Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miben legyen otthon egy...

Miben legyen otthon egy másfél éves? Zokni vagy lábbeli?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan cikkekkel találkoztam, amik a mezítlábra szavaztak, sőt egy ortopédus azt írta, hogy 7 éves korukig alakul a lábtartás, fölösleges előtte ellenőrizni, meg korrigálni.

Most a téli csuka vásárlás kapcsán pár cipőbolt cikkét olvastam el és mind szandált, benti cipőt javasol.

Mi az igazság? Legyen otthon is szandálban/cipőben a gyerek?

Eddig csúszásgátlós frottír zokniban mászkált a kövön/parkettán. 3. hónapja jár.



2022. dec. 12. 01:32
A kérdező szavazást indított:
A zokni előnyösebb.
A szandál/cipő jobb.
60 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Én zokni párti vagyok. Szabadon is kell, hogy legyen a lába. Kint is cipő,bent is cipő? Akkor a lábizom mitől fejlődik?

Lúdtalp ellen meg a mezítlábazást ajánlja az ortopédia!

2022. dec. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Enyém pizsamabodyban van, csak anyámnál hord cipőt mert nála hideg a padló,de akkor is csak egy puhatalpú cipőt hord. Otthon viszont nem kell cipő.
2022. dec. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a mezítlábazás jobb. Ahol hideg(szegénység miatt), vagy hatalmas por van a benti papucsot/mamuszt részesíti előnyben, de ahol tudják, hogy nem lesz beteg az ember attól, hogy hűvösebb ér a talpához, ott mindenki mezítlábazik/zoknit húz. Asszem amcsiban meg mindenki cipőben van a házában is, ők még csak nem is váltanak
2022. dec. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván a cipő bolt nem a mezitlabassagot fogja hirdetni, hiszen abból neki nincs haszna. Bentre otthon nem kell cipő, elég a zokni vagy papucs/mamusz
2022. dec. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
3, nem kell szegénység egy hideg padlóhoz. Elsőn lakunk, alattunk fűtetlen garázsok vannak... Eleve szőnyegpadlóra két ragasztva laminált padló, azon szőnyeg, de így is érezhető.
2022. dec. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha olyan idő van (nyáron), én kint is mezítláb járatom a gyereket. Fűben, homokozóban, kavicsokon, stb. Nem véletlenül vannak ezek a szenzoros szőnyegek meg hasonlók a bölcsikben sem, jót tesz az a kicsiknek, ha éri inger a talpukat. Ettől fejlődik. A cipő egy szükséges rossz még nekik, minél kevesebbet van rajta, annál jobb. Nyilván egy cipőbolt nem ezt fogja hirdetni, neki az a célja, hogy minél több mindent eladjon, nem feltétlenül a gyerek egészsége lebeg a szeme előtt a profittal szemben.
2022. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem zokniban van a mai napig itthon. Fel-le mászkálnak az ágyon, semmiképpen nem lenne praktikus a cipő, meg úgyis levennék a lábukról. Földszinti lakásban lakunk, tehát nem fűtött alul és szigetelve sincs, annyi hogy télen vastagabb zoknit kapnak.
2022. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Félinformációk vannak a köztudatban és azok mennek tovább.

A mezítlábazás egyenetlen talajon jó (fű, homok, kavics, fenyőkéreg stb), ami ingert ad a lábnak, attól erősödnek a talp izmai. Viszont a tökéletesen sík, kemény parketta és járólap semmilyen ingert nem ad a lábnak, így ott nem érvenyes, amit a mezítlábazásról mondanak alapvetően ezért ekkor jobb ha egy 1,5 éves még szandálban van, ami ad egy támasztást. Otthonra meg lehet venni ortopédiai szőnyeget, ha szeretnénk edzeni a talpizmokat.

2022. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy ekkora gyerek néha a padlón van, néha felmászik a kanapéra. Jobban jársz egy vastag zoknival, amit naponta cserélsz, mint egy szandállal.

Ez a véleményem teljesen laikusként, két gyerek után.

2022. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
En thermo zoknikat vettem,a kicsinek csuszasgatlos. De ennyi. Csaladi hazban valoban hideg a padlo.
2022. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!