Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lattok autista jeleket?

Lattok autista jeleket?

Figyelt kérdés

Szaisztok, amiota erdekessegbol elolvastam, hogy milyen egy autista gyermek, azota nemhagy nyugodni az agyam. 🤦🏻‍♀️ Kisfiam 19 honapos.



Tehat irom a szerintem jo dolgokat. :


-van szemkontaktus, - halgat a nevere, - ha kerdem, hogy hivjak, hany eves mondja mutatja, - mutogat mindenre, ami erdekli es kozbe engem nez, hogy milyen a reakciom, - tologatja es utanozza az autot, - szeret takaritani (kiveszi a seprut, felmosot, papirtorlovel torli a port), - oda nez amire mutatok, - utanoz vagy 18 allatot hangban, ill mutatja, - 18h koraban eleg intenziven elkezdett utanozni mindlket szavakba, - osszekoti az egyszeru szavakat (mama kejj, kejj tejci, mama kejj dudu), - erti amit mondok, pld. kerdem mi van az uvegben, azt mondja viz, kerdem mi el a vizben, utanozza a halat, kerdemi mi megy a vizen, azt mondja hajo, tehat erti a szavakat, - lat valami szemetet, vagy felesleges papirt ra mutat es mondja kuka, erte megy es kidobja a kukaba, - mosogepbe rakja a ruhat, - konyvben nezi az allatokat mutatja es utanozza ahangjukat, - ha valami erdekeset lat, akkor jon hozzam a konyvel es mutatja, - megkerem hozd ide, ezt azt, idehozza, - kukasautojaval jatszik, pakolja tele, - plussoket olelgeti, puszilja es mondja h eeenyem, enyem, enyem., +tv, mobil annyira nem koti le, ha igen, akkor mutogat ra, es nekem mondja epp mi van benne pld (busz, auto, allatkak), - allanodan mamazik, + boltban elottunk allt egy ferd, ra mutat es azt mondja nekem, h baaaaacsi es mikor rank nezett, akkor akisfiam ra mutatott a karacsonyfara, h latja e a bacsi is. 😅 + ha megyunk el, integet magatol es mondja papa.



AMI MIATT kicsit aggodok, +van, h negpuszil egy epito kockadarabot, es kozbe engem nez, latom e, - annyira nem keresi a gyerekek tarsasagat, nem megy oda jatszani, csak ha en oda hurcolom, - a gyerekeket eszre veszi, mutat rajuk es mondja h baba, ha epp jon valami gyerek a jatszoterre oda megy hozza megnezni, integetni is szokott. A felnottekkel szerintem jobban elvan, keri, hogy vegyek olbe es mutat, hogy hova vigyek. 🤦🏻‍♀️ - aztan, csak keresre eteti a plusseit, bar volt egy honap kb, mikor allandoan etette oket es kozbe mondta, hogy mnyam, de most mintha nem erdekelne, - ma talalt egy keksz maradekot es az autot amit a konyvben latott azt etette meg. 🤦🏻‍♀️ Kozbe meg engem nezett, hogy nezem e., - botot pld oda adja a kisfiunak a jatszoteren es utana megtapsolja magat, - van hogy oromebe repked a kezevel es kozbe ossze vissza jarkal es kozbe nevet (ezt oromebe)- van hogy becsukja szemeit es forog, utana meg orul hogy beszedult, elesik es kacag, es engem nez hogy figyeltem e. 🤦🏻‍♀️ +tegnap pld elalvasnal kacagott, csak ugy..., +letojja a jatek poharat es kancsot, csak a sajatjabol tesz ugy mintha inna,



Mi a velemenyetek? Koszonom!



2022. nov. 21. 14:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 2 éves autim. Nem rég kapott diagnózist...

Így biztosan mondhatom, hogy nem autista a gyerkőcöd!

Az egyetlen gyanús jel a repkedés, és mivel mondod, hogy forog is, egy enyhe szenzorosság lehet nála.

Azt pedig kinövi majd.

2022. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%
Naponta van ugyanilyen kérdés. Teljesen normális, átlagos gyerek autistanak titulalva. Unalmas, nagyon.
2022. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom! Kepzeljetek el. Most ment el a baratnom a kisfiaval, kb egy idos az enyemmel. Es jatszodtak egyutt kukucskat. Vagyis a kisfiam kezdemenyezte. Aztan allandoan egymas mellett voltak, es egymast ztanoztak abban, amit epp csinaltak. Meg meg is oleltek egymast. 🙏🏼 Meg a jatek poharbol is ivott es a macijanak is adott. 😄🙏🏼 Kulonben kerdezte tolem a baratnom, h az enyem forgolodik e, mert h az ove igen, gondolom magamba, ilyen nincs.....



Csak panaszkodnom kellett. 😅 Nagyon orulok. 🙏🏼❤️

2022. nov. 21. 20:43
 14/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy minden rendben. Okos gyerek! Örülj nagyon!

Nálunk sok a gond, 2 múlt de mégis doki telefonon látatlanban is azt mondta valószínű autista, vagy szenzoros és vizsgálat után kiderül.

2022. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
❤️ :( Sok erot kuldok nektek! ❤️🙏🏼
2022. nov. 23. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!