Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha nagyon durva...

Mit tegyek, ha nagyon durva lett a 1,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

A hisztis dackorszak is beütött nála 2-3 hónapja, ezzel párhuzamosan pedig elkezdett durván viselkedni: belemar a hajamba és húzza, karmol, csíp.


Hiába mondom el neki százszor, hogy nem szabad, nem érti vagy nem érdekli. Mutatom neki ilyenkor, hogy csak simogatni szabad anyát, akkor megsimogat, de legközelebb akkor is megint bedurvul. Átöleli a nyakam a kis karjaival, de a végén már markol a hajamba és rángatja.


Igyekszem türelmes lenn, ide párszor a fájdalomtól már rákiabáltam és múltkor rá is csaptam ösztönösen, akkor nagyon durva volt, egymás mellett feküdtünk, és hirtelen megmarkolta, majd tiszta erőből tépni kezdte a hajam, borzasztóan fájt, alig bírtam kiszabadítani magam.


Azt hiszi, hogy játék vagy.... Tudom, hogy sok kisgyerek karmol vagy ütöget ennyi idősen, de ezt már túlzásnak érzem és nem tudom, hogy kezeljem.



2022. okt. 5. 05:16
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Határozottan vedd el a kezét, nem baj, ha kicsi fájdalmat okozol.
2022. okt. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A lányom azért csinálta, mert viccesnek tartotta. Látványosan és eltúlzottan elkezdtem "sírni", hogy mennyire fáj, elég volt 2-3 alkalom és nem csinálta többet. 😅
2022. okt. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A fiam is sokszor ezt csinálja. Kb egy évesen harapni kezdett, de játéknak vélte, nevette. Többször rászóltam, hogy nem szabad, s ha ez sem segített, felálltam és otthagytam. Hamar leszokott erről, de szerintem csak magától hagyta abba, vannak ilyen időszakok. Most 20 hónapos, újonnan ütögetni kezdett vmi játékkal, és ezt is játéknak véli, hiába szólok rá, hogy nem, akkor elveszem tőle. Persze jön a hiszti, de abbahagyja. Ez sajnos ilyen időszak, abba fogják hagyni, de minden alkalommal, ha ilyent csinál, rá kell szólni, ha kell ráütni a kezére, persze nem erősen. Még nehezen értik meg, idő kell nekik.
2022. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez ilyen. Századszorra is határozottan érdemes reagálni, és tudni, hogy lesz százegyedik alkalom is. El kezdhetsz neki rövid meséket mondani, ami erre témára épül, már abban a korban van, hogy szép lassan el kezdi megérteni. Rajzolhatsz is neki, miközben mesélsz, vagy a plüssállataival eljátszhatjátok. Ezzel tudod kicsit gyorsítani, hogy hamarabb egértse. Jobb lesz ez majd szép fokozatosan.
2022. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha a kisfiam megcsap a kezevel vagy belem mar, akkor higgadtam elmagyarazom neki hogy ezt nem szabad.Elegge idegorlo,de nem akarok rakiabalni nagy hangot keriteni a dolognak mert sokszor szerintem csak azert csinaljak,mert tudjak hogy nagy reakciot kapnak utana…igy ezt en szepen probalom elkerulni aztan talan megunja. Ha kell 1000xmondom el hogy ez faj ezt ne csinald,beerik az a gyumolcs elobb utobb..😂
2022. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
El kell mondani sokszor, hogy nem szabad/fáj, de (hello dackorszak ugye) akkor csakazértis… egyrészt határokat feszegetnek másrészt feszültséget vezetnek le, ezért én higgadtan elmondom hogy anyát (és általában bárkit) nem ütünk meg, és ez fáj, de ha jól esne, ezt a párnát püfölheti. Nem veri szét a lakást nyilván, néha él ezzel a lehetőséggel, és kiadja a feszkót, miközben nem bánt senkit. Sajnos már nem emlékszem, hol olvastam ezt, de nekünk bevált.
2022. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!