Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam bal pupillája nagyobb,...

Kisfiam bal pupillája nagyobb, mint a jobb. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, korábban biztosan nem volt méretbeli különbség. Fényre reagál mindkettő, de a bal mindig láthatóan tágabb. Kicsit megijedtem! Holnap felhívom a gyerekorvosunkat, addig is valakinek tapasztalat?

2 éves


2022. dec. 1. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Mérgezès, agynyomàsfokozódàs lehet az oka (sèrülèstől, fertőzèstől) Èn bevinnèm most azonnal kórhàzba, de legalàbbis az ügyeletet hìvnàm.
2022. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Férjemnek ilyen, mikor elfárad a szeme, de ő nem gyerek. Csak szemüveges. Neki nem mondott rá semmit az orvos, vállat vont. Hívd fel nyugodtan a területileg illetékes gyermek kórházat, hátha készségesen megmondják, hogy vidd-e be azonnal. Feltételezem, hogy az első válaszban említett állapotoknak vannak egyéb tünetei is.
2022. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Hívnám az ügyeletet.. aztàn megmonjàk sürgôssègi-e


Sok dolog lehet


Neurològisi ès szemèszeti is..

trauma ès betegsèg is


Nem normális..

2022. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
A férjemnek es a lányomnak is ilyen, hát mivel nem nézegettem soha szerintem 5 éves volt a lányom mikor feltünt, és utána vettem észre a férjemnek
2022. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az ügyeleten azt mondták, ha semmi más gond nincs (pl. aluszékonyság, betegség+gyógyszerek, stb) akkor ráér reggel megnézni.

Kétfélét olvasni, 1, hogy semmiség, van ilyen. 2, hogy nagy baj van.

2022. dec. 1. 21:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs mas tunet, akkor valoszinu nem gond.


Szakmabelikent irom, azert egy agynyomas fokozodasnak nem csak ez a tunete, hanem fotofobia, hanyas, hanyinger, fejfajas ( orditana a fajdalomtol), magas laz, szedules, aluszekonysag stb.

2022. dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ez ilyen formában nem tünete koponyaűri nyomás fokozódásának.

Arra az jellemző, hogy jelentős fèltekei térfoglalás (pl koponyatörés okozta vérzés) miatt a félteke megduzzad és az alatta az agyalapos futó III. agyideget elnyomja. Az ebből adódó pupilla beidegzési zavar maximálisan tág, fenyre nem reagaló pupilla mellett szàmos más tünettel jár (ellenoldali végtagok bénulása, hányás, tudatzavar). Emellett agytörzsi folyamatos is okozhatnak pupilla eltéréseket, szintén más súlyos tünetekkel együtt.


Közepesen tág, de kissé eltérő méretű, fényre jól reagáló pupilla más tünetek és koponyatrauma híjàn nagy valószínűséggel nem sürgősségi kórkép jele.


Az emberek egy részénél alkati jelenség, esetleg szembetegség is lehet. Mutasd meg azért persze ahogy tanácsolták.

2022. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomnak apró èrelpattanàsok miatt van..

Szoval 1001 oka lehet tènyleg.


3.

2022. dec. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Ma megnézetem, az a biztos.
2022. dec. 2. 06:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd kisfiúnál 9 évesen vették észre. Neurológiára küldték.
2022. dec. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!