Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire válogat a gyermeketek?

Mennyire válogat a gyermeketek?

Figyelt kérdés

16honapos a kislányom, nehezen kóstol meg dolgokat(ami tányérban van, esetleg kanállal próbálom megetetni).... előtte legtöbbször hisztizik és akkor próbálom hozzá tenni a szájához kóstolja meg legalább,ha izlik neki meg is eszi,ha nem köpi ki és hisztizik,csapdos.

Válogat is szerintem, leveseket eszik inkább,egy tájban imadta a gomboclevest.....már sokszor nem tudom mit adjak neki enni,a virslit kenyérrel,paradicsommal és sajtokkal mindig megeszi... és a brokkolit is imádja,de ezeken nem lehet állandóan élni.

Szarul érzem magam emiatt,mert a környezetemben az anyukák mindig mondják hogy az övéik mindent megesznek.


Ezt a nem megkóstolós hisztit hogyan kezeljem? Vagy mit csináljak hogy ne válogasson?

Esetleg ha nem akar enni abból amit főztem magunknak hagyjam éhezni egy kicsit? Ha éhes úgyis megeszi?


Tanácstalan vagyok.



2022. okt. 6. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nincs miért szarul érezned magad, mert korának megfelelően elkezdett válogatni. Az enyém se válogatott másfél év körül.Most 4-5 év között meg mást se eszik, mint túróstésztát(durumból):D:D Komolyan! Múltkor 5 napig csak azt ette ebédre.:D
2022. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem semennyire, már babaként is mindent megevett, azóta sem válogat. A másik már babaként is nagyon válogatós volt, ez azóta sem sokat változott (12 éves). Tojást, sajtot pl még soha nem evett, nem hajlandó megkóstolni sem. Ha olyan étel van egész nap, amit nem szeret, akkor inkább nem eszik semmit. Remélem, idővel kinövi.
2022. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem beszélj a gyerekorvossal erről. Egészséges gyereknél elvileg működik az eszi-nem eszi-nem kap mást módszer. Gondolom, ha pl. autizmusra gyanakodnátok, azt leírtad volna (náluk nem feltétlen működik.)


Én mondjuk nem aggódom ezen, pedig az én fiam is sokszor csak a húsfélét eszi meg az ebédből. Hát akkor egye azt. Ha anyagilag problémát jelentene, akkor gondolkoznék, hogy mit változtassak. Vagy ha csak édességet, vagy csak túlsózott dolgokat enne (de a sózatlan párolt zöldséget ugyanolyan lelkesen teszi a szájába, mint a parizerkockákat, édességet minimális mennyiségben kap).

2022. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Okos Tímea Kitti oldalát ajánlom. Sablonmentes. Hu

Szuper cikkek vannak a témában. Nálam sokat segített, hogy ne görcsöljek ezen, így a gyerek se feszül be.

2022. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Ahhoz képest, hogy a lányunk autista, én elégedett vagyok. Nagyon kevés ételt utasít el.


Hozzátartozik, hogy én 2 évig szoptattam, nem váltottam ki étkezést. Tehát nem stresszeltem vele. Ehetett, de nem volt "kötelező".

2022. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem autista,makk egészséges.
2022. okt. 6. 23:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Életkori dolog is lehet, szóval én ezen nem stresszelnék túlzottan.


A 2 éves kislányom az utóbbi időben kb vajas kiflit enne vajas kiflivel, még azokat a dolgokat sem kéri, amit pár hónapja alapnak gondoltunk minden étkezéshez. Szerencsére eszik mellette gyümölcsöket meg néha bekattan, és akkor egy felnőtt adag húslevest betol, de azért mostanság már nem olyan színes az étkezése, mint régebben. Ez ilyen, nem akarok vele ezen izmozni, semmi értelme. Kinövi. Régen is egyébként úgy ment nálunk a hozzátáplálás kezdetétől, hogy ha valami nem tetszett, nem fogadta el, akkor nem is erőltettem. Nem kapott alternatívát helyette, szóval neki az a természetes, hogy vagy megeszi, ami előtte van, vagy nem eszik a következő étkezésig, de sosem stresszelünk ezen. Ha nem, hát nem. Éhen eddig még nem halt, és megjegyzem, a bölcsiben mindig dícsérik, hogy ha nem is megeszik mindent, de mindent megkóstol legalább.

2022. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kap kaját ha nem eszi meg amit elibe teszel?
2022. okt. 7. 08:45
 9/18 A kérdező kommentje:
Eddig ő is imádta a húslevest, mostanában nem kell neki az sem :( és nem tudom hogy ilyenkor adjak amit szeret vagy semmit...:(
2022. okt. 7. 08:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 napi 5x étkezés van. Ha az egyikre nem eszik, akkor valószínűleg a másikra fog, mert elég éhes lesz. Arra nem akarom ránevelni, hogy ha nem kéri a tökfőzeléket, akkor anya majd gyorsan összedob neki valami mást, mert nem, ilyet nem játszunk. Egészséges gyerekem van, nem szenzoros, nem autista, szóval vele ez nem kockázatos, tényleg az a helyzet, hogy ha van kaja, akkor idővel enni fog. És ez mindig is így volt.
2022. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!