Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi történik most azokkal a...

Mi történik most azokkal a magyarokkal, akik nyaralás céljából jelenleg külföldön tartózkodnak és a bejelentés előtt szeptember elseje után szándékoztak volna hazajönni?

Figyelt kérdés

Ugye szeptember elsejétől megszigorítják a határátkelést, kötelező karantén vár minden hazatérő magyar állampolgárra.


Mi a helyzet azokkal, akik most külföldön nyaralnak és eredetileg tovább tartózkodtak volna kint, mint szeptember 1.

Megváltozik hirtelen a nyaralási terv? Új repülőjegyeket kell venni? Korábban hazajönnek? Vagy bevállalják a 2 hét karantént?



2020. aug. 28. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
2hét karantén
2020. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Teszt itthon, vagy 2 hét karantén. Vagy hazajönnek hamarabb. Ők döntenek.
2020. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lesz egy durva korai hazatérési hullám és egy sor lemondott utazás is, de akinek ez nem gond, az vállalhatja a két hét karantént vagy már eleve megcsináltathatja hazatérés előtt vagy után a két tesztet, elkerülve vagy csökkentve a karantén idejét.
2020. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
#3: Mivel csak az itthon végzett PCR-tesztet fogadják el (azt ne tőlem kérdezd, miért), így a hazatérés előtt még kint végeztetett teszt nem megoldás.
2020. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

4-nek.


Ez nem igaz. Épp most olvasom a kormány.hu oldalon ami hivatalos oldal, hogy 2 hét karantén vagy 2 negatív teszt. Nincs sehol leírva, hogy csak magyar tesztet fogadják el.

Persze a index.hu vagy a 24.hu oldal ezt írja, ezzel rgatva mindenkit. De ez nem igaz. A tévében is most volt a sajtótájákoztató, ott sem mondta Gulyás Gergely ó, hogy csak magyar teszt a jó

2020. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

" Így fő szabály szerint szeptember 1-jétől külföldi állampolgárok nem léphetnek Magyarország területére, csak indokolt kivételekkel, a biztonsági szabályok megtartása mellett. A külföldről hazatérő magyaroknak pedig 14 napig - vagy mindaddig, amíg két nap különbséggel két negatív tesztet nem tudnak bemutatni - karanténba kell vonulniuk - ismertette, jelezve, hogy a fertőzések többségében külföldi eredetűek."

forrás: kormány.hu

2020. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Hazajönnek, majd két hét háziőrizetbe zárják őket. Elvileg kiválthatod két teszttel, de ezt elintézni maga a rémálom, és mire sikerül, lehet, hogy le is telik a büntetés.
2020. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

#5: "Kérdésre közölte: szeptember 1-jétől csak magyarországi tesztet fogadnak el, csak ezt vehetik biztosnak."


[link]

2020. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-nak:

Ezt olvasom én is. Mutasd már meg, hol van leírva, hogy csak magyar tesztet fogadnak el? Mert én nem találom sehol.

2020. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

7-nek!

Miért írsz ilyen hülyeséget? hétfőn repültem haza Angliából Magyarországra. A 2 negatív tesztet már akkor is kérték a határon. Ha valakinek nincs, akkor piros cetlit kapott vagyis 2 hét karantén. Mivel hirtelen kellett utazmnom, nem volt 2 tesztem. Leszálltam a gépről hétfőn reggel. Megkaptam a piros cetlit, majd telefonszámot, hol tudok tesztet kérni. Még ott a reptéren kértem időpontot. 24 órás teszt eredményest igényeltem. Kedden reggel kihozták. Rögtön közölték, hogy az eredmény negatív. Szerda reggel kihozták a másikat is. Az is negatív lett. 2 napig voltam karanténban-

2020. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!