Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekem hátam mögött...

Ha a gyerekem hátam mögött kiveszi a bankkártyámat és neten vásárolna róla, és csak az sms jóváhagyó kódon bukott el, mit várhatok tőle ha nagyobb lesz?

Figyelt kérdés

Hogyan neveljem, kezeljem hogy megelőzzem a bajokat?

Vagy ne ijedjek meg hogy a saját gyerekem akar átverni?


Mikor kisebb volt is ilyeneket csinált.

Pl mikor nem akart rajzolni festeni vagy bármi, el lehetetlenített, ledobta a ceruzát, leesett a papír, nem viselkedett, erre azt mondtam hogy akkor pakolja össze az egészet nem fogok vele rajzolni festeni nem játszunk!

Erre örömmel segített pakolni eltenni az egészet. Akkor esett le hogy jóformán manipulált, és nem akar rajzolni.


Vagy még korábban, amikor tudta hogy pelenkacsere lesz, direkt bekúszott, eliszkolt a franciaágy azon végébe ahonnan ki sem lehet szedni hanem végig kell másznom az egész ágyon, amit tudta hogy nem szeretek, es nem akarom, hogy visszahozzam és kérésre meg nem jött vissza.


Vagy én látom rosszul az egészet, és ilyenek a gyerekek és ez nem nevelés kérdése? Hanem oda kell figyelni arra hogy a saját gyerekem ne verjen át??


De mi lesz így később?



2022. okt. 31. 07:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
56%
Nehéz kérdés. Alapvető szabály, hogy a bankkártya egy komoly és fontos dolog, amihez gyereknek nincsen köze. Nem tudom, hogyan lehet idáig eljutni? Nekünk eszünkbe sem jutott volna ilyet csinálni, tudtuk, hogy az komoly dolog és kikapnánk, de meg sem fordult a fejünkben...
2022. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
97%
Kisgyerek kategória- tehát max 6 eves? Bármi lehet még ebből. Nem csak nevelés kérdése ez, a gyereknek van saját egyénisége is.
2022. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 A kérdező kommentje:

Komolyan babaként beleőszültem az ilyen dolgaiba!


Mikor látta hogy hozom a fogkefét, direkt a szájába vett valamit.

Mikor látta hogy rá akarok adni egy felsőt direkt a kezeibe fogott vmit

Mikor látja hogy jön a cipő direkt elkezdett ülésben a lábaival kalimpálni.

Mikor bölcsiben óltöztettem direkt levette a sapkám mikor tudta hogy utálom ha leveszi, de amikor guggolva elotte adom rá a ruhát tudta hogy úgy sem tudom fogni a sapkám akkor.


Állandóan kijátszott kicsinek is.

Ma meg már a bankkártyánál tartunk.

2022. okt. 31. 07:39
 4/102 A kérdező kommentje:

Ja meg a babakocsibol ha volt mellettünk valaki pl boltban, bárhol, minig kidobott egy játékot direkt mert mindenki gügyögve adta neki vissza. Es mindenki azt hitte véletlen. Ezzel is szórakozott, egy rakat emberrel.


De már nagyobb, már nő.

Nem tudom kezdjek e megijedni.

2022. okt. 31. 07:42
 5/102 anonim ***** válasza:
42%
Oh, te vagy az? Akinek a gyereke azt állítja másoknak, hogy te nem vágod le a körmét?
2022. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 A kérdező kommentje:

Nem. Én nagyon ritkán írok gyerekválallásai témakörbe a gyk-n


Mikor baba volt, még volt több kérdésem, pl hozzátáplálásról, vagy bölcsödékről, gondozókról, úgy maradt meg az egész hogy itt csak szívják egymást vérét az anyák. Azóta én nem is járok ide. Meg azért sem mert nagyobb a gyermekem és itt terhesség meg teherbeesés és babák leginkább csak a témakör.


Viszont most kezdek néha "pánikba" esni, mert néha úgy érzem, semmi tekintélyem nincs, a fejemre van nőve szerintem, sokszor felesel is! És ijesztő mi lesz később, mit rontok el, hogyan javitsam ki?


Meg ilyenek mennek pl, megtiltom neki hogy laptopozzon. Erre ő visszaszól hogy én se telefonozzak akkor! Mintha halvány lila fogalma nem lenne arról hogy én vagyok a szülő, ő meg a gyerek, es mi a kettő közti különbség! Magyarázom pedig, de minden lepereg!

2022. okt. 31. 07:59
 7/102 anonim ***** válasza:
93%

Hány eves?

Mondjuk én simán elvenném tőle a laptopot egy ilyennél és közölném, majd akkor akarjon engem utasítgani, ha ő lesz az anyám.

2022. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt ti, szülők rontottátok el sajnos. Semmi tisztelet nincs a gyerekben, és ezekszerint szabályok sincsenek... Fejedre nőtt,már most.
2022. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:

babaként kellett volna mar nevelni? Ezek ugyanazok a dolgai.


Nem a laptopozas a baj mert azt simán megoldom, persze, hogy lekapcsoljuk, vagy ha megbeszéljuk pl hogy x órakor indulunk es laptop lezár, akkor lezárja.


A baj az, hogy felesel, nem tisztel, bankkártyát "lop ki".

De bölcsiben meg levette a sapkámat amit tudta hogy utálok.

Pelenkásan meg eliszkolt egy sarokba a pelenkázás elől. Stb.

Ugyanezen mennek amik mindig is mentek.

A szülő "kijátszása".


Na akkor neveljünk.

Hogyan?

2022. okt. 31. 08:11
 10/102 anonim ***** válasza:
93%
De hány éves???
2022. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!