Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud egy 5 éves gyerek...

Miket tud egy 5 éves gyerek ?mi az amit kell hogy tudjon? Számok fogalma pld ,mese mondás,rajzolasban hol kell tartson a fejlődésében.

Figyelt kérdés
Sajnos a mi ovinkban nem tanítják őket semmire .csak játszanak . Itthol próbálom pótolni a dolgokat de nem tudom mi az ami még korai ,mi az amit el lehet várni tőle.
2022. nov. 8. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Védőnőhöz jártok? A 4 éves státuszon minden rendben volt? Jelenleg pontosan miket tud?

Egyébként segítség lehet:

[link]

2022. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Nalunk 4 evesen kezdik az iskolat, ugyhogy az 5 evesem mar folyekonyan irt, es olvasott, matekbol kettes szamrendszert tanultak.


Mo.n nem tudom mi a szokas, de ok a jatekokbol tanulnak, te azt hiszed jatek, kozben meg megvan a pedagogiai alapja.

2022. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"csak játszanak"? öt éves! nem az érettségire kell készülni. gondolom van az oviban kézműveskedés, festés, gyöngyfűzés, pepecselés, kimennek az udvarra is, ezek mind-mind fejlesztik ám őket, a kis- és nagymozgásokat, koncentrációt, stb. RENGETEG dolgot tanulnak, nem kell ahhoz egyhelyben ülni hosszasan!
2022. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kislányomnak se tanítanak semmit az oviban. De anyukám óvónő, másik városban. Ő foglalkozik vele külön szerencsére. Meg persze én is. Csak azt tanítja neki,amit életkora szerint tudnia kell matematikából.
2022. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A stauszon rendben volt mindnen de nekem hiány erzetem van a dologgal kapcsolatban. Számokról pld fogalma nincs elszámol 10 ig ennyi ..de ha azt mondom 5 piros golyó meg 2 kek összesen mennyi nem tudja... Raj tudománya pálcika baba nagyon kezdetleges ház és virág köröket szépen rajzolja. Semmi türelme színezni max 4 perc...meséket nem mond vissza. Verseket éneket megtanul énekel is..olyan kis éretlennek látom...de lehet azért mert a nagylanyom ennyi idősen bőven többet tudott ...
2022. nov. 8. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:
jézusom, fogalmad sincs, hogy egy ötéves gyereknek miket kell tudnia. hagyd békén ezekkel az irreális elvárásokkal! számolni (is) majd megtanul az iskolában.
2022. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6! Az óvodában már tanulnak számolni. Igaz, 5 évesen nem kell tudnia 10ig számolni, csak 5ig talán.

De ott is van matematika foglalkozás (régen is volt!).


Kérdező! Ne konkrétan számolni tanítsd. Tudod, mi a legfontosabb,hogy tudja?


Kevesebb, több, ugyanannyi.


De ez is nagycsoportos korban elvárás. Viszont ezt ha biztosan tudja, az sokat segít.

2022. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kb 6 éves koráig semmit nem rajzolt. Utána viszont le se lehetett állítani. A betűk és számok se érdekelték. Most sorra tölti ki a játékos feladatos füzeteket. Hagyd játszani, baromság,hogy tanítani kell. Elsőben teljesen felesleges,ha már jól ír és számol, csak unatkozni fog (tapasztalat).
2022. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!