Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képzelt barát, aki halott,...

Képzelt barát, aki halott, gondot jelent?

Figyelt kérdés

Tegnap a kisgyerekem, aki öt éves, elmesélte, hogy van két láthatatlan barátja, akik játszanak vele. De ők meghaltak, mert a kistesója kidobta őket az erkélyről (emeleten lakunk). Őszintén szólva ettől a halott résztől megrémültem. Hogy a fantáziája élénk, az nem lep meg, sőt, az lenne a furcsa, ha nem lenne az, mivel a mi családunkban ez jellemző.

Mit kellene tennem?



2023. márc. 1. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne engedd tv-t nézni.
2023. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem néz tv-t egyáltalán. Hétvégente mesét igen, amik nem random mesék, hanem normálisak, én is ismerem őket.
2023. márc. 1. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ne reagálj rá egyáltalán. Ha látja,hogy megijedsz/kérdezősködsz,azaz látja,hogy izgalomba hoz a téma, akkor nyilván nem fogja abbahagyni. Valószínűleg csak a határait próbálgatja, meg felhívni magára a figyelmet.
2023. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

1


Miért? A Piroska és a farkas mennyivel jobb, mint egy random tv műsor?

2023. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Valami bántja a kistesóval kapcsolatban. Nála nem feltétlenül ugyanazt jelenti a halál, mint egy felnőtt embernél. Pl. Hófehérke is “meghalt” aztán feltámadt.


Szerintem nem kell nagyon aggódni miatta, próbálj vele többet kettesben lenni.

2023. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem is eszembe jutott, hogy talán a kistesójának tulajdonít rossz viselkedést evvel. Egyébként nagyon szeretik egymást és kb. elválaszthatatlan a két gyerek. Nem is az lenne a célom, hogy hagyja abba, csak szeretném érteni.

A halál viszont nagyjából ugyanazt jelenti neki, mint a felnőtteknek. Másfél éve halt meg egy közeli hozzátartozója, és azóta gyakran kérdezett erről a dologról mindenféléket.

2023. márc. 1. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Én megkérném, hogy rajzolja le és gyermekpszichológusnak megmutatnàm a rajzot a gyerekkel együtt. Sok mindent elárul egy gyermekrajz. A távolságokból, elhelyezkedésből, színekből, de még abból is, hogy milyen erősen nyomja a ceruzát le lehet vonni következtetéseket. A pszichológus pontosan tudja mit kell ilyenkor kérdezni a gyerektől. Szépen fel tudná tárni, hogy mi ez az egész és tanácsot adna a trauma feldolgozásában.

Mert ez egy trauma. Valamit látott/hallott a híradóban vagy az oviban mesélhette neki az egyik kis pajtása. Így dolgozza fel a gyermeked az élményt, hogy kijátssza magából. Ezt nem szabad elfojtani és az sem jó, ha nem veszel róla tudomást, mert nem biztos, hogy el tudja magában rendezni a gyerkőc a dolgokat.

2023. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg akkor a hozzátartozó halála hatott így rá. Ez most foglalkoztatja az agyát. Talán csak azért kapcsolta oda a testvérét is, mert egyszer esetleg tönkretette egy játékát, nem tudom.

Nekünk 3 éves gyerekünk van, amikor kitört az ukrán-orosz háború, hallott minket beszélgetni, neki most orosz képzeletbeli barátja van….

Anyósom meg azt az anekdotát szokta mesélni, hogy őket az óvónő behívta, hogy a férjem temetőt épít a kockákból és ez fura. Kiderült, hogy csak arról van szó, hogy halottak napján velük együtt elment ő is a temetőbe.

2023. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normális, hogy a fantaziavilagaban éli meg azokat a dolgokat, amik foglalkoztatják. Ezt hagyni kell, ha szeretne róla beszélgetni, akkor hallgasd meg, ha elég neki, hogy kijatsza, akkor hagyd. Nem kell ennek feltétlen akkora jelentőségét tulajdonítani, és főleg nem kell egyből traumara gondolni, és pszichológushoz vinni, írom ezt úgy, hogy egyébként nagyon jó dolognak tartom, ha valaki segítséget kér, de amíg a viselkedéseben nem láttok hatalmas változást, addig nem kell aggódni emiatt. Ez inkább egy pozitív dolog, hogy így ki tudja játszani, nagyon kreatív és érett gyerkőc lehet. És pont most van abban a korban, hogy foglalkoztassa a halál, az élet kérdése, esetleg a ti halálhoz való viszonyotokat is érdemes lenne kicsit jobban atgondolni, hogy miért szorongaskelto nektek, ha ő erről beszél. Ha ti is természetesen tudjátok kezelni, akkor ő is,de ha azt érzi, hogy ettől szorongtok, akkor ő is fog.
2023. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
A lányom 4 éves és mostanában kezdték foglalkoztatni a halállal kapcsolatos dolgok. Nem halt meg senki, ami miatt ez érdekelné, szerintem az óvodában hallotta más gyerektől, mert tulajdonképpen azt sem tudja, mi az a halál pontosan. Ebben a korban szerintem ez teljesen normális, egyre erősebb a fantáziájuk. Nem kell különösebben foglalkozni vele.
2023. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!