Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves lányom fél a sötétbe....

10 éves lányom fél a sötétbe. Villannyal alszik el. Mit tegyek, hogy ne kelljen villany mellett elaludnia?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd kinövi. Vga ypróbáld megtudni miért fél. Látott valami filmet, hallott egy ijesztő történetet és azóta szörnyeket képzel a sötétbe?
2010. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is ilyen voltam, aztán elmúlt mikor nem néztem horrorokat meg ilyenek.Mindig befantáziáltam dolgokat és attól volt
2010. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy igen nehéz probléma. Én nem merném milyen könnyen rámondani, hogy kinövi 17éves vagyok és félek a sötétbe, de 18éves ismerősöm is. Mi nem nőttük ki jobb segíteni valahogy neki, mert később is vissza üt neki majd ez a dolog. Amúgy én égve hagyom a folyosó lámpáját és az ajtómat is nyitva hagyom így félig van sötét és így nem félek, de ha sötétbe kell legyek úgy nem tudnék elaludni.
2010. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos soha nem nőttem ki ezt a félelmemet. 11 éves koromban volt egy súlyos autóbalesetem. És ha teljes sötétség van még negyven év után is lepereg előttem az egész, ahogy pörgött a kocsi majd belecsapódott egy három méteres árokba, én meg hátul a szélvédőn kirepültem. Van egy konnektor lámpám az ágyam mellett, ami szűrt fényt ad.Nélküle nem tudnék elaludni.
2010. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ma este a 10 lves fiam is szólt, hogy menjek neki lekapcsoli a nagyvillanyt, mikor már ég a kicsi.

máskülöbnen sötétben kellene felmásznia az ágyába. na ebből tudtam, hogy megint fél.

Kiderült az úszáson valami haverjával UFO-s dolgokról beszélgettek:-)))

Szóval egy ekkora gyerek simán fél, majd elmúlik.

2010. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen figyelj oda, hogy milyen műsorokat néz a tévében!! Én 27 éves vagyok, kisgyerekkoromban még tévét sem nézhettem, igaz, akkor még nem volt ennyi csatorna sem. Sokat olvastunk, játszottunk tesómmal, nagyon szép emlékeim vannak arról az időről. Amint kamasz lettem, anyuék már engedékenyebbek lettek és egyre többször nézhettem krimit, horrort, stb. Akkor még semmi bajom nem volt, borzongtam ugyan, de nagyon érdekelt, néztem tovább. Viszont ezek után egyre gyakrabban kapott el lámpaoltás után a szorongás! Aztán már olyan is volt, hogy féltem este egyedül lenni otthon, pedig égett a lámpa! Beképzeltem magamnak egy csomó dolgot, sőt rémálmaim is voltak! Mindig üldözött valaki, meg akart ölni. Még felnőtt koromban is bevillantak a régi filmjelenetek, főleg éjszaka. Én biztos gyenge idegzetű vagyok, vagy nem tudom, de nekem nem lett volna szabad ilyeneket néznem, mert nem tudtam feldolgozni a látottakat. Szerintem. Most már évek óta nem nézek ilyesmit, nem félek a sötétben, de mióta van egy kisfiam, sokszor még a híradóban látottak is elborzasztanak, napokig a hatása alatt vagyok :-S

Nagyon oda kell figyelni a gyerekek, fiatalok lelkére. Szerintem aludjon kis fénynél, és majd idővel talán magától kapcsolja le éjszaka. Én olyat szereztem be, amikor a kisfiam megszületett és kellett az éjszakai világosság (nekem), ami fényerő szabályzós. Van egy kis tekerője és egészen kicsire le lehet tompítani a fényt. Úgy kértem a lámpaboltban.

Szerintem ne erőltesd a sötétben alvást, legyen egy kis fény!

2010. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyèl egy kis sòlàmpàt èjjeli fènynek. Szerintem is a tvben làtottaktòl van ez a fèlelem.
2010. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!!
2011. jan. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!