Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek megkésett beszédfejlődé...

Akinek megkésett beszédfejlődésű volt a gyermeke, mennyire beszélt 3 éves korában?

Figyelt kérdés
2022. nov. 25. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Mivel 2,5 éves korában elvittem, így 3 éves korában senki nem mondta meg, hogy megkésett.

A ragozásokkal volt néhol gond.

De a szókincs eddigre kimagasló lett.


4,5 éves

Verselni

Mondókázni

Énekelni nem szeret ezáltal elég korlàtozottan tud.

2022. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

* mmint fejlesztésre



Sőt

2 év 3 hónapos volt..

2,5 évsen szavakat mondott

De elég megfontoltan hangsúlyozott

2022. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Pont mit az átlag 3 éves. Nem mondtad volna meg róla, hogy később kezdett beszélni. Viszont logopédushoz hordanunk kell ,mert nem tisztultak ki nála a hangok.Szépen halad.
2022. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen még kb 20-30 szava volt.

3.5 évesen indult be robbanásszerűen, már mondatokban beszél, mondókázik, stb. Logopédushoz járunk mert vannak beszédhibái, rossz rögzülések. Lassan, de tisztul a beszéde. Iskoláskorig van időnk.


2.5 éves kora óta járunk fejlesztésre, de így is "meg kellett érnie" rá.

2022. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves első, milyen fejlesztésre jártatok? Tornára vagy logopédiára is?

2022. nov. 25. 13:19
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, nálunk már mondatokat mond a kisfiam, most volt 3 éves, mi is járunk logopédiára, de szerintem elviszem tornára is!

Baj azzal van, hogy nem nagyon ragoz, és nem mond ki minden szót teljesen, a hosszabb szavak nem mennek neki!


Ti milyen fejlesztésre jártatok?

2022. nov. 25. 13:22
 7/16 anonim ***** válasza:

Torna


Tsmt


De logopédus is részt vett a felmérésben.


Jelenleg nyelvlökéses a nyelése.. ez még fejlesztésre szorul.


Nálunk a logopédia nem sokat ért volna.


Beragadt neki a beszéd.

Mindent értett, de nem tudta kimondani.

Ahogy elkezdtük a tornát azonnal picit vontatottabban de mindent mondott.. visszahallgatva olyan volt, mint egy halláskárosultnak.

A füle rendben, pici túlhallása van.


Nálunka z volt a jel, higy egy ideig rendben haladt.. aztán hónapokig egyáltalán nem fejlődött, majd azt sem mondta már, amit korábban.

Tehát nem mondta, hogy cica.

Úgy kelett kikönyörögni, hogy a “vegyél fel” -re ne csak vinnYogjon, hanem azt mondja “fel”


Amúgy ha most behisztizik és elborul, akkor látom hogy néha nem jut el neki, hogy tud beszélni..

Ugyanúgy vinnyog csak.


Nem aztista vagy ilyesmi, minden teszt és vizsgálódás megvolt, ami lenni szokott,azóta a spektrumuavarra vagy szenzorosságra utaló dolgok is eltüntek.

2022. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem mennyi idős most?

Mi is voltunk szakembernél, nálunk is rendben a kommunikáció és a beszédértés is, csak a kifejező beszédben van lemaradás!


Ő nagyon korán kezdett mutogatni, és sokáig pár szóval és mutogatással tökéletesen elvolt!


Logopédus szerint határeset, de én már nem szeretnék várni!


Amúgy nem tudom, mi a minimális szint egy 3 évesnél, hogy is kellene beszélnie!

Nekünk szókincse is nagy, csak a mondatalkotas nem megy, távirati stílusban beszél, de 4-5 szavas mondatokban!

2022. nov. 25. 14:15
 9/16 anonim ***** válasza:
4,5
2022. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Egyik jó barátunk nagyobbik gyereke 4,5 volt, amikor az első szavakat kimondta. Rettentően sajnáltam őket, mert mindenhova vitték (fejlesztés, beszédindítás, pszichológus), de semmi nem segített. Tanácstalanul álltak, r-már beletörődve. A kisebbik fiúk meg már közben 2 évesen elkezdett beszélni. Majd 4,5 évesen a nagy is. Már 7,5 éves iskolás. Behozta a lemaradást. Logopédushoz még jár, mert nem tiszta minden betű és nagyon hadar.
2022. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!