Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik ha valaki lop,de...

Mi történik ha valaki lop,de nem szándékos?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlenul erzem magam és hibáztatom is magam,sajnos figyelmetlen voltam


Sose tortent még ilyen velunk,megse fordult a fejembe hogy igy jarhatunk.



Tehat mentunk a szokasos havi bevasarlasra ilyenkor kb 80-100 ezer ft kozott koltunk,picifiam amikor nem figyeltem valahogy kezhezvehetett a polcrol egy bubborekfujot es ezt mi sajnos csak akkor vettuk eszre amikor a boltbol jottuk ki,ott volt mellette a babakocsiba


Nem nagy ertek,de lopas


Ha tegyuk fel becsipogott volna ilyebkor mi tortenik?



Gondolom senki se hinné akkor el azt amit fent nektek oszonten leirtam :/


2022. okt. 10. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát kisgyereknél ilyen előfordul, főleg, ha 80-100 ezer közt költötök, akkor nem fogjak azt gondolni, hogy a buboréjfújót meg elloptátok. Nálunk is volt ilyen, mikor észrevettük, akkor visszavittük.
2022. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen, de ha szerencsétek van, megússzátok egy ejnye-bejnyével, meg ki kell fizetnetek. Ha feljelentést akarnának tenni, kérném a kamerafelvétel megtekintését. Ott azonosítható a "tolvaj".

Nekem kishúgom pakolta tele a zsebét édességgel, amikor kicsi volt. Akkor derült ki, amikor kijöttünk a boltból. Ráadásul azt mondta, a páromtól tanulta🤦🏽‍♀️ (Nem igaz, nem is jártak együtt vásárolni.) Én meg 2 éves korom körül egy fél szatyrot töltöttem meg gyerek zoknikkal, amíg anyám vásárolt. Akkor még nem voltak csipogók, visszavitte.

2022. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tudja, még a biztonsági őrök is, hogy a gyerekek ilyenek. Pláne, ha babakocsis, akkor még elég kicsi. Ha becsipog, akkor elnézést kértek, kifizetitek, esetleg ha nagyon izmozni akar a biztiőr, akkor jól ráijeszt a gyerekre (személy szerint a gyerek korától és az ijesztgetés mértékétől függően én ezt szülőként hagynám is), de ennyi. Azért rendőrségi ügy nem lesz belőle.

Persze ha a gyerek valami nagyobb értéket rejt el így, mondjuk parfümöt vagy kis szar, de drága informatikai cuccot, ott azért felmerül a gyanú, hogy nem is a gyerek műve, de egy buborékfújó azért egyértelmű.

2022. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer velünk is előfordult. A kislányom kezében maradt valami apróság a DM-ben. Kicsi volt még a gyerkőc. Amikor kimentünk, akkor vettem észre. Természetesen visszavittük. Nem csináltak belőle ügyet. Aztán megbeszéltük a gyerekkel, hogy ilyet tilos csinálni. Többször nem fordult elő.
2022. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem történik, mivel ott helyben nem vették észre.

Senki nem nézeget vissza ok nélkül kamera felvételeket, csak ha indok van rá. Nem is tárolják a végtelenségig.

2022. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Erkölcsi értelemben szerintem ez nem is lopás. Véletlenül elhoztátok, ennyi. Tuti nem problémázott volna rajta senki, ha észreveszik. A húgom az oviból lenyúlt egy kis figurát, majd amikor anya kérdezte, hogy honnan van, szenvtelenül mondta, hogy az óvónéni adta neki :D Persze hamar kiderült, hogy ez nem így történt. Szerencsére teljesen rendes felnőtt lett. :)
2022. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én totyogóként nagyon lopós voltam, hol a piacon fogyasztottam el az epret a pult alatti ládából, amíg apám a pult felett fizetett a bácsinak, hol fölvettem egy random pár kesztyűt a gyerekruhaosztályon, és anyámnak csak a csipogáskor tűnt fel szegénynek, hogy reggel még kék volt a kesztyű, most meg zöld... a kedvenc sztorim amikor valahogy sikerült a tescoban szert tennem egy egész darab halra a halpultból (ennek a rejtélynek sose lett megfejtése)

szegény szüleim meg visszavitték, kifizették, fülig pirulva bocsánatot kértek, odaállítottak a bácsi elé hogy kérjek szépen bocsánatot... utána már nagyon tisztességes gyerek voltam ahogy elég nagy lettem hogy megértsem hogy működik a vásárlás, egyszer akartam egy barátommal kilencévesen lenyúlni egy kis tízforintos, körömnyi nagyságú bocicsokit a kisboltban, de úgy beszrtunk a boltban, hogy elkezdtünk sírni és bocsánatot kérni, szegény eladó meg nem értette, mi van (nem látta hogy el akarjuk lopni a csokit, mert hozzányúlni se mertünk végül XD)

vidd vissza, kérj bocsánatot, kérjen bocsánatot a gyerek is, és téma lezárva. viszont ne engedd neki hogy megtartsa, mert akkor azt fogja hinni, hogy oké a dolog, ha nem bukik le.

2022. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a sarki kisboltban leemelt egy zacskó cukrot. Az utcán vettük észre, hogy a kezében van. Rögtön visszavittem, akartam szólni, hogy ez történt és kifizetem, de éppen többen álltak sorban a pénztárnál, és nem láttam más ráérô boltost, így csak beálltam én is a sor végére, kifizettem, és nem szóltam külön.
2022. okt. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor is lopás jogi értelemben. Te vagy felelős a gyerekedért.
2022. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!