Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen kisfiúval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kisfiunk 3,5 éves és van egy kisöccse aki 1 éves múlt. Sajnos folyamat bántja, üvölt rá hogy utálom, büdös, megverem. Az oviban még elvan de otthon és a játszótéren tombol. Megver más gyerekeket, fellöki őket , beakarja nyomni a szemüket és sajnos többször a kezére kell már csapni mert nem ért a szép szóból. Úgy üvölt az utcán , boltba hogy volt a rendőrséget hívták ránk. Egyébként iszonyat okos kisfiú, a mozgása már most 2-3 évvel meghaladja a korabeliekét. Nagyokkal focizik, a tornán el vannak tőle ájulva olyan mozgása van de iszonyat rossz. Velünk is kiabál hogy nem szégyenlitek magatokat hogy kiabáltok velem, most kaptok ti is stb kijelentések egy három évestől. Hihetetlen de ilyen gyerek nincs még egy. Hogy lehetne lenyugtatni? Ennek nappal pörög, iszonyat okos és rossz .

2022. nov. 13. 00:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy autista. De az, hogy rácsaptok a kezére és ti is kiabáltok vele, az nem megoldás. Mindenképp szakember kell. Ő nem rossz, hanem problémái vannak. A viselkedés egyfajta kommunikáció. Ő így kiállt segítségért.
2022. nov. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Voltunk fejlesztésen, gyermekpszichológusnál, semmit sem találtak. Ott angyal volt és szépen viselkedett. Minden feladatot megcsinált, beszélgetett vele. Azt mondták zseni kisfiú.
2022. nov. 13. 01:02
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Nevelési tanácsadóban is voltatok? Ott nektek is segítenek , és ahogy olvasom nagy szükségetek lenne rá. Komoly indulatkezelési problémái vannak, attól még hogy zseni nem kellene így viselkednie. Az pedig hogy zseni nem zárja ki az autizmust, sőt...
2022. nov. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Surgosen vidd szakemberhez. Egyszer probalja meg olyan gyerek szemet kinyomni, akinek a szuloje eszreveszi es tombolni kezd, es orulhet, ha nem repul le a feje a gyerekednek, olyat kap.
2022. nov. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
61%

Tudom hogy le fognak pontozni,de nem próbáltátok egy atya nyaklevest adni a ilyen gyereknek?

Nem azért,ha már ilyen korban elő jön a agresszió,vagy a toronyban van műszaki hiba,vagy a nevelésben..

2022. nov. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
46%
5-ös, igen, a verés mindig segít. Gondolom téged is ver a férjed, ha nem úgy viselkedsz, ahogy elvárja. Ennek a gyereknek valami gondja van, amit ki kéne deríteni. Egyébként nem tudom, miért lettem lepontozva. A gyerek viselkedése mindig egy reakció. Valami problémája van, amivel egyedül nem tud megbírkózni. Ha agyonverik sem.
2022. nov. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
77%

6

Nem kontrékan arra gondoltam hogy most pl:Valaki idegsití,és mondjuk leordítja vagy neki neki OKKAL,és most verjük agyon...

Arra gondoltam ha így viselkedik,akkor mi a fő probléma?

Gondolom ha valaki látja a gyerekén hogy tombol,üvölt,akkor legalább a kezét megfogja és félre húzza valahova,és talán kérdőre vonja hogy mi a baja..

De gondolom ok-okozat,de így nem viselkedünk hogy üvöltve megyünk a utcán hogy még a rendőrséget is ránk hívják..

De amúgy gondolom oh igen,ha majd a fiúka lesz 6 éves és most lesz általános iskolás,akkor mi lesz?

Neki megy ernőkének mert nem tetszett a pókemberes dzsekije?

Vagy Józsikának mert nem a xy foci rajongó,hanem másé?

Vagy ha kicsit érettebb lesz(mondjuk 12 éves), elküldi a édesanyjába a másikat mert nem tetszik a pofája,és mondjuk olyan albánokat keringőzö tróger alpár hangnemben fog beszélni a másikkal?(és azért nem írom le,mert mondanék példát,csak azért nem írom le,mert úgy tiltana a gyakori kérdés,hogy öröm lenne nézni)

És egy ADHD-S 18 éves gyerek mondja :)

2022. nov. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
59%
És ha kap egy nyaklevest, akkor attól jobb lesz? Az nem fogja megoldani a problémáját. És igen, mi nem viselkedünk így, de egy speciális igényű gyerek igen. És ha időben kiderítik, mi a problémája, akkor lehet segíteni, és nem lesz agresszív bűnöző.
2022. nov. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon aggasztó. Vigyázzatok a kicsire nehogy kárt tegyen benne.
2022. nov. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
31%

8

Itt nem arról van szó,hogy sni gyerekről szó,hanema arról hogy mire neveljük :)

Vagyis ha lesz gyerekem,és a út közepén elkezd üvölteni mint akiknek húzznák a bőrét,akkor megkérdezném és nyugatnám és legalább megkérdezném a baj?

Nyilván normális gyerek megmondaná hogy mi a baja..

Ez szeretém mondani.

De virágnyelven mondanám:

Vagyis a gyerek ordit mint a bolond,akkor megérdelmé hogy megrázzák hogy mi a baja,vagy kicsit nyakon verni..

Nyilván nem agyon verni kell,hanem szépen megkélne beszélni ezt,mert kikérem normális sni-sok közül,aki tényleg annyi a bajuk hogy kicsit másabbak,mert én mint adhd-s óvodában ha hülyeséget csináltam,akkor kussban voltam és elhallgatam..

Vicc a egészben hogy egész óvodában-átlalánosban én voltam a egyedüli aki elvolt magának oszt cső..

2022. nov. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!