Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel rosszat tehetek a fiamnak?

Ezzel rosszat tehetek a fiamnak?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam. Áprilisban kezdte az ovit. Ott azt a 2.5 hónapot végigsírta kb. Szeptember óta pedig nagyon szeret járni.

Kis falusi óvoda, 20an vannak egy csoportban. Lettek barátai, akikkel ovin kívül is szoktak játszani 1-2 gyerekkel.

Fél napos a fiam, én itthon vagyok a kicsivel, így délben jár haza.


Jövő szeptembertől a kicsi megy bölcsibe, én dolgozni.

Így a félnaposság megszűnik, ottalvós lesz.


De én a vároaban dolgozok majd, a kicsi is a városba jön bölcsibe, csak ott van. Így a nagyért ha repülök sem érek vissza a faluba, mert ez az ovi fél4kor bezár. Én pedig 4ig dolgozok majd.

Emiatt be kell vinnem őt is a városi oviba.

Már most aggódok, hogy végre itt megszerette, megszokta, erre viszem majd új helyre.


Emellett ha beviszem, akkor az itteni barátai tuti elkopnak.


Egyszerűen félek, hogy ez nagy trauma lenne neki, de mégsem tudok más megoldást a helyzetre.

(Férjem sem tud délután menni érte. Másra pedig nem bíznám minden nap)


2022. nov. 22. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem láttam még olyan óvodát, ami 15:30-kor zár.


De ha nincs más megoldás, mint elvinni máshova, akkor ez van. Majd megszokja az új környezetet.

2022. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1

Papíron 5ig vannak. Papíron. De fél 4kor bezárnak, mert "nincs kapacitásuk tovább figyelni a gyerekekre".

2022. nov. 22. 18:47
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Èn megkèrnèk a faluból valakit, hogy hozza haza a gyereked. Kicsi csoport, odaszokott màr.
2022. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3x kellett ovit váltanunk. Az első oviban a bölcsis társaival volt, de az óvónő katasztrófa volt. A gyerekem egy széken töltötte a napot, mondván, hogy rossz gyerek nem lehet semmibe bevonni, ott ül büntetésben.

Átvittem a munkahelyemhez közeli oviba. Megszokta, de emlegette a régit, hiányoztak a barátai. Aztán elváltunk, a fiam és én elköltöztünk nagyon messzire, megint más ovi utolsó évre. Nem szerette, ott már mindenkinek volt barátja, Ő nem ismert senkit. Már rég iskolás, de még mindig az első ovit és az ottani barátait emlegeti. Tudja, hogy az Ő érdekében váltottam de ez nem segít.


Ha nincs más megoldás sajnos kénytelen leszel másik oviba vinni, tudom, hogy nehéz de néha nem tudunk mit tenni. :(

2022. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tudod megoldani, ne legyen lelkiismeret-furdalásod. A gyerek alkalmazkodik. Azért egy kiscsoportos óvodai barátság nem életreszóló, majd lesznek az új helyen is barátai. Nem lehet mindig mindent makulátlanra csinálni.
2022. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van esetleg vegyes csoport? Akkor erdemes azt kerni es nem o lesz az egyetlen uj gyerkoc.

Egy osszeszokott tarsasagba beilleszkedni sajnos eleg nehez, de nyilvan gyerekfuggo.


Nalunk is 5-ig van ovi, de ha 4-re mesz mar elharapjak a torkod… fel/haromnegyed 4-kor el kell hozni a gyereket.

2022. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Irtam, hogy mással meg nem hordatnám haza.



Ami miatt még aggódok, hogy tényleg kicsi falu (900fő). Mindenki ismer mindenkit. En attól félek, hogy az oviban majd a suliban (az 1000%, hogy nem ide fog járni) barátságok alakulnak ki. A barátok együtt bandáznak, bicikliznek, sétálnak stb szabadidőben. Fekek, ha a fiam kimarad ebből, itt helyben nem lesznek barátai.

2022. nov. 22. 19:01
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Majd játszik hétvégén, ovi után továbbra is a barátaival. Ha nem tudod megoldani hogy elhozd amikor kell, akkor más választás nincs, mint átvinni a gyereket a másik oviba.
2022. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Derjaderja ***** válasza:
23%

Alapból nem egyeznék bele, hogy egy óvis gyerek más varosban legyen nap mint nap, mint én.

Mások me ne vigyék haza.

Semmi gondja nem lesz a váltással, sőt, így többet lehet Veled. A gyerekek ebben a korban 5 percig kötődnek más gyerekekhez.

2022. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg szülő viszi be magàval a gyereket intézménybe, különböző okok miatt. Ettől függetlenül délutàn/hétvégén lehet vinni őt is jàtszóra, biztos van a környéken több hasonló korú gyerek, nehezen hiszem, hogy az ég világon senki ne játszana vele, csak mert másik oviba jàr.
2022. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!