Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem futóbiciklivel még...

2,5 évesem futóbiciklivel még nem közlekedik, de a háromkerekűt és pótkerekes biciklit már tekeri gond nélkül. Baj lehet?

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Kinek mi a baj. Lányom így volt vele és azóta se tud biciklizni, rossz az egyensúlya. Ezt tudtuk már akkor is, amikor futó helyett pótkerekest kapott. Pont azért, mert a futón rettegett. 3 hetes kora óta gyógytornázik, rengeteget fejlődött, de ebben még gyenge 7 évesen is.
2022. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az enyém nem retteg tőle, ráül, egy keveset megy vele inkább sétálva, de aztán leszáll. Mondjuk a háromkerekűzést is viszonylag hamar megunja, de az tökéletesen megy neki..
2022. okt. 30. 11:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a kislányod minden más területen jól teljesít?
2022. okt. 30. 11:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi eltertük a stabil bringákat, és csak a futóbicikli maradt elöl. Mivel eleinte nagyon leterheli az idegrendszerüket az egyensúly tartása, ezért hamar elfáradnak vele. Ha van választása, azt választja, amelyik stabil. Mi átszoktattuk a futóra.

Btw ez egy jó átmenet volt: [link]

Stabilabb de már egyensúlyozni is kell.

2022. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam a futó biciklivel megy mint az állat 2.5 éves kora óta, de a tekerés nem igazán megy neki a 2 kerekűn teker 1-2 wgyensúly meg van, de erő nincs a tekerésbe így nem igazán halad.

Van akinek ez megy van akinek más, de egyszer mindwnki megtanulja

2022. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiamnak pl megy, de nem érdekli, ő inkább szaladgál. Nem kötelező ilyeneken menni mindenkinek.
2022. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy nem kötelező mindenkinek menni és hogy előbb-utóbb mindenki megtanul biciklizni. Csak hogy nem utal-e valamilyen idegrendszeri éretlenségre? Vagy már túlzás ebbe ilyet belelátni?
2022. okt. 30. 13:17
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

A biciklizésnek az alapja az egyensúly megtalálása, nem a tekerés.

Amit a 4-es linkelt az szuper. Nekünk is olyan volt.

Ezen kívül az is sokat segít, ha van előtte példa, hogy ti is mentek bringázni. Vagy olyan gyerekekkel találkoztok, akik már futóbicikliznek. De egyébként 2,5 évesen ez még nem utal semmire. Ha később is ódzkodik az egyensúlyozós helyzetektől, akkor érdemes vele foglalkozni.

Plusz én a 3 kerekűt meg a pótkerekest elraknám, amíg nem tud futóbiciklizni. A pedálos biciklizés tanításának is van egy olyan módszere, ahol azzal kezdik, hogy leszerelik a pedált és csak futóbiciklizzen vele, érezze meg a bringa egyensúlyát.

2022. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Felnőt vagyok és hát éppen hogy tudok biciklizni inkább nem, gyerekként is utáltam rollerem se volt meg görkorim se, de tökéletesen egészséges gyerek voltam és felnőtt vagyok szóval szerintem ne aggódj.

Viszont síelni imádok, a többi “sport“

teljesen hidegen hagy.

2022. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

szerintem ennél nagyobb bajod ne legyen... :)


komolyan meg neki az tetszik pont!

ne vitatkozz az ízlésével

nem kötelező megtanulni gyerekkorban bringázni

egyensúlyozni jó lesz a roller vagy a egysoros görkori vagy sima korcsolya

2022. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!