Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van olyan sok (nem...

Miért van olyan sok (nem szegény) gyerekes családnál kicsi karácsonyfa?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiság, nyilván mindenki olyat vesz, amilyet akar.


De nekem ez olyan furcsa, talán mert nekünk mindig nagy fánk volt, nekünk az volt a "csoda", meg úgy alapvetően azt gondolom, a gyerekek többsége szeretne szépen feldíszített nagy fàt/otthont, amit a filmekben és könyvekben lát.


De látom, hogy sok helyen tök kicsi karácsonyfa van, na nem kisbabásokra gondolok, ahol esetleg biztonsági okokból vesznek kicsit.



2022. dec. 25. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Mer a szegényebb családok általában evvel akarják azt mutatni, h nem szegények.
2022. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk lakásba most egyáltalán nem is lett, egész egyszerűen borzasztó macera felvinni, nem nagyon férne el egy kisebb se, aztán majd levinni. Plusz óvni a macskáktól egy külön mutatvány. A műfenyő meg nem az igazi és elég környezetszennyező is.


Az ünnepeket a nagyszülőknél töltjük ott van rendes nagy karácsonyfa, együtt díszítjük, minden. Azt szeretjük, az egész család ott sürög forog, finom fenyőillat van, megvan a hangulat. Otthon a lakás az felvan díszítve de igazából ennyi.


Szerintem főleg praktikussági okai vannak

2022. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk pl azért, mert kisebb fát tudunk csak feltenni olyan magasságba, hogy a 1.5 éves lányom még véletlenül se tudja magára rántani. Így egy 1.25 méteres fánk van, egy komód tetején. Szerintem nagyon szép. Van, amiben nem a méret a lényeg. ;)
2022. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Kezdésnek le kellene tisztázni a nagy s a kicsi fogalmát.


Nálunk a rendes nagy fa a 30 centis talppal akkora, hogy fel tudom rá tenni a csúcsdíszt, pedig 156 cm vagyok. Alacsonyak a szobák az emeletem, nem fér be.


Egyik barátomnál a lépcső hajlatához van téve az előszobába, s felnyúlik az emeletre (s náluk a szobamagasság is nagyobb).

2022. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk mert nincs rá hely, nem mutat jól a helységben, senkinek nincs kedve disziteni? Anyamnal otthon mindig pici fa volt, apamnal meg mennyezetig érő. Anyám éjjel feldiszitette, úgy várt bennünket reggel, apamnal meg a díszítés volt kötelező program. Nos, már majdnem 50 vagyok, de nálunk soha nincs emiatt karácsonyfa
2022. dec. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Amíg nem volt gyerekem, fánk se volt, teljesen felesleges és kiábrándító egy halott fát nézni.

Most a gyerek miatt van, miatta eljátszuk hogy mennyire király a karácsony. Csak azért van nagy fánk, mert ő kérte hogy plafonig érjen. Amúgy kicsit vettem volna.

2022. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi már évek óta föld labdás fát veszünk, s azok nem túl nagyok. Ezért nálunk például.
2022. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig relatíve későn megyünk fát venni, amikor már kisebb a választék és sosincs terv..


Nagyjából meg szoktuk érdeklődni,

hogy melyik mennyibe kerül és úgy keresünk egy szépet, ami még árban is belefér nekünk. Utolsó napokban általában lehet aludni is sokat.


Eddig mindig azt a 150-170 cm körüli méretet lőttük be, az azért nem valami nagy, de idén sikerült egy nagy 2.5m+-os nagyon kis formás fát kifogni elég jó áron.


A nagy magas fákkal inkább az a bajunk, hogy az nagyon széles is alul, szóval azért vettük a közepeset, mert az fért el a nappaliban kényelmesen. (régen meg amíg még kisebb lakásunk volt, addig még kisebb, általában földlabdás fánk volt, mert csak az asztalon fért el)


Sokan lehet nem akarják kerülgetni, vagy amíg kicsi a gyerek addig úgy vannak vele, hogy elég a kisebb is. (nekünk 6 és 4 évesek lesznek, ők azért már élvezik a karácsonyi készülődést)


Egyébként én nem vettem észre akkora különbséget felénk a közepes és a nagy fák ára között. (10-12 volt a kisebb és 14-15 a nagyobb alkudozás nélkül)


Egy kicsi 80-100cm-es földlabdás is 6-8e Ft volt alaphangon. Mivel nekem nincs jó tapasztalatom a földlabdás fákkal (nekunk egy kivételével MIND elpusztult, pedig gyerek előtt mi is próbálkoztunk vele evekig) így mi nem veszünk többet földlabdás fát, amúgy sem lenne helyünk hova kivinni.

2022. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Idén itt alszik nálunk anyós a gyerekek kívánságára, így hogy ki tudjuk húzni a kanapét egy kisebb helye lett a fának mint szokott.

1,5 méter magas de nagyon kis formás.

A gyerekeknek meg teljesen mindegy, nekik ez is gyönyörű

2022. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem is a kisbaba, hanem a totyogó elől szokták feltenni a fát.

Tavaly a kisebbem egy éves volt, megbökte az ujját a tűlevél, többet oda se ment. Most kettő, nem zavarja a bökősség, és el se tudja képzelni, miért nem szabad rángatni a fát, vagy leszedni anya féltve őrzött, régóta gyűjtött karácsonyfadíszeit. Nyilván figyelünk rá, mindenki, de nem szeretném, ha pisilni se tudnék kimenni nyugodtan, így idén az asztalon van.

Az első gyerekkel is így volt, két éves korában tettük fel, rá egy évre már nem volt rá szükség.

2022. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!