Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2 éves státuszon még nem...

Ha 2 éves státuszon még nem beszél, kell vinni valamilyen vizsgálatra?

Figyelt kérdés

2 éveses lesz a lányom. 3 hét múlva megyünk védőnőhöz és gyerekorvoshoz. Még nem nagyon beszél. Baba, mama, papa, anya, apa, vaú(kutyus) , oké.

Kb. Ennyit mond. Meg babanyelven "halandzsázik". Viszont nagyon sok mindent megért. Ha kérdezem, hogy hol a ladba, akkor hozza oda, vagy hogy hol van a nyuszid, akkor hozza oda. És nem csak ezek, rengetek dolgot ért amit mondtok neki.

Ilyen esetben számítsak rá, hogy küldenek minket valahova?


2022. okt. 21. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Ilyenkor még nem. Legalabb is az én "kuka" két evesemet nem küldték. Már 3es fél elmúlt. Szépen mondatokban folyekonyan beszél. Be fog indulni nalatok is, ne aggódj.
2022. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ezzel nincs semmi baj. Próbálkozik a szavakkal és érti amit mondasz. Akkor szoktak szólni, ha egyáltalán nem beszél és nem érti mit szeretnél.
2022. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Se a lányomat, se az ikreket nem küldték sehova.

A lányom még ennyit se mondott mint a te gyereked. 2,5 évesen kezdett beszélni, de mondatokban.

Az ikrek most 2,5 évesek A kicsi lány már nagyon sokat beszél, de csak szavakat (ismétel minket)

A fiamnak pár értelmes szót lehet kibogozni, egy fél perces monológból.

Néhány önálló szava van (nem, igen kuka, kaka, autó, kérsz)

A doki illetve védőnő nyugalomra intett egyenlőre

Tény h még a lányom járt közösségbe (bölcsi kezdés után 4 hónappal beszélt) , az ikrekkel itthon vagyunk. És nehezíti h ők saját nyelven egymással beszélnek (amire azt hittem csak gagyogbak, de felvilágosítottak h nem)

2022. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Oké én a károgó leszek, lepontoztok tudom. Szerintem 2 évesen már megkellene lennie a kb. 50 szónak. Én sem gondolom, hogy baj lenne, vagy komoly probléma de én elvinném szakemberhez beszédindításra. Legjobb esetben azt mondják tessék megnyugodni, de én ezt a saját gyerekemnél kevésnek gondolnám. De aggódni semmi esetre sem kell, mert láthatóan az értelmével nincs probléma.
2022. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
4: kéne, de nem késő sose szerintem. konkrétan a húgom kis csoportos ovisként meg se nyikkant. még nem is gügyögött, azt hitték(tük) sokáig, hogy valami baja van, mert gügyögni, hangot kiadni azért szoktak. Aztán 4 éves korában azt hallottuk, hogy nyöszörög a szobájában, majd beindult nála a beszéd. 5 éves korára szépen beszélt már, összefüggő mondatokat tudott mondani. Most 21 éves, kíválóak a kommunikációs képességei.
2022. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
5. Oké, hogy nálatok ez így volt, de a legtöbb embernek akinek későn indul be a beszéd később is problémái lesznek. Ezen az sem változtat, ha nálatok, a szomszédnak vagy bárki ismerősnek semmi baj nem volt. Ettől nem azt mondom, hogy ez tragédia, szerintem a kommentemben hangsúlyoztam ezt, de én nem lennék nyugodt attól, hogy másnak nem volt gond, mert megint másnak volt. De én csak javasoltam, nem akarok senkit kioktatni.
2022. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amíg érti, amit mondotok neki, utasításokat végrehajt, addig nincsen semmi baj. 3 éves koráig nem csinálnak vele semmit. Kisfiam kicsivel a 2.5 éves kora előtt kezdett el beszélni, addig semmit. Csak 1-2 szava volt, illetve a szavak elejét vagy a végét mondta, mindenből csak 1-1 szótagot. Egyik napról a másikra beindult, visszamondott mident, amit halott. Most már vigyázni kell mit mondasz előtte, mert a káromkodást is megjegyzi. 😅 Kérdezősködik, hogy ez mi, az mi, hol van ez, hol van az stb. Anyám állandóan azzal zaklatott, hogy ennek a gyereknek valami baja van, már rég beszélnie kellene, miért nem viszem orvoshoz, az X annyi idős, mint ő és már rég beszél, az Y fiatalabb, mégis beszél stb. 1 éves kora óta hallgattam, hogy már rég beszélnie kellene. A védőnő és a gyerekorvos, a bölcsis nevelők is megmondták, hogy semmi baj nincs vele, de anyám csak hajtotta a magáét.

2022. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Frissitették a mérföldkő elvárásokat. Eddig úgy tudom azok a képességek szerepeltek, amiket a gyerekek 50%-a szokott tudni, most pedig már csak azok, amire az adott életkorú gyerekek 75%-a.

Tehát most 2 évesen 10 értelmes szónak kell lennie. (Csak a gyerekek fele tud minimum 50 szót 2 évesen)

Én a helyedben nem mennék még sehova, ha egyébként más területen rendben van a fejlődése, és egyébként ki tudja fejezni a szükségleteit.

2022. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk annyit mondott gyerekorvos, hogy akkor lesz egy státusz 2,5 évesen is és ha addig sem indul meg a beszéd, továbbküldi. Szóval 2 évesen nem volt ebből semmi.
2022. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Az elso lanyom 2,5 eves elmult, amikor egyik naprol a masikra kezdett el folyekonyan beszelni, addig azt csinalta, amit a te lanyod. Senki nem csesztetett, nem kuldott sehova. Vekerdy Tamas el is mondja, hogy 3 ev utan kell ezzel foglalkozni. A masodik lanyom, 2 eves lett most, mindent beszel folyekonyan. Minden gyerek mas, boven van meg idotok.
2022. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!