Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ilyen finnyás a...

Másnál is ilyen finnyás a gyerek? (6 éves)

Figyelt kérdés
Mintha valami új hobbi lenne nála: eléteszem az ételt és elkezd fujjogni. MINDENRE. A tejbegrízről leette a kakaót,a többit otthagyta. A sima natúr tejfölös tésztáról ma kitalálta,hogy utálja a tejfölt. Tegnap a pörköltből halászta ki a mikroszkopikus borsszemeket. A croissantból kiette a tölteléket. A húslevesnek csak a levét,de abból is a pici fűszer meg zöldség darabokat halássza ki. De amúgy sokmindent megeszik,csak mindig másra találja ki,hogy azt nem szereti. Van h arra,amit tegnap még megevett.Pár hete csinálja, konkrétan úgy érzem,hogy szivat. Ha 2-3 napig nem eszik rendesen,rohamosan csökken a súlya, azt nyilván nem hagyom. Mit csináljak vele? Már minden étkezés egy veszekedés. Vagy ezt élvezi?
2023. jan. 24. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Elvenném az ételt majd eszik a következő étkezésnél, addig nincs nasi. Belehalni nem fog.
2023. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kér enni,eszébe sem jut. Már próbáltam. Csak nem éhezhet estig. Aztán 8-9 körül meg teleeszi magát és akkor másnap délig nem éhes és minden kezdődik előről.
2023. jan. 24. 14:57
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell utána degeszre tömni csak annyit amennyit eleve isxenne.
2023. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na pont veszekedni nem kell,mert evészavaros lesz.Kellemetlen dolog lesz neki egy étkezés.Akkor adsz neki enni,mikor étkezési idő van,azt amit mindenki eszik.Lehet pár kivétel amit nem szeret,de mindenre nem lehet ráfogni.Nasi nincs,ha nem evett,és legközelebb akkor van evés mikor ideje van.
2023. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Minek kell erőltetni?

Eszik amennyit eszik


Ha nem éhes eszik később és ennyi.

Pont az ilyen este teleeszi magát dolog miatt lesz evés zavaros

2023. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Tényleg!


Bármit kényszerítesz, tiltasz, parancsolsz, visszaüt felnőttként. Férjemnek pl hazudozott az anyja, és most senkiben sem bízik, hogy nem csempészett-e valamit a kajájába.

2023. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ez hosszútávon nem egészséges,hogy nem reggelizik,mert nem éhes,alig ebédel,mert fujj,aztán este 8ra éhezik meg és teleeszi magát. Ez már önmagában táplálkozási zavar.
2023. jan. 24. 18:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne egye tele magát.Kap egy normál vacsorát, aztán éhes lesz reggel.Nem kell ezt túlspilázni,és ez még nem táplalkozasi zavar.Majd az az lesz,ha erőszakolod bele az ételt,és egy kötelező rosszként fog rá tekinteni.Na akkor semmi sem fog jól esni.Amúgy elmondanám,hogy teljesen egészséges felnőttként is van,hogy reggel nem vagyok éhes,csak pár falatot eszek,este meg igen, illetve olyan is van,hogy valamit nem kívánok, akkor sem,ha amúgy szeretem.A gyerekeknek meg szoktak ilyen nem evős,keveset evős korszakok lenni.
2023. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a lányom, szinte ugyanez. Az oviban eszik rendesen, ha nem is eszi meg az egészet, de legalább eszik belőle.

NA DE OTTHON! Valamelyik nap kérte, hogy főzzek makarónit. Jó oké. Mire kész lett, addigra kitalálta, hogy ő nem szereti a darált húst. (mintha nem abból csináltam volna eddig is). A tejberizsről ő is csak a kakaóport ette le, mert ő inkább tejbedarát kért volna. (Direkt 2x is megkérdeztem előtte, hogy rizs vagy dara legyen?) A levesből is hol kieszi a zöldséget, hol kijelenti, hogy nem szereti és csak a tészta kell neki, máskor meg pont a tésztát nem szereti éppen. Volt, mikor kérte, hogy süssek brióst. Hát egy felet nem evett meg belőle.. Egyik nap szereti a paprikás szalámit, másik nap meg nem.. Ma meglepődtem, hogy a halrudacskát egyáltalán megette.

Én már elengedtem amúgy ezt az egészet. Amíg az oviban eszik, addig nem izgatom magam. Itthon meg majd eszik, ha éhes lesz.

2023. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évesen csak a nutellás kenyeret meg a száraz szarvacska tésztát voltam hajlandó megenni. :)
2023. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!