Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke végig nyugiban...

Más gyereke végig nyugiban várja, ameddig a kistestvérét szoptatja az anyja?

Figyelt kérdés
2,5 év korkülönbség van és a nagy nem viseli el, ha etetni szeretném a kisebbet (3 hetes). A nagy 9 hónapos koráig volt szoptatva egyébként. A hátam mögé befurakszik, lökdös, csipked, hogy ne csináljam, ráadásul először meg is ijedt, amikor látta. Nem érdekli a mesekönyv, az ha közben játszok vele, ha magamra kötöm a kicsit és úgy próbálom etetni (ami kendőben még nagyon nem megy), a lényeg hogy ne csináljam. Érdekes módon semmi más baba körüli dolog nem zavarja csak ez. Beszélgettünk erről is vele, mielőtt megszületett a kisebbik, próbáltuk felkészíteni.
2022. nov. 29. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted?

Persze, hogy van.

Meg kell tanulnia, hogy most ez van, mást nem nagyon tudsz tenni.

2022. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 3,5 volt az enyém, és cseppet se volt nyugiban.

3 hét még nagyon kevés, sokkal több kell, hogy megszokja a helyzetet. Mivel ebben nincs középút, vagy szoptatsz vagy nem, a gyereknek meg enni kell, hozzá fog szokni, hogy muszáj. Lehetséges, hogy később már elfogad olyan kompromisszumot, hogy mesélsz neki közben.

2022. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk az a megoldás, hogy olyankor odabújik a másik cicihez, amit éppen nem használ a kicsi. Mondjuk én 2 éves koráig szoptattam őt is, és a leszoktatásnál a cicihez bújás volt az alternatíva. De lehet nálatok is valami hasonló megoldás működhetne, az ilyen viselkedéssel tényleg csak ez a bújós figyelem iránti féltékenységét mutatja ki.


Nálunk is 2,5 éves a nagy, 2 hetes a kicsi.

2022. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Mivel akkor lett szobatiszta a nagy, volt hogy fél kézzel a kicsit tartottam, a másikkal a nagynak aszissztáltam, mert annyit nem bírt ki a nagy
2022. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is ennyi a korkülönbség, néha odajött megnézni, hogy mit csinálunk, de amúgy nem érdekelte a dolog
2022. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom már majdnem 8 éves volt mikor született a tesó, ennek ellenére pár hétig megvolt ez a féltékenység-mindig akkor kellett segíteni a háziban, akkor kellett a fölsö polcról valami stb.

De szépen kezeltük ezt, és pár hét alatt megtanulta.

2022. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 2.5 a különbség. Ilyeneket sosem csinalt, hogy fizikailag piszkáljon. Nalunk a sírás volt a mumus, hogy vele sosem foglalkozom.

A nappaliban az ágyon összebújtunk, mármint en törökülésben a kicsit szoptattam, a nagy meg vagy nekem dőlt, hozzám bújt, vagy a lábamra tette a fejét és feküdt. Vagy meséltünk, vagy mesét néztünk. Vagy hozta a kisautóit és játszottam 1kézzel.


Ennek (is) hatására 10hónaposan abbahagytam a szoptatásat a kicsinek ( a nagy 13 hónapig szopott).


Most 13 hónapos a kicsi

2022. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Majd megszokja, meg csak 3 hetes a kicsi.

Hagyd figyelmen kivul, ne vedd fel, hogy nem akarja, hogy szoptatasd a kicsit. Nem a 2 eves parancsol, majd megszokja.

2022. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!