Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 22 hónapos.2 napja...

Kislányom 22 hónapos.2 napja sirva követeli elalváskor hogy égjen a villany! Mikor van a sötétségtől való félelem?

Figyelt kérdés
Ráadásul nem elég neki a kis villany a csillárt követeli zokogva!
2011. máj. 5. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fél a 'mumustól'. Lehetséges, hogy egy éjszaka hallott valamilyen zajt, amitől nagyon megrémült és most az elalvást ezzel párosítja össze.

Próbáld meg rábeszélni a kislámpára, majd arról szép lassan fokozatosan szoktasd majd le.

Emellett meg próbáld faggatni, hogy mi aggasztja, amiért nem tud elaludni?!

Figyeld a rajzait, hátha ott 'közli' veled.

2011. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi de még nem tud rajzolni:((

Megszólalt mult héten a lakás riasztónk akkor nagyon megijedt!Lehet hogy azt dolgozza igy fel?Kb mennyi idő mire tul jut rajta?

2011. máj. 5. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ne feledd el, hogy az erős zajok és kapkodós , hirtelen cselekvések rémisztő hatással lehetnek a gyermekere.

Mivel elég sokat foglalkozol a babóval - gondolom én :)-, így szerintem hamar feledtetni tudod vele a dolgokat.

22 hónapos ahogy írtad. Olvass neki mesét vagy énekelj neki.

Mindenképp kell találnod egy olyan dolgot vagy cselekedetet, ami esetleg hónapokkal ezelőtt láthatóan nyugtatta őt bármilyen okból kifolyólag. Ez biztosan befog válni. Minden ember tetteket érzésekhez csatol.

Pl. ha bevered a fejed az asztalba, akkor tudod, hogy ez nem jó neked, rossz 'hatással' van rád. És vannak olyan cselekedetek, tettek, amiket a JÓ érzésekkel párosítasz.

Nos, ezt kell megtalálnod nála és lefekvés előtt 1 órával elkezdeni. Utána szép lassan hozzászokik az önálló alváshoz lámpa nélkül.


És ami a legfontosabb, ne kapcsold fel neki a nagy villany, max a kicsit. Azt is csak akkor, ha már semmiképpen sem tud aludni.


Remélem megoldódik minden :]

2011. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia nagyon köszi megpróbálom!Játszik elvan és 1x csa k elmondja hogy megszólalt a riasztó képzeld el!Majd játszik tovább úgyhogy tuti ez nyugtalanítja!
2011. máj. 7. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még 18 évesen is betegesen rettegek a sötéttől, így van ez icipici korom óta. Talán nekem is volt valami trauma kiskoromban, amit anyuék nem tudtak kezelni. Nemtom. Mondjuk én kislámpa mellett alszok el.
2012. máj. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!