Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyerek étkezése?

1 éves gyerek étkezése?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves gyereke bátyámnak.

A gyerek napközben csak 1 órát alszik, éjszaka legalább 4x felkel..

Elvileg szopizik, de nem vagyok benne biztos vagy ha szopik is akkor szerintem max egy két szívás erejéig míg elalszik.

Enni nem akar szinte semmit, mindent kiszed a szájából stb. Inni szintén egy két korty szó szerint..,

Én mondtam már többször is hogy valami nincs rendben, és hozza értő ember tanácsát kellene kérni mert később ebből még baj lehet, de akkor leszóltak, hogy majd az én gyerekemmel azt csinálok amit akarok, meg semmi baja a gyereknek. Mindent arra fognak hogy jön a foga… kb 6 hónapja megy ez..

Amúgy egy aktív, okos kislány, de én ezzel a nem alszok nem eszek nem iszok dologgal nem vagyok kibékülve…

Most tényleg ennyire máshogy látom a dolgokat, és csak én fújom fel?

Akinek van hasonló korú gyereke vagy megélt már ilyet annak lennék kiváncsi a véleményére, mert nem hagy nyugodni a dolog.

Kérdéshez kapcsolódó értelmes válaszokat köszönöm.



2022. nov. 1. 08:59
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
* még annyi hogy van egy ismerősöm neki egy 9 hónapos gyereke, és ő egy étkezésre eszik meg annyit mint a fent említett kishölgy egész nap.
2022. nov. 1. 09:01
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Amíg megfelelő a súlya és van napi több pisis pelus, normálisan fejlődik, addig eleget eszik és iszik.
2022. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Miért szólsz bele más gyereknevelésébe?
2022. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Azzal az egy, ámde legfontosabb tényezővel nem számolsz csak, hogy minden gyerek más...
2022. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Húgom lánya 3 éves koráig csak tápszert evett. Semmi baja.
2022. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Igen, te fújod fel és nagyon ártalmas, amit csinálsz.

Beleszólsz olyanba ráadásul full tapasztalatlanként, ami egyértelműen szülői kompetencia.

Ha az a gyerek aktív, jókedvű, fejlődik a mozgása, nem fogy szignifikánsan (stagnálás normális a korában, 1 és 2 év közötti elég ha összesen 1-2 kg-t hízik. Nem havonta, nem hetente, hanem összesen.), akkor eleget eszik.

2022. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Csak az ilyen "joakaro" sogornoktol isten ments'. Amíg nem kérik a segítségedet, semmi jogod véleményt, kritikát formázni, vagy beleszolni, az eszerveket pedig leirtak korábban.


Egy sokat küzdő, fényévő másfél éves anyukája.

2022. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Tesómék kislánya jóformán alig evett baba korában. Félálomban kellett etetni, hogy egyáltalán megigya a tápszert.

A szilárd ételek közül pedig csak az üveges brokkoli főzeléket ette. Semmi mást. De szó szerint semmit. Még 2 évesen is azt ette. Most 17 éves, köszöni szépen, tök jól van. Szép, egészséges nagylány lett belőle.

Szerintem tesódék gyerekét látja a védőnő és a gyerekorvos is időnként. Nyilván ha baj lenne, azt észrevennék.

2022. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Lehet rajta gondolkodni, ha máson nem tudsz. De az ő gyerekük, azt csinálnak, amit akarnak, én ebbe csak akkor szólnék bele ha direkt éheztetnék, de olyan meg ritkán van és ez nem az a helyzet. Sok gyerek van aki keveset eszik. És te azt gondolod mindenféle szakértők megoldják ezt. De nem így van, hidd el, tapasztalat. Elmondják, hogy díszítsd ki a tányért és megeszi majd a kaját, de nem fogja megenni. Felesleges ilyen bárgyú tanácsokért fizetni.
2022. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Az alvás hogy jön ide?!

Az én lányom 13hónapos. Ő is 1 órát alszik nappal, pontosabban 2x30percet.

Éjjel számtalanszor kel, pedig mar nem szoptatom.


Nem éhes, nem éhes.


Ha nekem ilyen rokonom lenne, mint a kérdező, akkor lehet pont sosem érnék rá amikor keresne

2022. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!