Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány kg a 9 éves lányotok?

Hány kg a 9 éves lányotok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 21. 23:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
A 21 eleg karcsu, az elsosok szoktak annyit nyomni kb. Most harmadikos,nem? Ha a haziorvos nem mondja, hogy kóros, ne foglalkozz vele. :)
2022. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Miert lettem lepontozva a 9es válaszommal? Arra akartam célozni, hogy a kg semmit se mond gyakorlatilag, az a lényeges ránézésre rendben van e.
2022. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit kell aggódni rajta, az én gyerekem osztályában 130 centi körül és 25 kiló körül vannak, de van 40 kilós osztálytársa is, aki alacsonyabb nála, és nem élsportoló. A kérdező gyereke teljesen rendben van, főleg mivel akkora, mint az enyém:) Semmi baja a gyerekének, gondolom 3x mozdul meg, míg mások egyszer. Ennek köze nincs az egészségtelen dolgokhoz, teljesen jó súlyban van( a többiek husik, az átlag magyar gyerek ugye husi kategória akkor is, ha lepontoztok), éppenhogycsak látszik a bordájának íve, vagy az se(az enyém hasas, neki nem, csak ha nyújtózkodik). Az átlagos gyerek kicsit husi egyébként nálunk, kell a tartalék, hogy a bőre ne szakadjon el a hirtelen nyúlásnál, ne legyen striás.


Amíg a gyerek aktív és nem szélsőséges a súlya, rendben van. 130 centi 20 kilóval nem szélsőség, inkább szerencsés alkat. Amúgy az enyém 17-18 kilósan kezdte az elsőt, volt pár vele egyforma alkatú, volt egy tökmag, aki 10 centival és pár kilóval kisebb volt, ő nem kezdett egy évvel később, mint a többség, mások meg egy fejjel magasabbak és 10 kilóval kövérebbek voltak az enyémnél:) Szerintem hagyd, nehogy beleültesd, hogy túl sovány! Pont jó, nem kell aggódni miatta, amíg energikus, de ha nem az, akkor se, nem szélsőségesen kevés, épp csak nem a magyar dundi-átlag.

2022. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Orvos évente 1x látja mióta covid jött, ő sosem aggódott a súlya miatt, mivel látta az apját, viszont az nem teszik, hogy 1 év alatt fogyott! (mivel a haja is nagyon hullik gondoltam már rá, hogy lehet kéne egy vérkép) Enni sem úgy eszik, (nyáron pláne alig evett) ahogy kellene, itthon alig akar, mindig keres valami kifogást (tegnap pl azt, hogy egyszer a testvére abból a kajából sokat tömött a szájába és hányt...)

Neki nagyon látszanak a bordái, nadrágot sosem tudtunk neki úgy venni, hogy ne kelljen bevenni belőle sokat

2022. dec. 22. 22:45
 15/17 anonim ***** válasza:

A nadrágos velem is így volt, mert karcsú volt a derekam. Az én lányom csontozata más, neki nem karcsú a dereka, azért áll meg rajta a nadrág.


A hajam nekem is hullik a mai napig, még mindig fésülködésnél egy csomó lesz, kb mandarinnyi(göndör hajam van), de a hajam eleve dúsabb másokénál, az én gyerekem haja egyáltalán nem hullik, kevés és egyenes..

A fogyás tényleg gondot jelezhet. A kedvenc ételeiből sem eszik rendesen? Az enyém is nyafog a legtöbb ételre, de a kedvenceiből pukkadásig eszi magát.


Nézd meg a körmeit, ha van rajtuk fehér csík keresztbe, az árulkodó még, ha a hajjal gond van, a köröm is jelez. Az én gyerekemnek vastag, erős körme van, nem töredezik, és nincs keresztbe a fehér csík sem, nálam dettó.


Maximum evészavar, ha a kedvenceit sem eszi meg, az enyém be tud nyomni egy rúd bejglit egy étkezésre, és mégis csak ekkora.

2022. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Húgomnak volt evészavara gyerekként, állandóan anorexiával riogatta a szüleimet az orvos. Ma már 25 éves a húgom és 80 kiló, legalább egy 15-öt ledobhatna. Sajnos nagyon hízékony alkat lett, mint apukám. Anyukámmal 38-as a ruhaméretünk, én combos-popsis típus vagyok, engem meg azzal szekáltak kiskamaszként, hogy honnan örököltem ekkora sejhajt... azóta nem érdekel, a magyar nők többsége nem éppen 90-60-90 típus. Vérképet érdemes csináltatnotok, a hajhullas nem szerencsés és a fogyás sem... lehet cukorbeteg is. :/
2022. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Pár éve vérszegény és vashiányos volt, néhány tünetet produkál
2022. dec. 23. 19:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!