4 évesen cumizni?

Figyelt kérdés
A lányom kiscsoportos. A csoportjában több vele egykorú (4 éves) kisgyerek is cumizik még. Ez normális? Vagy csak nekem furcsa, mert egyik gyerekem sem cumizott? A lányom az ujját szokta szopni, de csak ha álmos vagy alszik. De az említett gyerekenek máskor is a szájukba van a cumi, például ha mennek haza. De nem csak nekem érdekes ez, mert korábban volt egy rendkívül szülői értekezlet az oviban, ahol az intézmény vezető is jelen volt, és említette, hogy olyannal még nem igazán találkozott, hogy 2,5-3 évesen (mini csoportban kezdtek) cumiznak, pelenkásak a gyerekek. Pedig akkor még kisebbek voltak.

2023. febr. 19. 17:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha a lányod szophatja az ujját, akkor a többi is szophatja a cumit.


Ugyanannyira furcsa mint az ujjszopás.

2023. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Ok, lehet itt itelkezni masok felett, de a te lanyod is cumizik 4 evesen, csak az ujjaval. Az nem baj? :D


Az intezmenyvezeto meg elmehet a francba, biztos vagyok benne, hogy csak valamifele kontrollmania miatt baszogatja ezzel a szuloket, hogy “jajj o meg nem latott pelenkas es cumis 2-3 eveseket”.

Na ne szorakozzunk mar. 28 eves vagyok es 3 evesen lettem szobatiszta. Es amugy 7 eves koromig szoptam az ujjam....

Ez se ma volt, de igen; biztosan nincsenek ilyen gyerekek es soha nem is voltak🤣🤣

2023. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, de az ujjszopás még gázabb, mint a cumizás. 🤦 Foglalkozz a saját gyerekeddel.
2023. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Neked ez miért probléma? A cumit el lehet hagyni, de az ujját nem tudod elvenni tőle. A te gyereked jobban meg fogja szenvedni a leszokást, meg vele együtt te is, mégis úgy tűnik, mintha ítélkezni jöttél volna.
2023. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Olyan mindegy hogy cumi vagy ujjszopás. Valakinek ez kell az elalváshoz, van aki plüssöket ölelget. Amúgy is meglepődtem mikor mentem a lanyomért alvás után és volt olyan 4-5 éves aki cumival jött ki. De ennyi. Majd leszokik, foglalkozz a saját dolgoddal.
2023. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A lányom csoportjában az utolsó pár gyerek nagycsoportban (!) tette le az alváshoz használt cumit. ;)

Ehhez képest nem olyan extrém, hogy valakinek 4 évesen még cumizik.

2023. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért szerintem nem mindegy, hogy egy 4 éves gyerek csak alvásnál szopja az ujját, vagy úgy általában cumi van a szájában játszás, séta stb közben. Vagy akkor ezek szerint ha a lányom szinte mindig szopná az ujját, az is normális lenne? De ha jól értem, ha teljesen normális dolog, hogy egy 4 éves gyerek cumizik. Erre voltam kíváncsi, köszönöm.
2023. febr. 19. 19:24
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem normális sem a cumizás,sem az ujjszopas 4 evesen. 3 évesen is hatareset. Nem mondom,hogy hatalmas problema,de biztosra vehető,hogy szorongas all a hatterben. Elhanyagolt vagy túlbabusgatott gyerekeknel is elofordul. Illetve nyilvan azoknal,akik agyilag lassabban fejlodnek.
2023. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
9, "agyilag lassabban fejlődő" gyerekem (micsoda csuda szimpatikus megfogalmazás!) se nem cumizott (2 éves korában hagyta el), se nem szopta az ujját (azt soha). Elméleted megcáfolására. ;)
2023. febr. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as: te egy nagyon rosszindulatú, trágár ember vagy, remélem, csak trollkodsz és nincs gyereked. Bezzeg az észt tudod osztani. Csak egy kérdést tettem fel, mert nem tudtam, hogy ez normális dolog-e, ha nem vagy képes egy épkézláb válaszra, akkor megköszönném, ha inkább meg sem szólalnál.

9-es: szerintem sem normális egyik sem, legalábbis eddig így gondoltam. A lányom SNI-s amúgy, de lehet semmi köze ennek az ujjszopáshoz. De megfordult a fejemben, hogy azok a gyerekek, akik 4-5 évesen is cumiznak, ujjat szopnak, vmi idegrendszeri éretlenség áll nálunk a háttérben. Amúgy a válaszolók közül csak egy vki írta, hogy ez normális, a többiek csak okoskostak, így nem igazán tudom elfogadni azt tényt, hogy ez valóban elfogadott.

2023. febr. 20. 08:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!