Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekem nem esik át...

Ha a gyerekem nem esik át kiskorában a tipikus “közösségi betegségeken” (hányós-hasmenős, felső légúti), akkor később sokkal rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Másfél évet járt bölcsibe, illetve most kiscsoportos.

Igazából ő szinte sosem beteg, bölcsiből hiányzott egyszer egy teljes hetet, meg kétszer fél hetet.

Mind felső légúti megbetegedés volt. Szeptembertől van ovi, eddig egyszer volt beteg, de orrfolyással-köhögéssel, semmi láz vagy levertség.


A csoporttársaira sem nagyon jellemző, hogy hetekig otthon lennének vagy sűrűn.


Olyan sokan riogatnak, hogy ha nem esik át rajta, akkor később sokkal rosszabb lesz. Egyszer elkap valamit akkor súlyosabb stb…

Nem is adok neki vitaminokat egyáltalán, valószínű erősebb az immunrendszere.

Nemsokára 4 éves, pl. még sosem hányt, lázas is kétszer volt, az is baba korában.


A férjem 10 év alatt egyszer! volt náthás.

Nekem általában tavasszal és ősszel van egy ilyen megfázós időszakom, 2-3 nap torokfájás, 1 hét orrfolyás és ennyi, de most 2.5 éve nem voltam beteg egyáltalán én sem.


2022. dec. 1. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam beteges gyerek, most 31 vagyok, most sem vagyok. :)
2022. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy probléma lesz.


Én kislányom viszont 2,5 évig nem volt beteg, most került közösségbe, és itt bizony rögtön elkapja a vírusokat. Most is 3 napot ment... Főleg ő is felső légúti megbetegedést kap el...


Hát, nem tudom. Én anyukám úgy emlékszik, hogy én nem voltam beteg oviban. Mondjuk sok mindent fenntartásokkal fogadok, amit mond, mert az idő valahogy megszépíti/másítja az emlékeit. 😅


Mindenesetre én bízom benne, hogy idővel átmegy ez az időszak. Egyébként anyatejes volt és természetes úton jött a világra (ezt csak azért írom, mert ehhez kötik a jó immunrendszert). Egyébként nem feltételezem, hogy rossz immunrendszere lenne azért a gyerekemnek, de ezeken valahogy úgy néz ki, NEKI át kell esnie...


Szerintem örülj, hogy nálatok így alakul.

2022. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, örülök, hogy nem beteges, csak már annyira sokszor ér negatív a témában, hogy “parázok”.


Én veszélyeztetett terhes voltam (trombózis) és császározni kellett, 35. héten… tejem sem volt nagyon, fejtem, de fél éves sem volt, mikor teljesen átálltunk a tápszerre, sajnos.

2022. dec. 1. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor erről ennyit, hogy ezen múlik a jó immunrendszer...😀


Nekem ugyan azt mondták az óvó nénik, hogy nem az én gyerekem az egyetlen, ez általában minden gyerekkel így van... De milyen jó lenne, ha nem kapná el ezeket a vírusokat...

2022. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom amikor oviba ment akkor lett beteg, 1 hetet volt itthon. Azóta csak max köhögött vagy hőemelkedése volt, amit egy nap alatt kihevert. Most másodikas.
2022. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányom sem volt beteges soha ,bátyai meg igen .
2022. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ez egy kicsit megnyugtató volt. 😊
2022. dec. 2. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!