Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Halott házikedvenc (madár)...

Halott házikedvenc (madár) élettelen testét engednéd látni az 5 éves gyerekednek?

Figyelt kérdés

Még nem mertem megnézni, lehet, hogy nem élte túl az éjszakát...


Pár percet még várok.


Jó az, ha látja a testét, vagy inkább maradjon ez még nagyon távoli dolog neki, és képzeljen el valami egészen mást róla?


Eltemetni el fogjuk a kertben.


2019. júl. 30. 06:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen már szoktak szembesülni a halalllal

Elmúlással...

2019. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Kifejezetten nem mutatnám meg neki. De tedd dobozba és közösen temessétek el! Rajzolhat is neki és a kedvenc dolgait is eláshatjátok!
2019. júl. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
5 éves már nagy. Ideje ezt is megtanulnia! Persze, hogy együtt temetnénk el. Az élet része, nem tabu.
2019. júl. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen állapotban van. Ha olyan, mintha csak aludna, meg lehet mutatni neki, de nem szabad erőltetni. Mindenképpen beszélgessetek róla. Ez egy jó alkalom, hogy megismerkedjen a halál fogalmával, és megtanulja feldolgozni.
2019. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Az utcán is lát döglött Galambot, úton elütött macskát, kutyát. Nekünk a macska rendszeresen az ajtó elé hozza a megfogott egereket! Ez az élet része.
2019. júl. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
nem tudni milyen állatról van szó...fiam 7 éves volt mikor el kellett altatni a kutyánkat,de nem látta,de nem vittem haza,csak elmondtam mi történt.
2019. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Az utcán is lát döglött galambot, de az nem a háziállata akit szeret!!! Jézusom, ekkora baromságot! Ennyi erővel tenis látsz filmekben halott embert, akkor végülis nem para, ha a nagyit látod holtan, nagy kaland más is halt már meg.

Ostoba.


Szerintem el lehet mondani, hogy meghalt temessétek el, nyugodtan megtanulhatja a halál fogalmát, de miért kéne megnéznie? Még az én felnőtt lelkemnek is megterhelő holtan látni a kisállatot amit szerettem, hát még egy kisgyereknek..

2019. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Egy elpusztult madár szerintem messze nem ugyanaz a kategória, mint a kutya/macska.

vagy lehet, csak nekem vannak "extra" madaras ismerőseim, de egyiknél sem olyan jellegű kedvenc, hogy órákat simogatja, gyömöszöli, játszik vele, stb.

Kb mintha a kedvenc aranyhal pusztult volna el, azt sem dugdosnám előle.


Nálunk sáskák vannak. Játszik velük, mászkálnak rajta, simogatja, stb. Amikor elpusztult, odajött megszemlélte, kicsit átmozgatta a lábait (biztos nem él-e), aztán közösen kidobtuk. Oké, ha hörcsög lett volna, nyilván temetjük, így csak simán kuka lett.

2019. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a kutya által szétcincált sünt is látta a fiam (sajnos).

Nem lettek rémálmai. Nyilván az nem házikedvenc volt, ergo érzelmek nélkül viszonyult az esethez.

Ha a kutyánk hal majd meg, aki születése óta vele van (10 a kutya, és 6 a fiam), őt is láthatja majd, elbúcsúzhat tőle.

Ez az élet része. Tudja, mi az a halál.

3 évesen beszélgettünk róla sokat (akkor halt meg a szomszéd bácsi).

2019. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mi neveltük, látta felnőni, simogatni is hagyta magát, követett minket, játszottunk vele, kézből etettük, okos kacsa volt.


Hàlistennek túlélte az éjszakàt, de nem javult az állapota, segíteni nem tud rajta a doki, úgyhogy kivárunk.


Ha meghal, természetes, hogy eltemetjük és ott a gyerek, hisz a gyászban neki is segíthet, már tegnap este elköszöntünk tőle, viszont nem tudom, hogy az elképzelt halálélménye és a valóság milyen hatással lenne rá.


Ha jól tudom, ezért hallgathatnak olyan mesét, amiben a boszorkány megég a kemencében, de nem nézhetnek olyan filmet, amiben valóságosan ég el valaki, a fantáziájuk a szintjükre torzítja a valóságot..


Sosem látott halott állatot( eltereltem a figyelmét, ha észrevettem a halott macskát és átmentünk az út túloldalára), az állatkertben is kiakadt, mikor a halott egerekkel, halakkal etették a baglyot.


Nálunk nem mindennapos a halál, senkije sem halt még meg, még halott csigához sem volt szerencséje( sőt átrakjuk az út túloldalára, nehogy rálépjen valaki) nem hogy házikedvenchez.


Talán ezért is érzem, hogy itt az ideje kihasználni ezt a “lehetőséget”, vagy tartok tőle, hogy azt hiszi visszajön, vagy valami rémeset képzel el..


Szúnyogot természetesen lecsapunk, legyeket is, az egyáltalán nem viseli meg.

2019. júl. 30. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!