020. márc. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is bocsánatot kérek tőle, ha már elszakad a cérna, ez alap. Persze van apja, nagyon jó a kapcsolatunk, a lányom nagyon szereti. De mos a mi kettőnk kapcsolata ami nem jó. Este mindig szeretetben fekszünk le a lánykával, erre ügyelek.

Valaki kérdezte hogy azt szeretném ha játszana velem? Hogyne akarnám, addig kellene amíg hagyja és kéri, hogy játsszak vele, sajnos többször visszautasítom hogy mást kell csinálnom, de van hogy nincs kedvem. Ezen kell változtatnom tudom. Írjatok még véleményeket.

2020. márc. 3. 06:11
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Ebben a korban lesznek nagyon apasak a kislanyok 😂

Legalabbis sok kislany

Te most az "ellenseg" vagy aki aput elveszi tolem.


Amugy legyel turelmesebb

2020. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázol neki eleget vita helyett?


Egy 6 éves egész értelmes, ha elmondod, hogy rosszkedvű voltál, mert az, amit mondott megbántotta az érzéseidet, ezért beszéltél vele csúnyán, meg fogja érteni. Persze hozzá kell tenni, hogy legközelebb rendesen szólsz, ha problémád van, nem pedig veszekedsz, és ingerültnek sem kell lenned, te választod meg, hogy válaszolsz..


Nekem az ugrott be, hogy féltékenység megy egymásra, ahogy nő kezded egyenrangúnak tartani, pedig még mindig a gyereked. Máshogy bánsz vele, nem babusgatod, mi az, hogy éles beszólás, sértődés.. Kisgyerek, tartsd szemelőtt, hogy még mindig a te cuki kislányod, ne menj bele balhékba, te felette állsz, nem vitázol vele, hanem meghallgatod a kis mondandóját és segítesz neki rendezni az ő érzelmeit.


Nekem felnőtteknél van szükségem konfliktuskezelési taktikákra, leszedtem egy csomó hasznos tippet, és elképesztő dolgok vannak benne. Pl ha ideges leszel mert a másik szemét, akkor az nem egy rendes ok-okozat összefüggés, nem muszáj engedned az idegességnek, hanem te dönthetsz arról, hogy akarsz reagálni szemétségre(felveszed e vagy sem, felhúz e vagy sem).


Így leírva elég mamlasz tipp, de szerintem nálad is automatikus, hogy rosszul esik az éles beszólás, pedig ha előre átgondolod, hogy egy 6 éves segítségre szoruló kisgyerek próbál megbántani, mert rosszul érzi magát, akkor talán sikerül felülemelkedned a megbántottságon.


Általános tipp, hogy vidd oda, ahol egymásra vagytok szorulva. Van anya gyerek kapcsolatjavító tábor, de ha van 120 centi, én kötélpályát javaslok. Egy kis félelem sokat javít a kapcsolaton:)

2020. márc. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, utolsó nagyon sokat segítettél, megfogadom.

Amúgy már az is segít ha ide kiírom magamból a problémát, legalább megfogalmazódik bennem hogy min kell változtatni. Mindenesetre nem fogok beletörődni hogy ilyen a kapcsolatunk, ahogy olvastam valahol, ha répát akarunk enni ahhoz répát kell ültetni, ha szeretetet akarunk kapni, ahhoz szeretetet kell adni.

2020. márc. 3. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan nem értenek itt egyet velem, de vállalom a lepontozást. (Nem vagyok az autoriter nevelés híve.)


Nálunk az vált be, hogy elviccelem a hisztit, meg a beszólásokat. Aztán amikor mindketten megnyugodtunk, akkor asszertíven megbeszéljük, hogy mi a gond, ki mit érez. Pl. "Amikor azt mondod, hogy elköltözöl a saját lakásodba, akkor az nekem rosszul esik, szomorúvá tesz. Szeretlek, és vigyázni akarok rád. Ha elköltözöl, nem fogok tudni." Valami ilyesmi.

2020. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!